Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

On 2.5.2019. at 0:54, namenski said:

Kada bih spao na to da mi pica u nekoj Australiji ili Ameriki bude bolja od pice u Italiji, popeo bih se na vrh Himalaja i nikada ne bih sisao :fantom:

 

Obaska sto ce biti da u Italiji imas sijaset malih mesta u kojima jos uvek mozes da petkom/subotom uvece vidis cele porodice kako su izasle da zderutm i koje - bice - bice znaju sta je pica, sto ce reci da ne moze niti sme da im se uvali to sto si ti jeo u toj tvojoj Italiji.

Dovoljno je za pocetak da se malo maknes sa autoputeva i takozvanih tpopularnih turistickih destinacija, прошњувараш malim mestima poput, na primer, Lodija, Kreme, itd, itd..., da pomenem samo neka, onako random...

 

Svetski sampionat pica u Italiji - pobednik je picerija iz UK, veganska.

 

https://www.independent.co.uk/life-style/vegan-pizza-best-award-purezza-championships-italy-parma-a8885731.html

 

Purezza, the UK’s first vegan pizzeria, has won a top prize at the World Pizza Championships.

The Campionato Mondiale Della Pizza, or World Pizza Championship as its more commonly known, is held in Parma, Italy, every year and has been running since 1991.

Despite attracting over 6,500 independent pizzerias from across the globe each year, 2019 marked the first time a vegan pizzeria entered the prestigious competition, which took place between 9-11 April. 

 
 

Purezza, which has restaurants in Brighton and London and is in the process of opening a vegan mozzarella factory, entered into the award’s Pizza Classica category this year. 

Edited by noskich
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 21.6.2019. at 17:10, precog said:

italijani u uk, sigurno nije joe baker is wellsa kuhar.

 

Nebitno ko je, rasprava je bila o lokaciji restorana.

U danasnjem svetu lokacija je sasvim nebitna. Davno je proslo vreme kada si zarad probanja najbolje kuhinje morao da ides u zemlju porekla iste.

Link to comment
  • 3 weeks later...

dugo nisam svracao, ima da vas udavim sa jucerasnjom manifestacijom. 

 

jeste 99% offtopic, ali ne znam gde da pisem. 

 

jedan od bitnijih i lojalnijih klijenata je organizovao festival stepskog jogurta za promociju svoje nove fabrike i proizvoda koje su pustili u pogon. moj plan je bio da posaljem naseg glavnog mikrobiologa sa menadzerom prodaje i smugnem na odmor, ali vlasnik firme u kojoj radim je ocenio da bi morao ici i ja, tako da sam zavrsio ove nedelje u unutrasnjoj mongoliji umesto boke kotorske

 

doleteo sam preksinoc u grad ulanqab posle overnight leta iz moskve za peking i kratkog pit-stopa da promenim kofer. jucerasnji program je poceo u pola osam pa do posle ponoci, malo je reci da sam bio grogi i neraspolozen. 

 

prvi i dosadnijji deo programa je bila oficijalna manifestacija u prisustvu lokalnih i pekinskh vlasti, partnera i klijenata.  govori, nagradjivanja i naucni forum o jogurtu.  fabrika je nama bitna jer smo im prakticno formirali asortiman, ali za nacionalni nivo najvise sto su mogli dobiti je zamenik ministra, koji je dosao u donjem delu trenerke. to je neki cudan trend na severu kine, ako si veliki boss, dolazis na pregovore u trenerci. 

 

8ysU3MA.jpg

 

LVaoYUZ.jpg

 

itV6F45.jpg

 

 

posle rucka poseta novoj fabrici. imaju i spomenik jogurtu 

 

 

vmpsCDM.jpg

 

 

 

odlazak u stepu. 

 

na prolazu prema mongolskom altaru mora da se popije shot mongolskog alkohola. sipaju double, meni je njihanjje vec posle prve krenulo. pre ispijanja se prka gore-dole i maze po celu. 

 

AHjskdd.jpg

 

3Bh4zQ2.jpg

 

9Qg7ls7.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment

altar

 

My0IBwV.jpg

 

to je valjda aobao. ima ih dosta po unutrasnjoj mongoliji u uglavnom su veci. obisli smo ga tri puta i polivali jogurtom za dobru prodaju. 

 

HM20ZMH.jpg

 

unutrasnja mongolija je priicno vetrovita, tako da ima puno vetrenjaca

 

u4v3b2r.jpg

 

 

Link to comment

posle obilazka stepe i aobao, idemo na veceru. u sali pored obilja hrane, pije se za uspesan rad nove fabrike. sve po ps: gore-dole-celo-bottoms up

 

za stolovima 

 

 

i na sceni

 

 

 

priredjen je i prigodan program 

 

MxzQFBU.jpg

 

 

 

 

Link to comment

posle vecere i alkohola krece vatromet i doskoteka. par puta me vlasnik uvukao u masu. posto je on skakao morao sam i ja, ali nije mi bilo tesko, jer su se prilicno potrudili oko svega i vidno bili veoma zadovoljni i zahvalni sto smo se pojavili 

 

zasigurno najbolja zurka od ulan batora do kineskog zida

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

neka ste pobrisali ono smece

 

idemo dalje: 

29-30 Shijiazhuang

31 Shanghai

1-2 Hong Kong

3-4 TBD

4-5 Guangzhou

6 Shenzhen

7 Nanjing

8 Suzhou

9 Shanghai

10 Beijing

12 Moscow...

Link to comment
  • 2 weeks later...

slucajno zalutali na riblju pijacu u guangzhou

 

RSoAewc.jpg

 

y4aJ1bS.jpg

 

iJQgdc5.jpg

 

kad smo vec bili tamo potrazli riblji restoran i nasli ga u zgradi sa prve fotografije. nikakvih znakova, usli u prometan haustor i nasli znak za restoran na 5 spratu, a gore ogroman prostor sa 250-300 gostiju. 

 

 

CgETycX.jpg

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...