Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

21 hours ago, mustang said:

jes da mene nisi pitao al moj razlog zbog cega bih volela da ostavim je da dokazem sebi da mogu. nikakva bolest, slike pluca, rakova me ne doticu. al ta svesnost da ja pusim od svoje 12. godine isto kao moji roditelji..i da ne mogu da prestanem jer sam slaba da izdrzim...ja koja pomeram mora i doline...sto nema sta nisam uspela u zivotu....djoka. 

 

 

onda ti treba drugi razlog jer taj koji mislis da imas ocigledno nije pravi

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

ajd ja cu od ove poslednje cigarete da

probam da prestanem. razlog, nemam krajnike, nekim cudom sam imuna na sve i svasta al poceh da kasljucam cigarete pa ne bih da imam onaj pusacki kasalj, bas mi je to nekako nisko. kao da sam debela debela. taj kasljuc je poceo pre dva dana, osetim nikotin u zdrelu

 

nekulturno mi

 

 

kakav mozak :blink:...kulturnije mi da pusim nego da kasljem od toga :isuse: (kakva motivacija...)

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 months later...

Navratio da vidim kako se držite...
A u stvari imao sam razgovor pre par dana sa jednim pušačem koga je interesovalo "da ja sad njemu ispričam i nagovorim ga i olakšam ostavljanje"
A ja jadan nemam šta da mu ponudim sem da preseče i ostavi.
Jedino što mogu da kažem pušačima:
Puši dok ti prija.
Jer ja sam ostavio u trenutku kad su mi se cigare "zgadile".
E da, i meni lično je potpuno bezveze ono "elektronsko pušenje".
To mi je baš ono...

Ali da je sve stvar ličnog osećaja to jeste..

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 1 month later...
On 11.8.2020. at 9:44, Frank Pembleton said:

Navratio da vidim kako se držite...
A u stvari imao sam razgovor pre par dana sa jednim pušačem koga je interesovalo "da ja sad njemu ispričam i nagovorim ga i olakšam ostavljanje"
A ja jadan nemam šta da mu ponudim sem da preseče i ostavi.
Jedino što mogu da kažem pušačima:
Puši dok ti prija.
Jer ja sam ostavio u trenutku kad su mi se cigare "zgadile".
E da, i meni lično je potpuno bezveze ono "elektronsko pušenje".
To mi je baš ono...

Ali da je sve stvar ličnog osećaja to jeste..

.... Shiit has hit the fan!
 

Kažu mnogi da je knjiga Allen Carr - Easy Way to Stop Smoking jako efikasna za ostavljanje nikotina, i poznajem lično nekoliko ljudi koji su nakon čitanja stvarno batalili. Kad im se vrati, opet pročitaju ili preslušaju.

 

Inače je i meni prosto dosadilo u nekom trenutku, a i kad sam pušila cigare(te) bi bilo da neko vreme pušim, pa smori, pa opet pušim itd. Sada me to uopšte ne privlači. Nezgodno je kada se ta navika uvuče u svakodnevni život i ispreplete sa drugim navikama kao što su buđenje, hrana, seks, gledanje TV, čitanje novina, ispijanje kafe. Kod mene je to bilo neretko vezano za ispitne rokove i tad bih pušila između 1 i 2 pakle svaku noć, a onda kad prođe poslednji ispit, ni ne puši mi se više.

Edited by Shitgenstein
Link to comment
  • 2 months later...

easy way je kad se, kao ja, nađeš u dva noću na operacionom stolu sa sondom u srcu jer si imao infarkt. a onda te doktor pita "jeste li pušač", pa kad kažeš da jesi, kaže ti "pa dobro, ako nastavite vidimo se uskoro opet... ako stignete dovde".
i nimalo mi ne nedostaju cigarete, a nimalo mi ne smeta ni kad neko puši. niti mi smeta, niti me izaziva da i ja zapalim, ništa.

Link to comment

jbga, najcesci razlog da ljudi batale cigare je strah od smrti. ja to nemam i to je problem. svaku koju zapalim sa slascu zapalim. uzivam. uvek je mi je prvo na umu sta ako umrem sutra a danas nisam bila srecna? meni nije u cilju da zivim sto godina i bez veze disem nego da zivim po mome ma koliko trajalo. bitan je kvalitet ne kvantitet. 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

jbga, najcesci razlog da ljudi batale cigare je strah od smrti. ja to nemam i to je problem. svaku koju zapalim sa slascu zapalim. uzivam. uvek je mi je prvo na umu sta ako umrem sutra a danas nisam bila srecna? meni nije u cilju da zivim sto godina i bez veze disem nego da zivim po mome ma koliko trajalo. bitan je kvalitet ne kvantitet. 

 

Ma daj jbt. Ako ti je lepo u životu, a pošto živiš kako želiš, valjda jeste, zar nije poenta da to traje što duže? Uostalom, ne do bogo da ti dođe sudnji dan uskoro, sumnjam da bi u tom momentu rekla, "a zabole me, stukla sam 2 miliona cigara, živela sam punim plućima".

 

Valjda te još nešto čini srećnom osim onoga što bi potencijalno moglo da te ubije. 

Link to comment

Nemam pojma, mojoj ujni kad su dijagnostikovali rak pluća i zabranili da puši, pred smrt je rekla da joj je jedino žao što nije mogla da puši tih nekoliko mjeseci. Jbg, različiti smo, različite nas stvari rade. Neke koje znam, te godine pred kraj života su bile teška patnja, ne zamjerim nikom ko ne štedi sebe da bi živio starost.

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

 

Ma daj jbt. Ako ti je lepo u životu, a pošto živiš kako želiš, valjda jeste, zar nije poenta da to traje što duže? Uostalom, ne do bogo da ti dođe sudnji dan uskoro, sumnjam da bi u tom momentu rekla, "a zabole me, stukla sam 2 miliona cigara, živela sam punim plućima".

 

Valjda te još nešto čini srećnom osim onoga što bi potencijalno moglo da te ubije. 

 

Po tebi ispada ko sta radi samo pusim. Meni pakla traje 2-3 dana i samo kad padne mrak pusim. 

 

Ne znam, moje vidjenja zivota je da dajem maksimum sto vise mogu, pogotovo u ljubavi, prijatrljstvu, emocijama, iskustvu... . valjda da me ne bi grizla savest sutra da sam mogla vise.

Valjda se i zato ne bojim smrti niti razmisljam da treba da zivim sto godina, nego dan za danom pa dokle stignem. 

Edited by mustang
Link to comment

pa pusi onda,u cemu je problem?

misim bezuspesno prestajes zato sto neces da prestane..kada dodje trenutak i kada nadjes svoj razlog prestaces to je najmanji problem,najveci je naci taj razlog..do tada uzivaj brate mili..

 

ja sam volela da pusim i uzivala sam dok sam uzivala,nikada nisam imala nameru da prestajem i da se mucim ...ali poslednjih par meseci pred prestanak mi je pocelo smetati i smrdeti i cigarete su pocele imati los ukus i presudilo je poskupljenje a ja tada nisam imala platu i samo mi je procvetalo u mozgu koliko novca spalim u dim,koji tada nisam imala i prestala sam...inace ko zna koji bi bio drugi razlog i kada bi se desio..

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...