Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

1 hour ago, Moća said:

Čime su punjene te testenine?

Meni lici na neku varijantu wonton-a,ja pravio vise puta.Punis cime oces,ja radio sa mlevenim svinjskim i shrimpovima

Nego kad smo kod shrimpova,bane kako su pripremljeni oni na slici gore?Izgledaju kao uvaljani u brasno i przeni u dubokom ulju?

Edited by Haralampije
Link to comment
10 hours ago, Moća said:

Čime su punjene te testenine?

Mesom, mislim junecim, sirom...

Potope ih u neku supu, ne znam da li je u njoj kuhaju ili samo ubace vec spremljene - Banecare ce znati - pa onda u supu dodaju poprilicno pavlake i budu nekako jos kremastije ako je to odgovarajuci izraz.

 

Savrseno je, mada se sa jagnjetinom koja se jede lezeci ne moze da uporedi :D.

Link to comment

+1

osim onog teratoma na prethodnoj strani i ptičjih nogu (ako su to noge, a ne neki koren :unsure:)

 

obožavam svilenkastost damplingsa i kako miluju jezik

jednom sam se zeznula da ih pravim i ne pada mi više na pamet u ovom životu

Link to comment
5 hours ago, namenski said:

Mesom, mislim junecim, sirom...

Potope ih u neku supu, ne znam da li je u njoj kuhaju ili samo ubace vec spremljene - Banecare ce znati - pa onda u supu dodaju poprilicno pavlake i budu nekako jos kremastije ako je to odgovarajuci izraz.

 

Savrseno je, mada se sa jagnjetinom koja se jede lezeci ne moze da uporedi :D.

Nema toga po Kini : junetina slabo,sir  i pavlaka pogotovo

Link to comment

uf, kad bi bilo sa pavlakom ovako kako namenski pise. mi godinama objasnjavamo kinezima nacine upotrebe pavlake i slicnih proivozda kako bi pokrenuli proizvodnju, ali ljudi naucili da umacu u sirce i soju. 

 

da zaokruzim ovonedeljni put sa gradom fangtang i brzinskim ruckom do povratka u peking

 

pomenute jiaozi aka manti. ove su malo zapekli posle przenja

 

jWMPUbz.jpg

 

pecena svinjetina, zeludac u sicuanskom ljutom sosu, sveza salata ne secam se iz cega, kineski kupus sa papricama (to sam ja trazio da naruce) i voce

 

f0h73Gu.jpg

 

tofu i przeni patlidzan (to je drugo jelo koje sam narucio). obicno kinezi sami sve naruce, ali ovaj profa juce bas insistirao da izaberem nesto.

 

mzBtBLY.jpg

 

 

 

ovo sto sam okacio je bila klopa od utorka do petka ove nedelje. ja imam 3-4 ekipe (menadzer + tehnolog) za razne sektore prehrambene industrijei prakticno uvek nekoga u kini na takvim putovanjima, desava se da su i po tri tima istovremeno kod mene. prikljucujem se tamo gde je najpotrebnije u zavisnosti od situacije. ove i prosle nedelje je bio uglavnom sladoled i posete na fabrike, degustacije i probe sa distributerima. krkanje  i lokanje je kada se ide na vecere, ove nedelje su uglavnom  bili poslovni ruckovi, obicno negde usput do odlazka u sledeci grad. 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...