Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

bane, jesi jeo ovoga?

 

Quote

Virgin boy eggs are a traditional dish of Dongyang, Zhejiang, China in which eggs are boiled in the urine of young boys who were presumably peasants, preferably under the age of ten. Named "tong zi dan" (Chinese: 童子蛋; pinyin: Tóngzǐdàn), the dish translates literally to "boy egg" and is a springtime tradition of the city where the urine is collected from prepubescent peasant boys. The eggs have been listed by officials in China as a part of the region's "local intangible cultural heritage".[1]

 

Link to comment
11 hours ago, darling said:

bane, jesi jeo ovoga?

 

 

 

nadam se da nisam :wacko:  bio sam u toj provinciji cesto, uglavnom u hangzhou. 

 

proverio sam korespondenciju u inboxu i vidim tri conversation threads bez mojih poseta dongyangu, ali u jednoj od tri se spominje neka kozmetika koja se salje iz dongyanga u srbiju :D ako neko koristi pomadu Jiaren Rihua neka dobro procita sastav :tongue:

Link to comment

zavrsena turneja guangzhou, shenzhen, nanjing, suzhou, shanghai tokom prosle nedelje sa delegacijom ruskih politicara, diplomata i biznismena. bilo je burno, par sastanaka propusteno zbog roljanja, nekoliko interesantnih poznanstava, mozda i bude neke fajde. 

 

ocekujem vise foto-video materijala nakon sto se rusi vrate u svoju zonu interneta, ovde im nisu radili whatsapp i posta

 

kretali smo se sa juga na sever, uragan nam je bio za petama. u sangaju nas je malo zakacio, mislim da smo otisli iz grada jednim od poslednjih vozova za peking

 

put na zeleznicku stanicu

 

 

ovo sam ja posle pretrcanih 5-6 metara od taksija do stanice

 

jGhb9nv.jpg

 

 

Link to comment

na temu klope vredan spomena rucak sa zamenikom gradonacelnika nanjinga. 

 

lep sala za rucavanje, menu. vino sipaju ovako malo jer se pije na eks prilikom zdravice. posto ostali bas i nemaju cime da se pohvale mene su spopali da im pricam o nasim uspesima i proizvodnji u kini koju cemo da pokrenemo ove jeseni

4MC830U.jpgLVxTTSt.jpg

 

 

 

35GFau6.jpg

 

EzDsgQW.jpg

 

 

 

 

 

pbbteEm.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

iako smo radili i putovali svaki dan, gde god da smo seli uvece zatvarali smo lokal, a posle bi par clanova delegacijje falilo na sledecem nastupu. ja sam popustio u suzhou :D

 

oRZDzy8.jpg

 

suzhou sa 45 sprata (ne znam kako su iskopali novi marriott za 85 dolara i ovakvim pogledom)

 

cZMHLKA.jpg

 

shenzhen 

 

TQamw4q.jpg

 

 

9lQqpvr.jpg

 

 

 

Edited by banecare1
Link to comment

da ne ostavim stolicu po strani. nema klope, ali posto nemam kaznenih poena spamujem :tongue:

 

na prvoj se vidi stadion na kojem je lokalna ekipa izgubila taj dan 1-3 od guangzhou (borba prve dve ekipe na tabeli)

 

GZCbOhi.jpg

 

u6ZLa10.jpg

 

AmENyM4.jpg

 

EW6tqe4.jpg

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

dovedem investitora rusima na noge sa potpisanim ugovorom. posao je zavrsen,  ostaju formalnosti, da se provedemo malo po moskvi i onda nas kuvar spremi kinesku supu :blink::D

 

i6E6Kye.jpg

 

 

Link to comment
5 hours ago, Moća said:

Sta ima tu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

 

tofu, losos i neke morske alge koje su kao krive za boju. na ukus je bila skroz ok. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

ČENGDU, SEČUAN, KINA - Novembar 2018.

 

Sedmodnevno razvaljivanje u kineskom gastronomskom raju. 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Ovo je guokuj sendvič. Hleb podseća na levantsku verziju pite sa vazdušnim džepom, s tim što je u sečuanskoj varijanti korica hrskavija. Punjenja su raznovrsna, tipa junetina, svinjetina, kineski braon šećer itd. Ja sam se odlučio za svinjske uši. Slano, slatko, hrskavo, uz nezaobilazni mala efekat, trademark sečuanske kuhinje. Dakle, senzacija trnjenja u ustima, koju stvara sečuanski biber, i ljutina čili ulja u savršenom balansu, gde biber ublažava vatru čilija, a pojačava mu voćnu notu, dok čili smanjuje anestezirajući učinak sečuanskog bibera, koji se, inače, može osetiti u svojoj punoj snazi prilikom konzumacije samog zrna. U svakom slučaju fenomenalno! Lokal je jako popularan, pa se čeka nekih pola čuke. Proleti uz pivo.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Druga varijanta guokuja, koja se može naći širom Čengdua, više naginje ka bureku. Prvo se prži, pa se peče. Može da se bira između mlevenog junećeg ili svinjskog mesa. Na fotki je juneći. Ovde je mala efekat amplificiran do maksimuma, pa glava počinje blago da pulsira prilikom jela. izuzetno se oseća i citrusna nota sečuanskog bibera.

 

spacer.png

 

Žele nudle. Prave se od vode i skroba od graška. Prelivene su mešavinom čili ulja, sečuanskog bibera, soja sosa, sirćeta, šećera, MSG-ja... Inače, u sečuanu se MSG roka samo tako. Makar kašičica-dve po tanjiru.

 

spacer.png

 

Slatkovodne nudle. Čili ulje, sečuanski biber, soja sirup, seckani kikiriki i gomila kineskog šećera u kamenu izdrobljenog u kristale. Poprilično se oseća cimet i služe se hladne (naš kao i žele nudle). Inače, soja sirup je takođe karakterističan za ovaj deo Kine. Tamni soja sos se kuva sa kineskim braon šećerom, začinima, mladim lukom, belim lukom i đumbirom, sve dok se soja sos ne zgusne u sirup. Čist umami. 

 

spacer.png

 

Varijanta dandan nudli sa karakterističnim topingom od mlevenog mesa. Ovo belo što pliva u supi je douhua, odnosno tofu puding.

 

Same dandan nudle su uz kung pao piletinu i mapo tofu jedno od najpoznatijih jela sečunske kuhinje. 

 

spacer.png

 

Još jedan klasik - wonton u sečuanskom čili ulju. Tanko testo punjeno mlevenim mesom i kuvano na pari. Inače, većinu sečuanskih jela na bazi testenine i sosa prati ritual konstantnog mešanja štapićima, koje traje dva-tri minuta, sve dok se testo kompletno ne "ofarba" sosom.

 

spacer.png

 

Ne znam za ostale delove Kine, ali ovde se pivo služi u čašama koje su za nijansu veće od naših rakijskih. 

 

spacer.png

 

Čongćin supa sa junećim mesom i crevima. Preporuka kineskog para koji se u tom trenutku zatekao u restoranu, a znaju engleski. 

 

U Čengduu gotovo niko ne govori engleski i često sam imao probleme zbog toga, pa se dešavalo da se u restoranu, koji nema meni sa fotografijama, nikako ne mogu sporazumeti sa konobarom pa ostanem gladan. U ovaj restoran sam ušao potpuno nasumice a, ako je verovati tom bračnom paru, mesto je jedno od najboljih za iznutrice u gradu. Kako god, ova supa je jedno od najboljih iskustava tokom boravka.

 

spacer.png

 

Varijanta mapo tofua - brain tofu. Komadići tofua i mozga u sosu od mlevenog svinjskog mesa, čili-bean paste iz Piksijana, čili ulja, sečuanskog bibera... Toliko je dobro da sam poslednji dan došao ponovo da jedem ovu deliciju.

 

Od jela koja sam probao, a koja nisam fotografisao, moram istaći patku dimljenu čajem - takođe lokalni specijalitet, zečije glave, kung pao piletinu, razne supe...

 

Poprilično je jeftino. Tipa, dva glavna jela, pirinač i pivo 35 Juana, što je nekih pet dolara. Metro je, otprilike, dva dolara od centra grada do aerodroma itd. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...