Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

juce radili do 22h i hitno na hot pot.

 

na tanjirima sa mesom na crvenim etiketama pise koliko sekundi treba da se kuva u loncu. mislim da je sve bila govedina

 

XOrrufP.jpg

 

tofu, gljive, lotus, povrce i sl.

 

jiBGLHr.jpg

 

 

 

 

 

 

 

ja sam promenio pekarsku ekipu tehnolog + manadzer prodaje i gledam da idem sa njima dok se ne uhodaju. krenuli smo sa manjim klijentom da malo treniraju, posle cemo preci na kompanije koje drze pekare u hiljadama komada po celoj kini. vezba i da proberemo asortiman koji se svidja lokalcima. zabavna su ta putovanja, posle uhodavanja kada se osvrnu na prve prezentacije tek onda shvate kliko je to bilo lose i sta ja sada njima da kazem kada pitaju kakvi smo bili, ocenite nas na skali od 1 do 10. 

 

 

 

specijalno za clanove koji su trazili koleginice i manje selfija od mene

 

6dJ5mMb.jpg

 

wBDyGNX.jpg

 

YfdpHwT.jpg

 

nije bilo lokanja jer nam je domacin poklonio dve flase viskija za veceru, a kinezi to ne mogu da piju. popili pola singletona i ostalo su odneli kuci. u kini je tradicija da se poklanjaju po dve flase pica, ne mogu sada da se setim koji je razlog.

 

 

Link to comment

asortiman je skracen jer klijent radi uglavnom torte, tako da smo pokazali sta moze da se pravi sa tvorogom i pavlakom koju vec probno proizvodimo, a za par meseci krecemo sa par novih iznenadjenja za kinesko trziste. 

 

nas tehnolog radi asortiman ruskih proizvoda, a kineski od distributera radi lokalne na nasim sirovinama maksimalno adaptiran trzistu

 

F14KftW.jpg

 

nije bilo dovoljno muskih kecelja tako da smo uvalili distributeru ovu sa masnicom, posto je on tough shanghainese 

 

QeKUVG1.jpg

Link to comment

nastavljam. danasnji rucak sa vlasnicom firme koja ima 50 prodajnih objekata u provinciji i trenutno se siri po sangaju i pekingu. 

 

sichuan chicken

Dxst2dR.jpg

 

sichuan chicken, drugi tanjir krupnim planom sa glavicom i nogicom. ja sam kao brani zun (branislav sef na kineskom) trebao da pojedem glavu, ali sam eskivirao

 

DzsWjoQ.jpg

 

pod testom je dinstana janjetina. meso se rola u palacinku

 

72JPloT.jpg

 

zucchini skin

 

z0rxi2u.jpg

 

govedina sa gljivama i rendani krompir sa komadicima mesa

 

XarWBnA.jpg

Link to comment

steamed bun

 

VZSpAfa.jpg

 

x2gGuu2.jpg

 

fermented fish i neka testenina sa travama koja je bila super. saft od ribe je sefica Lee zun insistirala da se koristi kao preliv za rizu.

 

5AkHudk.jpg

 

neke bobice sa svinjetinom

 

u3Ty2ed.jpg

 

cold noodles

 

aYcfKso.jpg

 

tofu. nisam probao

 

lCcuKUD.jpg

 

bile su palacinke sa ljutim mlevenim mesom, ali nisam stigao da slikam. interesantno da nije bilo supe ni voca nakraju

 

to je rucak

 

Link to comment

vidim na fotografiji stola da sam zaboravio patlidzan i salatu

 

from other news: 

 

Urumqi je pun policije, startovali su nas sa proverom dokumenata. mene licno provi put za 13 godina u Kini. nisam imao pasos, ali sam pokazao fotografiju na mobilnom i radnu  dozvolu sa pekinskom registracijom, tako da nije bilo problema. veoma profesionalna policija, pricaju engleski i izgledaju prilicno surovo. nisam smeo da slikam jer sam bio bez dokumenata. 

 

posle rucka smo obisli par poslasticarnica, uglavnom ujgurskih, da vidimo asortiman. otisli smo i do jedne od poslasticarnica Lee zun, tamo su nam brze-bolje nasli neko meso ako smo slucajno gladni. 

 

vSGawXz.jpg

 

u supermarketu dosta stranih proizvoda, uglavnom iz rusije i zapadne evrope i jedan iz nasih krajeva

 

0ADlUdk.jpg

 

 

 

pregovori su bili za stolom za stoni tenis. skroz dobro izgleda. 

 

1v59rUs.jpg

 

hbGhAxh.jpg

 

jos malo mene od juce, da ispucam sve fotografije kad sam vec bio vredan da ih okacim, pa cu da gledam snimak kvalifikacija F1 kad vec nisam tamo

 

sg7R0NG.jpg

 

 

Link to comment

danas opet radili do kasno, posle ponoci stigli u hotel. 

 

poceli smo sa upoznavanjem, pricom o valteru koji brani sarajevo, bombardovanju '99 i odnosima na relaciji chn-rus-sssr-yu. posle toga rad u pogonu, ali posto je u proizvodnji strogo sa sanitarijama i nema gde da se radi za kompjuterom, kolege su pripremali uzorke, a mene su poveli da gledam neke istorijske spomenike u tom kraju

 

od7qoUi.jpg

 

problem je sto su xinjiangu bas pritegli sa kontrolama, tako da su mene posto sam stranac izvukli iz kola na kontroli i proveravali dokumenta jedno sat vremena. na kraju nas nisu ni pustili dalje, morali smo da se vratimo prema gradu

 

e3voZ0v.jpg

 

na lokalnoj pijaci smo prvo jeli ujgurske lepinje, posle noodles u nekoj birtiji (no foto)

 

XuG9qPT.jpg

 

da prekratimo vreme dok kolege ne zavrse sa radom kinezi kao i uvek moraju da odvuku na foot massage. dva sata masaze sa spavanjem i kao nov si za dalje podvige

 

Y0yqU4a.jpg

 

EgIMLSD.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edited by banecare1
Link to comment

odmorni smo se vratili da vidimo sta su nasi napravili i opsudimo rrecepture i perspektivu saradnje

 

zqImRDb.jpg

 

posto smo pobedili vlasnici firme su nas pozvali sa na teferic na krovu fabrike. bio dobar rostilj, a gazda Ma zun je insistirao da gosti otpevaju pesmu iz svog kraja, tako da smo culi pesme sa Altaja, iz Sangaja, Hunana, Rusije, ujgurski ples, podmoskovne veceri na kineskom i 3-4 sindjanske pesme. 

 

Russia 0 points 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

ajde ipak i ujgurski ples i kineska pesma. lepo plese ovaj decko, a raznjici su mu jos bolji. kinezi su nesto zeznuli sa ozvucenjem, rikno marsal izgleda

 

 

 

Link to comment
5 hours ago, Skyhighatrist said:

Šta sve čovek mora da radi/trpi zbog posla :lolol:

 

ajde sto zeka dzogira, nego sto je pola sume naterao da trci :D 

 

kod mene je tako, ako si u timu moras po mojim = lokalnim pravilima da igras. ne postoji drugacije ako hoces da uradis nesto bitno u Kini. probali su mnogi "pametni" na svoj nacin i nista nisu napravili. meni je sve ovo nesto sto radim po sopstvenom izboru,  posle treceg vezanog dana u ofisu sam smoren od dosade vec. 

 

 

Link to comment
30 minutes ago, banecare1 said:

ne postoji drugacije ako hoces da uradis nesto bitno u Kini. probali su mnogi "pametni" na svoj nacin i nista nisu napravili.

Ma sve jasno :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...