Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

Fala momci, ako izdrzim 7 dana na konju sam

 

al ovo je strasno...okej sam preko dana, jer nisam ni pusila. Al kad padne noc....upravo... pojela bih telefon, drhtavica neka izbija iz mene....a imam i 32 godine pusackog staza. Fakin fak. Ne znam sta mi je ovo trebalo, ja volim cigarete, sto jace to bolje, da paraju pluca, pogotovu posle fuzicke aktivnosti ili uz alkohol

Edited by mustang
Link to comment

Izdrzi, pij vode, idi u teretanu i udaraj vrecu, setaj, ako imas vremena putuj negde na par dana, batali kafu i alkohol prvih par dana ako te trigeruju i samo razmisljaj o tome koliko je to zapravo djubre stetno za svaki organ u telu i kolko si godinama bila ovisnik i skracivala sebi zivot tim sranjem. Ja tako progurao prve dve nedelje, posle znatno lakse. Sad ce jos malo godinu i po dana ne pada mi na pamet da ikad zapalim to govno. Pijem ko smuk normalno i pijem kafe i nista. Srecno

Link to comment

Sve te cujem... korak po korak

 

 

meni noć trigeruje cigarete (zato zimi vise pusim nego leti jer je dan kraci zimi)

 

kafu pijem bez nje jer bas volim dobru kvalitetnu kafu pa da mi cigare nenpokvari ukus

 

alkohol mogu bez problema da kontrolisem i uopste ne pijem, to volim sa cigarom

 

Stavljam dvojku sutra ako preZivim veceras. Ladno mi srce jace kuca!

Edited by mustang
Link to comment

To sto si donela odluku je vise od pola posla, ljudi daju tome prevelik znacaj, ne postoji zavisnost, laze duvanska mafija

I ako ne dodjes do dva dana, nastavi opet dok ti ne legne da nemas drhtavicu zbog odvikavanja vec zato sto ocekujes da je imas, tebi deluje stvarno ali nije

Ja sam jednom samo  prekinuo, pre toga sam se "borio" i "ostavljao" nekoliko puta, kada telo kaze da je dosta samo prekines, svaka filozofija i strategija samo komplikuje

Ne postoji zavisnost, samo navika vezana za rad ruku, za neki rad uopste.Pauze na poslu su najbolji dokaz, sta ces da radis na pauzama ako ne pusis...ti se bar bavis sportom, pojacaj trening, ubaci aktivnost, kada budes prodisala svojim plucima gotovo je, za to ne moras da se mucis i da brojis dane, samo slusaj kako vremenom vazduh prodire dublje svakim udahom i kako dobijas snagu i kapacitet

Edited by villiem
Link to comment
7 minutes ago, čekmeže said:

Kako da ne, vidi pod nikotin.

 

nema sta da gledam, nula informacija, ja sam rekao svoje iskustvo i stojim iza toga, imam dokaz, ne postoji ili je minimalna, alkohol je mnogo vece sranje

Link to comment
26 minutes ago, čekmeže said:

To što si ti, ja ili neko peti ostavio duvan ne znači da zavisnost ne postoji nego da si je pobedio. 

 

Ne bih napisao da nisam siguran, nisam karakter nego sam bio iznenadjen, samo sam se pravilno postavio, nisam imao fizickih problema a staz je bio dvocifren.Ovakvih tema je verovatno bilo milion na internetu, iznenadjenje je  da jos postoji.Pored mene, u neposrednoj okolini, vremenom je broj pusaca poceo vidno da opada, sad su vise nego desetkovani, ta informacija isto ide meni u prilog jer je postala masovna pojava.Retko koga i znam da to radi, evo posto sam razmislio malopre, procenat je jednocifren ali ih ima, naravno, neki su presli na one elektronske/baterijske sta li, jednog coveka u dnevnim aktivnostima sam nasao s paklicom.Mozda cu sutra imati malo drugacije informacije, malo

Link to comment

najbolje je da se klonis alkohola dok si u procesu ostavljanja, to mnogo trazi cigare. ostalo nije toliko tesko. uposlis ruke necim i vise jedes dok ne prodje kriza.

 

veci problem je sto se ta navika mnogo lako vraca, ostaviti na neki vremenski period nije tesko. 

Link to comment

2

 

ima ljudi koji bez problemu mogu da preseku cigarete, svima nama su gaba receptori drugaciji.
 

pojela sam juce boga oca. Samo brstim po frizideru. 

 

zivana i dalje ne pusis?

 

klonicu se alkohola 100%
 

poceo je nov dan :)

 

drhtavica, lupanje srca...sve me je drkalo sinoc.... Nervoza, nemogucnost da bistro razmisljam (mada bi se ovde neki slozili da to nikad nisam sposobna :laugh:)

Link to comment
17 hours ago, mustang said:

2

 

ima ljudi koji bez problemu mogu da preseku cigarete, svima nama su gaba receptori drugaciji.
 

pojela sam juce boga oca. Samo brstim po frizideru. 

 

zivana i dalje ne pusis?

 

klonicu se alkohola 100%
 

poceo je nov dan :)

 

drhtavica, lupanje srca...sve me je drkalo sinoc.... Nervoza, nemogucnost da bistro razmisljam (mada bi se ovde neki slozili da to nikad nisam sposobna :laugh:)

ne sećam se da si spominjala dal nekad uzimaš nešto od sedativa. ne bi bilo loše da se malo time smlatiš :D 

ja i dalje ne pušim, ali uopšte nisam zadovoljna efektima. 

ima neke istine u ovome što vilijam piše, ali ne umem da objasnim. recimo ovako, posle 15 dana shvatiš da uopšte ne moraš da pušiš, da nikad nisi ni morala, ali da je život kao i bez mnogih drugih stvari već dovoljno dosadan i nelep.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...