Jump to content

pushiti ili popushiti

ivy

Recommended Posts

Mimix

@mustang

Evo i moje price, mozda ti koristi...Dakle,posle trideset godina pusackog staza, pocnu da me bole pluca,tup bol,sve cesce i intenzivnije. Odem na snimanje pluca,tamo ne vide nista osim cadji,kazu mi da je to pusacka bol i da prestanem da pusim. Naravno da nisam. Nedugo posle toga,pricam sa nekim covekom koga sam sreo prvi put,on me pita -Pusis,pusis? Ja kazem -Pusim... A on kaze -Prestaces sigurno... Ovo je zazvucalo bas zloslutno i ja ga pitam kako to misli, a on kaze da niko nije pusio do kraja, svaki pusac pre ili kasnije prestane, samo sto neki prestanu kada je vec kasno...U to vreme,on je bio na hemoterapiji... Nedugo posle ovog razgovora, objave mediji da je umro Nebojsa Glogovac, koji bese strastveni pusac,kako sam razumeo,umro od kancera pluca...Nebojsa Glogovac je bio moje godiste...

I eto,posle ova tri dogadjaja koji se odigrase u kratkom vremenskom periodu, 23.Februara 2018.godine,izadjem na teresu, zapalim pljugu i odlucim da je to poslednja. Prodje od tada malo vise od tri godine, i stvarno, bila je poslednja...Bese gadno onih prvih dana, misli se stalno vracase na cigare. A onda odlucim da igram igru sa svojim mislima. Shvatio sam da ne valja da se borim sa njima,jer to bese borba bez prestanka, iscrpljujuca i kao da posle svake "pobede", nestane deo volje u meni. Umesto toga,pocnem da razmisljam o cigarama. Koncentrisem se na momenat kada uvlacim dim i kada mi se on siri plucima,zadrzavam ga sekundu unutra,pre nego sto ga ispustim napolje. Koncentrisem se na cigaru u rukama ili u uglu usana u razlicitim svakodnevnim situacijama.Koncentrisem se na momente uz koje sam najvise voleo da pusim. I znas sta? Posle nekog vremena, shvatim da su mi misli odlutale nekim drugim putem, da vise ne razmisljam o cigarama,negoo necem ko zna cemu. Ovo sam doziveo kao svoju pobedu nad sopstvenim mislima, valjda sam shvatio da one lutaju neprekidno,a to sto se stalno vracaju na cigare, to je samo iz razloga sto zelim da pobegnem od toga... Probao sam da, umesto da se borim, da treba da se opustim,i jednostavno, da zivim svoj svakodnevni zivot bez nikotina...

Ovo bese samo jedna od mojih mentalnih vezbi sa samim sobom, imao sam ih jos nekoliko.

Sada mi vise nisu potrebne, sve redje i redje mi dodje poriv da zapalim cigaru, uglavnom kada sam u nekom pusackom drustvu, ali ne predstavlja mi neko veliko iskusenje koje bi predstavljalo opasnost da zaista i zapalim. Svestan sam da ako sebi dopustim luksuz da zapalim makar i jednu, posle toga bih vrlo brzo poceo da duvanim kao i ranije, a to ne zelim..

Zivot je manje komplikovan i svakako zdraviji bez cigara. One ti daju laznu sliku opustanja, relaksacije, fizickog uzitka, ili sta god vec...Ne treba ti to...

• +1 9
  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• mustang

93

• ivy

86

• Tsai

37

• slepa živana

27

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@mustang Evo i moje price, mozda ti koristi...Dakle,posle trideset godina pusackog staza, pocnu da me bole pluca,tup bol,sve cesce i intenzivnije. Odem na snimanje pluca,tamo ne vide nista osim c

ono što neki zovu "strah od smrti", ja zovem "želja za životom". potpuno je bilo jasno da sam doveo sebe u situaciju da moram da biram: cigarete ili život. i izbor je bio vrlo jednostavan i lak. želja

ove godine u oktobru ce biti 9 godina od kako ne pusim.   nego mi je smesno, svake godine (osim prosle) leti/zimi dodje inostrana ekipa, ima ih sa 3 kontinenta, i vecina njih pusi kao na tak

Posted Images

mustang

@Mimix divna prica i nalazim se u njoj jer dosta koristim autosugestiju da bih se otresla fizickog zahtevanja. Sinoc je bas bilo zajebano. 

Zamisljam kako sam tek zavrsila cigaretu i da sam se malo prepusila. 

Valjda je to to od fizicke zavisnosti. Videcemo večeras kad padne mrak. 

On 2.5.2021. at 21:19, mustang said:

Proslo 24h od poslednje cigarete. Sinoc je bilo zajebano, al sam zvakala stalno nesto... 

Bukvalno se fizicki telo trese. Podrhtava. 

Od petka cu poceti da za vikend ne koristim smartfon nego samo poziv, sms i mejl. Nista mreze, vesti, ppp.... Dve knjige razvlacim godinu dana, nemam vise pojma sta sam procitala.

Ja bih ti preporucio da pri ruci imaš oljuštenu šargarepu. Meni je mnogo pomoglo.

Moja iskustva su da nešto treba imati u rukama i ustima, što će te zabuniti i odvući pažnju prvih dana dok su "rane" sveže.

Pripremio sam si punu kesu zvaka, bombonica, kikirikija i ostalih zezalica, ali šargarepa je nadmašila sva očekivanja i zasenila sve.

Najviše sam se plašio kafe bez cigarete, ali za neverovati je da posle nekog vremena počneš u kafi da uživaš više nego s cigaretom. 

mustang
4 minutes ago, raPe said:

Ja bih ti preporucio da pri ruci imaš oljuštenu šargarepu. Meni je mnogo pomoglo.

Moja iskustva su da nešto treba imati u rukama i ustima, što će te zabuniti i odvući pažnju prvih dana dok su "rane" sveže.

Pripremio sam si punu kesu zvaka, bombonica, kikirikija i ostalih zezalica, ali šargarepa je nadmašila sva očekivanja i zasenila sve.

Najviše sam se plašio kafe bez cigarete, ali za neverovati je da posle nekog vremena počneš u kafi da uživaš više nego s cigaretom. 

Sargarepa se melje ko da sam zec 

Vec sam stukla celu kesu od nedelje. Kupila sam i kisele krastavce i to tamanim. 

Kafu nisam ni pre mesala sa cigaretom jer pusim samo kad padne mrak a kafu pijem samo ujutru. I previse volim kafu, bas sam izbirljiva, da bih je pokvarila aa cigaretom. Cigaru sam miksova sa alkoholom, viskijem.... Predivna kombinacija :wub:

• Haha 1