Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

sos za hot pot

 

u hot pot restoranima se narucuje: 

1. tip hot pot supice (obicno se lonac deli na dva dela - ljuti sa sicuanskim biberom npr i aljuti recimo sa gljivama)

2. sirovi sastojci koji se ubacuju u lonac

 

01.jpg

 

3. sos se obicno ne narucuje, vec ima deo sa asortimanom 

 

DSC05410.JPG

Link to comment
5 hours ago, Moća said:

Kakvi su Kinezi sa ljutim u odnosu na nas? jJel jedu više  ili manje ljuto?

 

znacajno vise. zavisi od provincije. u sichuanskom ili hunanskom restoranu samo u caj ne trpaju papricice :D 

 

moji klinci cepaju ljutinu od 7-8 godine. cerka najvise voli indijsku, a sin kineske spicy noodles. 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

hvala na pohvalama

 

danas je nova godina kod nas kineza. najvazniji i najduzi praznik. peking je prazan jer je vecina otisla u zavicaj kod roditelja. 

 

kao sto je kod nas ruska salata, kinezi isto imaju jela koja su obavezna na novogodisnjoj trpezi. pre svega jiaozi 

 

HjnSxIb.jpg

 

 

fotografije nisu moje, posto ja nemam kineskinju familiju. ovo je od poznanika jermena koji je ozenjen sa kineskinjom

 

iCor1W8.jpg

 

 

posto nastupa godina svinje i na kulinariji smo, evo jedna kratka reportaza sa cvarcima. ja nisam probao, prica se da nisu losi

 

 

 

Link to comment

Posto imamo jedan poveci projekat u Kini, kao i jednu Kineskinju u ofisu, danas smo proslavili NG sa pravljenjem dumplings-a :)

d19f37c6c214cbf1e4e8f39aa1955d74.jpg

3742958609a1c056ce92b454bd182cc3.jpg

A firma je i castila malo sa crvenim kovertama ;)


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 4 weeks later...

u ponedeljak krecem na novu turneju po kini. nece me biti kuci jedno mesec dana, mozda neki kratki pit stop napravim i to je to. nemam precizan plan jer imam paralelno 2-3 ekipe koje se vozikaju po fabrikama, ja treba da skontam ko moze vise sranja da napravi bez kontrole u pogonima,  na vecerama i da im se pridruzim :D

 

evo jedna off toppic pre odlzka. mozda sam vec kacio ili spominjao kako u mom kraju peru plocnike. ajd sto peru, nego i suse :blink: 

 

4hYjvEY.jpg

 

edit: gledam nesto ovu fotografiju i sve razmisljam sta li ceka ona u crnom kod lava. nije petak :D

Edited by banecare1
Link to comment

nisam ocekivao da ce biti materijala za post danas, ali su mi banuli kolege iz moskve da ih vodim na pekinsku patku. srecom imamo odgovarajuci restoran na 20 metara od ofisa. 

 

trazio sam da nam pokazu kako se jede patka. kolega nije ukljucio snimanje iz prvog puta, tako da sam morao zamoliti osoblje da ponove demo.

 

 

 

malo atmosfere. posto je vikend ima muzike i dosta porodica

 

 

HAtjpK4.jpg

 

oMGJpjV.jpg

 

858UHcn.jpg

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...