Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

Da li je ok da se prvo smanjuje, npr da zapalim jednu, zatim drugu posle 3-4 sata..ili odjednom da se prestane?

 

Pokušavala sam već tako..i kad odem kod nekoga ko ne puši, pijem kafu bez cigarete i nisam u problemu što ne mogu uz kafu da pušim..

Link to comment
33 minutes ago, Frank Pembleton said:

Dokle god brojite, daleko ste od ostavljanja...



... Shiit has hit the fan...
 

uvek tople reči podrške

:lolol:

Link to comment
27 minutes ago, Dzudi said:

Da li je ok da se prvo smanjuje, npr da zapalim jednu, zatim drugu posle 3-4 sata..ili odjednom da se prestane?

 

Pokušavala sam već tako..i kad odem kod nekoga ko ne puši, pijem kafu bez cigarete i nisam u problemu što ne mogu uz kafu da pušim..

 

Opet, iz mog iskustva, nikako ne

 

Tri dana pushim po pet dnevno, cetvrtog se vratim na dve pakle

 

Meni je uspelo samo bacanje u kantu sa sve upaljacem

Link to comment

Hvala. Ja sam ovaj savet da tako smanjujem cigarete davno dobila od jedne lekarke. 

 

Razmišljam  da je ipak sve u glavi. Ako mogu da sedim sa osobom koja ne puši i ne zapalim nijednu cigaretu tada, mogla bih i da ih ostavim. 

 

 

 

 

Link to comment
23 hours ago, Dzudi said:

Hvala. Ja sam ovaj savet da tako smanjujem cigarete davno dobila od jedne lekarke. 

 

Razmišljam  da je ipak sve u glavi. Ako mogu da sedim sa osobom koja ne puši i ne zapalim nijednu cigaretu tada, mogla bih i da ih ostavim. 

 

 

 

 

 

i meni je brat tako rekao, međutim on nije lekar. 

ali ja, ko ni Tsai, ne umem da popušim pet cigareta na dan, pa je kod mene sve ili ništa.

poznajem osobu koja je prestala tako. najpre je smanjila na paklicu nedeljno i to je trajalo mesecima, da bi pre tri meseca potpuno prekinula.

nema pravila, ko ni kod dijeta. svako nek osluškuje svoj organizam i u skladu sa tim postupa.

Link to comment
14 minutes ago, ordi said:

nema pravila, ko ni kod dijeta. svako nek osluškuje svoj organizam i u skladu sa tim postupa

 

Da, i tako je najbolje. Pokušaću da na ovaj način prestanem. I zbog zdravlja ali i zbog mirisa kose, garderobe, prostorija..i zbog mačke, da ne trpi više dim.

Link to comment

Uf, gadna tema.

Dva puta sam ostavljao, prvi put na 3 i po godine, drugi put na 6 meseci. Trenutno pušim 2 pakle dnevno.

Što se samog ostavljanja tiče, nema tu smanjivanja. Oba puta sam ostavio naglo..to je to, zapalio poslednju uveče i rekao sebi da završavam sa tim.

Oba puta sam znao da ću se vratiti..tj, nikad nisam imao u glavi "ovo je do kraja života"...već, neću pušiti neko vreme.

Za to vreme dok nisam pušio, nije dolazilo u obzir da zapalim cigaretu, ma i dim da uzmem nije bila opcija.

Prvo ostavljanje, na 3 i po godine, se završilo tako što čim su prestali "razlozi" za ostavljanjem sam momentalno u 00:30h došao do prve pumpe i uzeo paklu.

 

Naravno da se sve može, samo je pitanje da li želiš. "Voleo bih da ostavim " i "želim da ostavim" su različite stvari.

 

Odvratna navika, samo mentalnu snagu za ostavljanjem treba pronaći, što je jako teško, jer ljudi obično razmišljaju "bar nisu alkohol/narkotici/kocka"

 

Klošarska navika i ništa lepo nema u tome.

 

 

 

Link to comment

jes da mene nisi pitao al moj razlog zbog cega bih volela da ostavim je da dokazem sebi da mogu. nikakva bolest, slike pluca, rakova me ne doticu. al ta svesnost da ja pusim od svoje 12. godine isto kao moji roditelji..i da ne mogu da prestanem jer sam slaba da izdrzim...ja koja pomeram mora i doline...sto nema sta nisam uspela u zivotu....djoka. 

Link to comment
41 minutes ago, mustang said:

.ja koja pomeram mora i doline...sto nema sta nisam uspela u zivotu....djoka. 

Možda ne bi uspela da nije bilo cigare kad je najteže. :D

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

@Godfrey

 

Koji su ti to razlozi za ostavljanje prestali posle 3 i po godine? Zar nije osnovni razlog produzenje zivota i smanjivanje rizika od rakcine neke? Meni bar tako

Hm, pa jedan od razloga sto sam prestao je bila i tadasnja devojka sa kojom sam ziveo.

Kad sam izasao iz stana naravno da sam zvao sve svoje demone na tango smrti

Edited by Godfrey
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...