Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

5 hours ago, zorglub said:

 

Nije mi jasno, jel' to posebna traka za motocikle? I zar ih nisu beše ukinuli - nation-wide, ili sam nešto pogrešno razumeo?

 

nisu ukinuli, samo regulisu u lokalu. u sangaju pisu kazne ako se vozi po trotoaru, dok se po haikou ne moze hodati jer trotoar je prakticno odvojena traka za motore. u pekingu su ostavili malim mopedima (kao moj na slici) na belim tablicama mogucnost voznje po traci za bicikliste i moze bez vozacke, dok ce malo vece da regulisu. ne znam tacno kako, valjda ce morati vozacka dozvola i mozda ce zabraniti voznju po biciklistickoj.

 

gap290T.jpg

 

  • +1 1
Link to comment

u vozu iz sangaja za peking, vracam se sa puta u henan i sangaj. da zatvorim sa izvestajem 2021 godinu na ovom privatizovanom topicu 

 

prvi deo u gradu zhengzhou - desetomilionski glavni grad provincije henan koja ima blizu 100 miliona stanovnika. odlicna organizacija i prijem od strane lokalnih vlasti. upoznali smo lokalno rukovodstvo, odradili prezentacije i nadam se da cemo poceti sa prodajom. 

 

zivjela partija i kineska zeleznica. po ceni karte vidim da nije placena biznis klasa, ali mesto je bilo tamo. ko god je kupovao kartu svaka mu cast

 

07C0IQo.jpg

 

za ulazak u grad mora se pokazati covid test ne stariji od 48 sati. na stanici se moze uraditi novi test ako treba. meni je trebao za sledeci grad koji je bio u programu, ali na kraju nismo otisli tamo. testiranje traje minut - dva, rezultati se dobiju na mobilni. 

 

2PJRthx.jpg

 

sve poslovne aktivnosti su organizovane u istom hotelu gde smo spavali. osoblje je napominjalo da se nosi maska ako nisi u restoranu ili baru. 

 

ili ako ne drzis govor :D nije bilo planirano da nastupam, ali na kraju sam imao priliku da kazem par recenica. nije meni bio problem reci, neg sam se brinuo za prevodioca. zato sam joj nabrzaka napisao sta cu govoriti kako bi se pripremila

 

 pmbZ37W.jpg

 

 

 

drugi dan smo posetili shaolin temple. po recima domacina, dogovrili su da upoznamo mastera kojie je dean of martial arts school, sa kojim smo popili caj i dobili na poklon "zen" napisan samim masterom.  meni je sve to bilo  dosadnjikavo, ali vidim da su neki bili odusevljeni. to je valjda kao da me provoza alonso krug u barceloni, ili jos bolje na spa. 

 

na kraju smo pocasceni kracim programom i fotografijom sadekanom i klincima iz skole

 

ngew4tA.jpg

 

 

 

DE8Zudv.jpg

 

 

OWxUEPp.jpg

 

k0xxMwg.jpg

 

LRCd4M2.jpg

 

 

  • +1 4
Link to comment

u sangaju kao i uvek rezim je work hard - party hard. 

 

frazncuz sa kojim cesto razmenimo korisne kontakte i informacije prilikom druzenja je preksinoc zaglavio vise nego sto mu dozvoljava stroga zena kineskinja, koja ga ceka kuci. evo ga pravda se jadan, kao popilo je samo par pica, a mi se dobro  zarakijali :D

 

 

i da zatvorim godisnji izvestaj sa atmosferom tokom sinocnje degustacije uzorka jedne rakije. trebalo je samo da probamo i ostavimo za klijente kod partnera u ofisu, ali smo na kraju zajedno sa gostima lokala sve popili. 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 26.2.2022. at 12:09, banecare1 said:

 

 

juce drugar koji predstavlja englesku ligu u kini napisao: "Good morning….. well last night I arrived back to hotel. Police and people in hazmats. Someone from Chengdu or visiting has been close to someone. So very efficiently tested and told I can’t leave my hotel room for 2 days. Food provided". u istom je lancu hotela kao ja, da me poslusao i uradio buking kod mene ne bi imao problema, a  provodili bi smo se pijuci rakiju i jeduci cevape u sangajskom yugo grilu

 

 

 

 

ipak smo stigli na rakijicu :thumbup:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Moća said:

Jel kaze brat englez fak d viski posle rakije?

 

ne da se za sada. morace jos da pije dok ne prizna. ja cu poceti da uvozim rakiju uskoro, tako da ce biti dovoljno municije :D

  • +1 2
Link to comment

evo i youtube jer ne znam da li se kineski sajtovi otvaraju preko linka po slobodnom svetu

 

 

moze i brazilski muzicki intermeco od prekjuce. sa ovim tipom smo se dobro proveselili pre par nedelja. drug jackie chana :D sledeci utorak je host na  open 🎤 . teram ga da zove neke plesacice pa da pravimo karneval, ali ima djevojku pa se pravi fin :dry:

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...