Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

ja sam imala tetku koja se propila u srednjoj školi. do četrdesete je bila na ivici smrti i pošto je preživela, desetak godina je apstinirala. kada je posle toga htela ponovo da se propije, nije mogla jer bi joj momentalno od alkohola izbila alergija, na spolja i na unutra, gušenje, osip... možda ajvi to ima, nekakvo trovanje usled apstinencije. 

 

mustanže, ja propušila, al sad pušim samo uveče i to funkcioniše besprekorno, a štedi i kućni budžet :D

Link to comment
59 minutes ago, zorglub said:

Aj' i jedna vajda od ove gripčine - 9i dan bez duvana i kafe, valjda ću nastaviti...

 

ne zavaravaj se, neces, za ostavljanje cigara treba bronhitis. sta fali kafi, sto bi neko ostavljao kafu ako voli :)

 

Link to comment

iskustvo :D grip kratko traje, nedovoljno da se stvori navika, bronhitis se razvuce... ovde, naravno, dosta zavisi i od cvrstine tvog karaktera.

 

meni je pivo bilo iskusenje, mesec dana nisam pila pivo, odnosno mesec dana nisam izlazila, posle je i pivo moglo bez cigare. 

Link to comment

ja sam pila kafu bez cigarete i vino sam pila bez cigarete i za sankom sedela...sve sto sam milsila da ne moze bez cigarete..

 

@slepa živana

 

pa odsustvo otrova smanjuje prag tolerancije....ja vec godinama imam apslutno odsustvo nikotina iz zivota..ali apsolutno nigde mu nisam izlozena vec godinama..pa sada i manja izlozenost stvori trovanje...to je meni jasno,vec sam to ranije zakljucila ali sad sam zacemntirala odluku..

majkemi cu sledeci put kada me neko bude zvao na slavlje da se izvinim i kazem da ne mogu da dodjem ako ce biti zadimljeno..lepo me boli uvo da se patim..

Link to comment
1 hour ago, darling said:

iskustvo :D grip kratko traje, nedovoljno da se stvori navika, bronhitis se razvuce... ovde, naravno, dosta zavisi i od cvrstine tvog karaktera.

 

meni je pivo bilo iskusenje, mesec dana nisam pila pivo, odnosno mesec dana nisam izlazila, posle je i pivo moglo bez cigare. 

Nije mi jasno sto vas grip i bronhitis sprecavaju da pusite? Pa tad je najsladje...

Link to comment
5 minutes ago, nisam ja said:

JozoKontrica. 

Jok bre, ali sam primetio da kad god sam bolestan vise pusim. Valjda sto ne radim nista, a i nekako mi vise prija iako kasljem ko magarac.

Link to comment

Zivana da ti bude lakse, pusim samo kada padne noc.  Zimi visi onda nego leti. 
 

preko dana sam sva organik andjeo al nocu brate mili katastrofa. Al valjda je to neki normalan balans.  I jedno i drugo me cini jako srecnom pa sto bih se patila? 
 

svaka ti cast i na ovoliko dugo sto si izdrzala, veci si karakter od mene milion puta. 
 

moja ujna je prestala da pusi kad je dobila rak pluca. Promenila zuvot skroz. Od couch potato osobe sad je iz prirode ne mozes uvuci u kucu. Svako ima neki okidac. Izvadili su joj deo pluca i nema vise rak

Link to comment
5 hours ago, darling said:

 

ne zavaravaj se, neces, za ostavljanje cigara treba bronhitis. sta fali kafi, sto bi neko ostavljao kafu ako voli :)

 

Ja ostavio čisto da bih čeličio volju

Link to comment
6 hours ago, darling said:

posle je i pivo moglo bez cigare. 

 

Koliko su mi god kafa i cigareta nerazdvojivi, tako ne mogu da smislim cigaretu uz pivo, bukvalno rigam. Btw, saću tebi z inat da nastavim s kuliranjem duvana. Zapamtićeš ti mene itakoto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...