Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

Ako ih ne mozes pobediti ti im se prikljuci. Cekam ukrcavanje na aerodromu u Xiamenu ii narucim set: slata, sendvic, kafa, sladed. Kelnerica je prvo donela kafu i sladoled, poslee 5 min sendvic i na kraju salatu. Morao sam tim redosledom konzumirati.

Link to comment
  • 3 weeks later...

ima mnogo sajtova sa chinglish provalama, zato nisam otvarao topik. moje fotografije bacim na moblog, posebna tema mi se cini previse. ima vec topik o klopi + na putovanjima. ako se ne slazete, ja cu svakako podrzati, a imamo jos minimum 2 clana koji zive u kini

Link to comment
  • 4 weeks later...

danas na sastanku sluzili neko voce koje nisam video pre. zna li neko sta je ovo? HsJr5.jpga za rucak opet cvrci :cry:tako mi i treba kada na pitanje sta jedem se pravim vazanthyOK.jpg

Link to comment

Banecare1, tebi svaka cast kad imas zeludac za ove djakonije. Znam da se vredjaju ako neces da porbas, ali ako kazes da si vegetarijanac da li i onda smaraju? Tj. da li je neko probao taj pristup? Ja obozavam "standardnu" kinesku kuhinju ali ove specijalitete ne bih mogla da sateram u sebe. Za ukiseljena jaja kapiram da je ukus bolji od mirisa, ali ne mogu da prenebegnem izgled i miris :cry:

Link to comment

ovo i jeste standardna kineska kuhinja. to sto se jede po svetu nema puno veze sa kineskom klopom, to ce ti reci svaki kinez. ja nesto i nisam jeo kineska jela po drugim drzavama, ali kontam da oni znaju bolje od nas.morski krastavac izgleda gadno, ali je ukus neutralan i stavlja se u supu posto je "good for health". ostali sastojci su morske alge, gljive, rice noodles, skoljke i ko zna sta jos - veoma ukusno. nama je morski krastavac ili cvrcak egzotika i challenge, ali realno zasto je morski krastavac koji zivi u cistoj morskoj vodi odvratnije jelo od pastete, pohovanog teleceg mozga, pihtija, dzigerice itd.ta supa ima naziv koji u veoma slobodnom i pribliznom prevodu sa kineskog znaci: "supa zbog koje je bog preskocio ogradu u nas svet" :0.6:

Link to comment
ovo i jeste standardna kineska kuhinja. to sto se jede po svetu nema puno veze sa kineskom klopom, to ce ti reci svaki kinez. ja nesto i nisam jeo kineska jela po drugim drzavama, ali kontam da oni znaju bolje od nas.morski krastavac izgleda gadno, ali je ukus neutralan i stavlja se u supu posto je "good for health". ostali sastojci su morske alge, gljive, rice noodles, skoljke i ko zna sta jos - veoma ukusno. nama je morski krastavac ili cvrcak egzotika i challenge, ali realno zasto je morski krastavac koji zivi u cistoj morskoj vodi odvratnije jelo od pastete, pohovanog teleceg mozga, pihtija, dzigerice itd.ta supa ima naziv koji u veoma slobodnom i pribliznom prevodu sa kineskog znaci: "supa zbog koje je bog preskocio ogradu u nas svet" :0.6:
pih, ja se ponadao da je u pitanju gorilina pisica, il nesto slicno :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...