Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

On 15.4.2019. at 22:46, nisam ja said:

Dobre strane Banetovog posla:

-sve

Loše strane Banetovog posle:

-nošenje mrežice na glavi. 

 

🤣

 

ni dana bez mrezice. specijalno nije za tebe :D

 

YFXEjXa.jpg

 

2EHg8HJ.jpg

 

pravimo nove kobaje u lepom Dalianu

 

zO4OWnB.jpg

 

in the meantime puleni koji su ostali u Xinjiangu nastavljaju sa radom

 

 

UJVms3T.jpg

Link to comment

sinoc su se dve ekipe vratile sa putovanja i otisli smo u na korean bbq pre nego se razidjemo. mesni tehnolog se vraca u moskvu, hlebnog saljem u seul na dva dana da obnovi vizu, vasa omiljena koleginica da se naspava i moze sutra da zakasni na posao, a za cetvrtu tetku me ne pitajte nista :D

 

y4evAwa.jpg

 

on topic:

 

652T8O2.jpg

 

h3NNubl.jpg

 

jubtrAm.jpg

 

9UUoEPM.jpg

 

Q1zqmaE.jpg

 

ukmomzT.jpg

 

 

 

 

Link to comment

evo malo mrezica pa da odmorim malo. 

 

kaze mi mama posle ove fotografije da ce da laze komsinice da sam hirurg :D

 

Spoiler

YFXEjXa.jpg

 

 

 

yaUgxn8.jpg

 

EPfkG5R.jpg

 

 

 

 

 

 

Edited by banecare1
Link to comment
On 12.4.2019. at 18:53, Host said:

Nema dobrog slatkisa u celoj Istocnoj Aziji. Proplakao bih u ruralnom Tajlandu za cokoladom.

 

Mozda u istocnoj, u jugoistocnoj svakako ne.

 

355d4e58de0f820d509e82e3e80a0629.jpg

 

Kao sto je bilo u SFRJ, najbolje kod muslimana, tako i na Tajlandu. Ovo moze da se nadje u svakom seocetu bukvalno, makar ima jedan roti shtand neizostavno!

 

thai-pancake.jpg

 

Na Tajlandu svaka varosica od par desetina hiljada ljudi ima makar jedan Swensen's:

 

IMG_20150106_132317_.jpg

 

A tradicionalnih dezerta ne manjka takodje:

https://migrationology.com/thai-desserts-khanom-wan-thai-the-ultimate-thailand-sweets-guide/

 

Preporuka za pohovane banane (a moze i pohovani slatki krompir i taro):

fried-banana.jpg

 

Edited by noskich
Link to comment

Jos preporuka:

 

Sladoled od kokosa

CoconutIcecream_PopularThaiDesserts_Auth

 

Kome nedostaje rumenko, Tajland ima autenticni odgovor na Pekabetu:

 

Popsicles_PopularThaiDesserts_AuthenticF

 

Palacinke, na engleskom/francuskom crepe:

 

CrispyPancakesCooking2_PopularThaiDesser

 

Imaju i mekike koje se umacu u slatke sosove:

 

maxresdefault-575x323.jpg

 

Najjaca stvar po meni na Tajlandu je sto dominiraju radnje i standovi koje se specijalizuju samo za jednu stvar. I onda moraju da ili budu eksperti i imaju vrhunsku ponudu tog jela ili mogu odmah da zatvore radnju. Nema menija, samo jedna opcija se prodaje u celoj radnji. 

Edited by noskich
Link to comment
On 23.4.2019. at 4:10, noskich said:

 

 

 

 

On 23.4.2019. at 4:10, noskich said:

 

Kao sto je bilo u SFRJ, najbolje kod muslimana, 

 

 

 

 

Kako da ne

Link to comment
On 24.4.2019. at 18:55, Host said:

Palacinke i sladoled? Pitam za lokalne slatkise. Mnogo volim razne azijske kuhinje, ali jos nisam probao dobar dezert u rangu evropskih. 

 

Cak i kod muslimana su dezerti uvezeni sa Bliskog Istoka. Razna testa sa serbetom sa lokalnim tvistom. 

 

E pa ako bi samo lokalno, onda bi proplakao bez cokolade bilo gde osim centralne Amerike.

 

history_map2.jpg

Link to comment

za 14 godina u kini ne mogu da se setim ni jednog slatkisa vrednog postovanja 

 

ovih dana sam u pekingu i klopa je uglavnom iz vec vidjenog. evo ga spicy burger, njega nisam kacio. izgleda ljuce nego sto jeste

 

WijpgvX.jpg

 

 

Link to comment

iz interesantnih momenata ovih dana mozda ovaj prosijak sa QR kodom jer vise niko ne hoda sa parama kod nas

 

ek8zhN0.jpg

 

i kao kontrast parking pored praonice u kojoj je drugar ostavio svoja kola dok smo pili kafu. 

 

139e519.jpg

 

qUWtYXI.jpg

 

i naravno team building activities :D imamo par novih ljudi u ofisu i posetu kolega iz moskve

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Link to comment
On 28.4.2019. at 3:34, banecare1 said:

pa u spoileru. za svakoga ima po nesto :D

Ovo lici na one zurke u Sajgonu, par meseci pred pad, samo je muzika malo drugojacija :plz:

Link to comment
7 hours ago, Haralampije said:

Ovo lici na one zurke u Sajgonu, par meseci pred pad, samo je muzika malo drugojacija :plz:

 

one su promenile muziku na rusku jer sam ih ja malo prebildovao tokom team buildinga pa su okupirale scenu i naredjivale DJ-u. sta ce covek, mora da pusti svecki poznatu grupu mumiy troll i hit vladivostok 2000. 

 

on topic: danas se vratila koleginica sa odmora na tajvanu i donela slatkise. nisam bio lenj pa sam fotografisao asortiman sa sve pakovanjem. sve je nako, samo nugat dobar, ali to nije lokalno. 

 

 

 

UH2sm0Y.jpg

 

Dx0YPRW.jpg

 

PN9vVB7.jpg

 

WkNykdz.jpg

 

Jil8q2x.jpg

 

pm7Tgee.jpg

 

sNfGovr.jpg

 

40NrkgG.jpg

 

O8aDmHj.jpg

 

hQ7FSmr.jpg

 

danas nam je bio i tehnolog sa tajvana bas za konditersku industriju, ali iz negog razloga nije odreagovao na tajvanske slatkise na stolu, to sam skontao tek kad je otisao

 

ista koleginica je poslala i par pretpostavljam urnebesnih fotografija sa putovanja, iz zoloskog i sa aerodroma ako se dobro secam. bio sam nesto zauzet pa nisam preterano obracao paznju, ali se secam da je ofisu bilo veselo. verovatno cu brzo naci pa cu da okacim ako nije nesto bezveze

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...