Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

ja bih volela znati kome treba šporet sa tri rene.
Jedna ima sigurno funkciju dimljenja a ovu donju bih koristio za sušenje patika :nobless:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
  • 1 month later...

Vrede li Miele uređaji te razlike u ceni u odnosu na ove poznatije brendove poput LG-ja, Samsunga, itd?

 

Stara Gorenje veš mašina mi je na izdisaju (i ne bila, posle 20 godina svakodnevnog pranja i dve generalna remonta), pa gledam da uzmem kombinovanu mašinu za pranje i sušenje veša (nemam mesta za dve mašine, ni vertikalno ni horizontalno). Za Miele znam od ranije da je za belu tehniku ono što je Rols Rojs za automobile, ali su i cene u odnosu na LG, Samsung ili Bosch recimo x2 ili x3, reda od 1,5k EUR pa naviše, a ne znam baš nikog ko ima te uređaje...

Link to comment
8 minutes ago, Ayatollah said:

Vrede li Miele uređaji te razlike u ceni u odnosu na ove poznatije brendove poput LG-ja, Samsunga, itd?

 

Stara Gorenje veš mašina mi je na izdisaju (i ne bila, posle 20 godina svakodnevnog pranja i dve generalna remonta), pa gledam da uzmem kombinovanu mašinu za pranje i sušenje veša (nemam mesta za dve mašine, ni vertikalno ni horizontalno). Za Miele znam od ranije da je za belu tehniku ono što je Rols Rojs za automobile, ali su i cene u odnosu na LG, Samsung ili Bosch recimo x2 ili x3, reda od 1,5k EUR pa naviše, a ne znam baš nikog ko ima te uređaje...

Rekao bih da nisu isplative za domaćinstvo. Služiće vas dugo, recimo Siemens ili Bosch. Miele bih uzeo za perionicu male zgrade ili neke firme gde zaposleni peru radnu odeću.

Mada ako budžet nije problem go for it.

Link to comment
18 minutes ago, renne said:

Kupi Lieberher, oni su oem proizvođači Mielea

Ja sam razumeo da to važi samo za frižidere, ne i za veš mašine/sušilice/kombinovane mašine. Evo gledam Liebherr na Tehnomaniji, i ima samo takve rashladne uređaje.

Link to comment
14 minutes ago, maheem said:

Rekao bih da nisu isplative za domaćinstvo. Služiće vas dugo, recimo Siemens ili Bosch. Miele bih uzeo za perionicu male zgrade ili neke firme gde zaposleni peru radnu odeću.

Mada ako budžet nije problem go for it.

 

Nije mi budžet problem, ali opet ne volim da preplaćujem stvari ako ne moram, tj. gledam da imam što je bolji odnos cene i kvaliteta, pri čemu dajem prednost kvalitetu. Da je razlika u ceni 20-30% verovatno ne bih ni razmišljao, ali ovo su baš drastične razlike u ceni po dva-tri puta, i to ne u odnosu na economy modele, već na flagship modele velikih brendova. Pretpostavljam da će taj Miele verovatno da radi savršeno, ali ne verujem baš ni da će neki LG ili Samsung ili Bosch da se raspadne posle godinu dana.

 

Što se pranja tiče, nas ima šestoro u kući pa mašina radi (skoro) svaki dan, tako da će ona odmah upasti u heavy duty mod rada. Tu imam i dilemu u vezi ovih kombinovanih uređaja, jer je stara priča da se oni kvare više nego ovi redovni (i iskreno bih pre kupio odvojene mašine, ali kuburimo sa prostorom, kao što rekoh), pa zato i gledam tu višu klasu za kupovinu.

Link to comment

To svakako jesu kvalitetni uređaji, no razlika jeste velika.
Trajaće ona dugo, i treba da traje da bi se isplatila, no ako možeš za razliku u tom periodu da kupiš dve nekog kvalitetnog proizvođača onda je kupovina upitna.
Tehnologije se menjaju vremenom, možda nešto u tom vremenskom periodu bude ozbiljno unapređeno u novim modelima.
A opet vidim da ti treba mašina koja radi "non-stop" i bitan je kvalitet i izdržljivost što je, po onome što sam čuo, jedan od kvaliteta ovih Miele







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ako imate mesta da stavite jednu na drugu kupujte odvojene uređaje. 

U firmi imam dve Miele, jedna industrijska, zapravo neka serija za brodove, malo veće zapremine, recimo 10kg i ta radi fenomenalno kao i sestra joj sušilica. U drugom ofisu je par iz serije za kuću, nemam zamerki al ni oduševljenje sa njihovim radom. Odrade bar tri ture veša dnevno, sušilica ponekad ima problem tokom prebacivanja nivoa tokom rada.

Kod kuće rabimo siemens perilicu i sušilicu, polovne smo ih uzeli zbog budžeta, ima nas petoro pa ih palimo isto svaki dan. Rade ok treću godinu koliko su kod nas al to je kratak period za neki sud o njima.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, Ayatollah said:

 

Nije mi budžet problem, ali opet ne volim da preplaćujem stvari ako ne moram, tj. gledam da imam što je bolji odnos cene i kvaliteta, pri čemu dajem prednost kvalitetu. Da je razlika u ceni 20-30% verovatno ne bih ni razmišljao, ali ovo su baš drastične razlike u ceni po dva-tri puta, i to ne u odnosu na economy modele, već na flagship modele velikih brendova. Pretpostavljam da će taj Miele verovatno da radi savršeno, ali ne verujem baš ni da će neki LG ili Samsung ili Bosch da se raspadne posle godinu dana.

 

Što se pranja tiče, nas ima šestoro u kući pa mašina radi (skoro) svaki dan, tako da će ona odmah upasti u heavy duty mod rada. Tu imam i dilemu u vezi ovih kombinovanih uređaja, jer je stara priča da se oni kvare više nego ovi redovni (i iskreno bih pre kupio odvojene mašine, ali kuburimo sa prostorom, kao što rekoh), pa zato i gledam tu višu klasu za kupovinu.

Odlično ćete proći i sa LG DD mašinama, za dosta manje novca

Imao i jedne i druge i treće, pošto se kod nas skoro ne isključuje mašina (dok je otac bio bolestan), pa pričam iz iskustva

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Vrede li Miele uređaji te razlike u ceni u odnosu na ove poznatije brendove poput LG-ja, Samsunga, itd?

Mislim da ne vredi, slobodno idi sa nekim prosecnim markama tipa Candy, Beko, ne moraš čak ni Samsung i LG. Biće svakako svemirski brod, ne po izgledu već po performansama u odnosu na tu Gorenje od pre 20 godina.

Nisu Miele uredjaji toliko bolji i efikasniji sad, koliko su kvalitetnije napravljeni i predvidjeni da traju. A to danas nema smisla, jer se tehnologija brzo menja.
Ne treba ti mašina koja će trajati 20 godina. 
Može njoj motor za 10 godina raditi kao i sad kad je nova, ali će sigurno biti manje efikasna u pranju i potrošnji energije od nekih osrednjih modela koji tad budu aktuelni. 

Edited by mraki
Link to comment

Meni su svi koji imaju Miele rekli da vrijedi. Sada sam htio da kupim masinu za pranje sudja i to bas Miele ali nazalost nije bila dostupna. I razlika u cijeni nije bas toliko velika narocito sa LGom i Samsungom.

Ako pare nisu problem, uzmi Miele.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...