Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

vratio sam se iz nasih krajeva preko moskve. tamo su kineski restorani bili jos aktuelniji jer sam imao na grbaci drzavnu delegaciju. obicno uvalim birokrate kolegama da se bakcu sa njima po moskvama i peterburzima, ali ovi su nam plaho vazni, plus sam bio zamoljen od strane kineskog partnera da se pojavim kako bi odradili program sto bolje. 

 

birokrate su se pokazale kao tvrd orah. prva vecera u najpoznatijem uzbekistanskom "belo sunce pustinje" im se nikao nije svideo, jer gle cuda, nije to kineski restoran, nema Maotai, ne ceka ih meze na stolu i generalno je sve pogresno :D.  za sve preostale dane sam isplanirao da jedu samo u kineskim restoranima -> on topic :tongue:

 

peterburg sije moskvu sto se tice kineske kuhinje, ali ima i moskva par dobrih mesta. na hipodromu restoran "zlatni konj" kao da si u sred kine. ja i koleginica smo bili jedini "stranci", sve ostalo kinezi i par vijetnamaca. ima i Maotai 53% alkohola. flasa je oko 300 evra u prodavnici u kini, ukus katastrofa, ali to je njihovo top pice. za veceru smo izpraznili zalihe, ali nisam stigao od silnog nazdravljanja da slikam... i bolje. samo jedna fotografija sa rucka pred let za kinu i jedna flasa za sretnog puta. 

 

bCkMcK2.jpg

 

usputno po tradiciji nekoliko fotogafija koje nemaju veze sa klopom. 

 

slicnih kolaza imam desetine. poze kineza dok fotografisu nekoga. 

 

HiXpndm.jpg

uEIQYC2.jpg

Qwmnh6V.jpg

 

 

hipodrom, metro. u metrou su mi bili problematicni, jer blenu u plafone, a kada iz vagona izleti bujica mogu da se izgube ili ostanu bez telefona. 

 

fZyABlM.jpg

 

5k8hVqK.jpg

 

maltene su ljuti bili na mene kada sam im objasnio da tokom prdstave nema fotografisanja. ne znam kako su obisli lenjina bez aparata, a tamo bas ne sme. 

 

i za kraj jedna od mene sa zidina kremlja

 

fz1BeUQ.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

iju vid ono dvoje u coshku :rolf:

 

ovi ni rec o ruskinjama, totalni ignor na trbusni ples u restoranu, glavno je bilo da se poseti lenjin, jede-pije kinesko i da se slikamo za televiziju 

 

 

biznismeni su vec druga prica, ali te foto-video materijale ne smem ovde da postujem. steta, ima nezaboravnih momenata i sutuacija. ovaj mrsavi sto potpisuje i stoji tokom intervjua je nas partner i moj vec dobar drugar iz pekinga. on je totalno druga prica i lik sa kojim se moze dobro zabaviti na nekoj svirci u baru u mojoj organizacijij, ili kineski program sa karaoke i mladom new chinese ekipom kada on zove. on je jadan posle svog tog stresa i rakijestine po moskvi zbrisao na tajland na reanimaciju, dok sam ja bez pauze upao u masinu posle tronedeljnog odsustva iz ofisa. 

Link to comment
  • 1 month later...

jedna govedja noga. izgleda gadno, ali je ekstra

 

jzlRi4N.jpg

 

 

 

imali smo testiranje proizvodnje tvoroga u cokoladi. poludeo sam sa rusima, da nema kineza nista ne bi napravili. koliko su ruski inzenjeri smotani, toliko kinezi znaju da rese probblem. sto je najgore deo masina je iz rusije. najbitnije je smo ipak pustili liniju, pa cemo je doterivati sa kinezima, necu vise ni da zovem ruse ako bas ne moram. 

 

sreca 

 

GWeROPk.jpg

 

 

Link to comment

Bane, ae daj neku gastro preporuku za Šangaj. Što autentičnije to bolje, po mogućnosti Yuyuan, Waitan ili Yangjia. Ne treba ništa fensi, bio bih zadovoljan i sa uličnim štandom sve dok je u stanju da posluži vrhunsku supu sa priničanim nudlama, povrćem i pačjim prsima.

Link to comment

moj omiljeni hotel je u kraju yuyuan . ako jedes ljuto tamo je odlican sichuanski hot pot.  ne znam naziv restorana, ali mogu ga naci na karti.  postovao sam ovde fotografije sigurno

Link to comment
  • 9 months later...
26 minutes ago, Skyhighatrist said:

我很尴尬,这对我们有多好处

 

Bravo banecare :)

hvala. bice toga jos uskoro. dosta smo promovisali samo ruse, doslo je vreme videti malo sta se moze ponuditi sa nasih prostora i sire

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...