Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

ima li iko iskustvo sa ovimekod mene na poslu postala masovna pojava, pogotovu u ovim vrelim danima, klima šljaka, a svi purnjajuedit: ne kao zamena za cigarete
cula sam samo za onu ecigaretu ali ta kosta oko 3,500 din. znam zenu koja je koristi i smanjila je za 2/3 broj popusenih cigareta i ima nameru da ostavi cigarete.ja sam ostavila pa opet propusila i ne znam hoce li mi uspeti opet onako kao prvi put.razmisljam i ja o ovoj ecigareti, mozda je ovo sto si ti postovao bolje resenje, al poskupo mi je.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

dakle kao što sam pisala na wotcapu a posle skoro dve godine od pokretanja ovog topiksa..odlučila sam da prestanemrazlozi su ugl novčane prirode jer kada stavim na papir koliko novaca,u ovom trenutku u vremenu, bacim u dim srce mi se stegne i tako sam u petak popušila svoju poslednju cigaretu a od tada je prošlo 1popodne,1ceo dan i 1 jutro :0.6:utisci su sledeći..mogu primetiti da sam blago nervozna,kada dobijem poriv za cigaretom pijem vodu..jedino što mi ozbiljnije smeta je napetost u ledjnim mišićima i mišićima ramena koje se regularno tu skuplja kao posledica stresa..ovo je meni ustvari prvi put da sam odlučila da pokušam da prestanem..misim ja znam da je bitna odluka koja se donese i imam dobar osećaj povodom toga a i imala sam slučaj sa odricanjem od šećera prvih 6meseci ove godina koji mi je pomogao da izanaliziram dešavanja,takoreći izvršim 1 introspekciju i shvatim da ja to mogu ...a sada polako..dan za danom..

Link to comment

hvala na podršci..i bravo nisam jauovo sve ide malo brže nego što sam očekivala..vreme će pokazati ali mi se čini da je najgore prošlo..sada mi je samo malo frka posle kafe i posle klope inače skroz ok..juče sam bila u poseti i pila kafu dok se u sobi pušilo i iskulirala...jedino što imam neki odvratan osećaj u grlu i plućima već dva dana,grozno grebanje i kao kašljala bih a ne mogu ..kuvam čajeve i pijem pa bude malo bolje...još nisam bila u kafani a na to gledam kao na ultimat ispit...ali to za nekoliko dana,nadam se..

Edited by ivy
Link to comment
još nisam bila u kafani a na to gledam kao na ultimat ispit...ali to za nekoliko dana,nadam se..
Možda da iscooliraš od kafana jedno mesec dana, pa kada se odvikneš od nikotina totalno - onda odeš u neku i udaviš se tamo u dimu i usmrdiš se dobro te želja bude manja a možda i nikakva. :)
Link to comment
vreme će pokazati ali mi se čini da je najgore prošlo..
Sigurno. Kad sam ostavljao meni je bila frka samo prvih par dana i svaki dan je bio laksi od prethodnog.Meni su mnogo pomogle tvrde mentol bombone ali skidanje sa njih je teze nego sa cigara :)
Link to comment
Sigurno. Kad sam ostavljao meni je bila frka samo prvih par dana i svaki dan je bio laksi od prethodnog.Meni su mnogo pomogle tvrde mentol bombone ali skidanje sa njih je teze nego sa cigara :)
ma gde bre, šećer je najgori za skidanje..meni je trebalo preko mesec dana aktivnog i svakodnevnog krejva da bih mogla da iskuliram činjenicu da ne smem da ga jedem..a i posle toga se krejv javljao sporadično i to je trajalo sve vreme ...mislim da nikada ne prestaje..a ako je ovo skoro sve što će me strefiti od skidanja sa nikotina onda sam stvarno kreten što nisam ranije i takoto..ali to sam i sama znala..samo je trebalo da mi dodje do svesti..a jbga ne moš biti pametan bez prestanka :D
Link to comment

cold turkey... jedino dva-tri tjedna nisam pio kavu a i danas, nakon 6-7 godina, sorim šalicu onako talijanski, u dva gutljaja, umjesto da guštam uz marlboro i grapu. Jebeš kafe* bez cigarete.E da, bar dvije godine sam otprilike jednom mjesečno sanjao cigare *jednina, dijalekt, jel´

Link to comment

ja nisam popila kafu samo prvi dan,kao rano je i biće mi teško..ali me je ceo taj dan bolela glava i zaspala sam u pola10..sada popijem i to polako..tako sam i kada sam prelazila sa srednje zasladjenje na skroz gorku,prvih nekoliko dana sam pila manju količinu i slabiju kafu pa vremenom povećavala sve,i jačinu i količinu...tako ću i sada..a i to sam mislila da nikad neću moći,gorku kafu pa sada pijem..nemam pojma..ja sam se ove godine skidala sašećera i svih mogućih ugljenih-hidrata-6 meseci,alkohola-prva 2 mesecasa piva-još uvek traje,dakle 10mesecii evo sad nikotin ..reko kad sam već u treningu karaktera i to :D

Link to comment
ivy, sto se sa sveg skidas?bogomoljka rastes :P
izgleda me zakačio onaj smak sveta predvidjen za ovu godinu takoreći meni se već desio/dešava Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...