Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

da ne trazim sada ima li kina na putovanjia i posto sam svakako kidnapovao ovaj topic, malo sangaja na putu iz hotela na zeleznicku stanicu

 

sajam i hotel su bili u pudongu, to je novi deo sangaja

 

7gYymu6.jpg

 

UIfY3TL.jpg

 

 

do zeleznicke stanice se putuje sat vremena.  hongqiao je ogromno transportno cvoriste sa aerodromom, zelznicom i ogromnim sajmistem kao osnovom oko koje nice prakticno novi grad 

 

 

 

 

prvi put sam video pesacki prelaz sa indikacijom semaforskih svetala. 

 

 

 

nakon povratka sa desetodnevnog puta i ljubljenja dece mora san hitno u irski pab na pivo i opustanje

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment
On 1.5.2021. at 7:41, banecare1 said:

posto sam svakako kidnapovao ovaj topic

 

i to je skroz ok. Poželjno, šta više. Ostali svetski putnici neka se pridruže.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

snimak predgradja Tianjin-a. to je lucki grad od 10+ miliona na 100km od Pekinga. snimio sam zbog oblakodera koji je maltene na livadi

 

 

 

edit+: imam i time lapse od predgradja sangaja do grada changzhou, mozda je malo prebrzo jer je voz uglavnom na oko 350km/h, ali mislim da je interesantno da se vidi bezbroj zgrada koje su razporedjene po poljima izmedju gradova, kojie se polako povezuju medjusobno

 

 

 

Edited by banecare1
  • +1 3
Link to comment

@banecare1 e, uz izvinjenje sto topik zagadjujem politikom, moram da iskoristim priliku da te pitam za misljenje dojam: u Kini sam bio kao da nisam - obican pomorac koji je stupio nogom na zemlju tek da moze da kaze - ako ga neko pita - da je bio u Kini.

I to jednoj drugoj, drugacijoj Kini u koju i po kojoj se nije bas moglo da svrcka okolo, poprilicno natmurenoj pa i sivoj, ali na neki drugi nacin, meni ipak razlicit od socrealistickog sivila tadasnje Istocne Evrope.

Uz dojam da je, kakva god, nekako entuzijasticnija ili sta vec, ozbiljnija - ne znam kako bolje da se izrazim - od tadasnjih poprilicno frivolnijihtm Kubanaca.

To im odbijam na karipsku lokaciju :D i sve sto uz to ide.

A, opet, ne tako davno, mozda nekih 4-5 godina, dakle u vreme kada je Kina vec debelo bila Kina vozova koji idu 350 km/h, u Trier-u na Mozelu, rodnom gradu Karla Marx-a, sa sve kucom u kojoj se rodio i sa sve muzejom, video sam poprilicno turista od kojih je, cenim, dobre najmanje 2/3 bilo Kineza.

I to ovih novih, cenim boljestojecih buduci da su sebi mogli da dozvole turizam po Evropi.

I koji su kao takvi izabrali (i) Trier u kome su se ponasali - mozda gresim dusu u proceni - onako bas poprilicno hodocasnicki.

Sve u svemu, obaska izvinjenje na Off-u: kako tebi kao prisutnom i buduci da si odavde, dakle upoznat i snabdeven razumevanjem za obe strane problema, i onu komunisticku i onu kapitalisticku :D izgleda danasnji, moderan tretman te problematike u glavama modernih obicnih Kineza, mladjeg sveta narocito?

Vise onako dojmovnotm, bez ulazenja u neke podrobne analize koje su, drzim i nemoguce.

Ili, recimo, gde i kako u skolama, nastavi, obrazovanju, pakuju tu problematiku, koliko je i kako odradjuju, otaljavaju ili...

Link to comment

@namenski mislim da se u skolama  klasicni komunizam izucava ozbiljno i tu nema otaljavanja. retko se doticem politike u komunikaciji sa lokalcima, ima se mnogo precih tema i zasto bi cackali mecku kada vecini ekonomski  ide jako dobro. podrazumeva se da trenutni sistem nema veze sa zvanicnom ideologijom, nisu slepi da ne vide gde zive.

 

a ko hoce da bude drug clan ne ide to tako lako, koliko znam moras biti potkovan znanjima o partiji da te prime u istu.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

nije losa ideja pazljiivije birati grickalice u kini jer na svasta moze da se naleti. ja sam pre par dana ubacio kikiriki u korpu i sada vidim da je kikiriki da dodacima :D

 

DhGJLhg.jpg

 

 

 

Link to comment

ok je skroz, ja sam vec pojeo sve iz kesice, ukljucujuci i okice:tongue:. moram da prebrodim krizu oko rucka sa nekiim grickalicama. veceras su nemacke kobasice i kolenica na programu, treba biti spreman pojeesti i popiti sveeeee :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...