Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Juce sam napunio godinu dana bez pljuga. Jos jedna tekovina je da se slabo vrzmam oko trafika i da sam time ostao bez mogucnosti da se informisem o dogadjajima na estradi dok cekam kusur.

Link to comment

Super je tabeks. Nakon dva tri meseca tabeksa ne samo što sam skroz perestao da pušim nego sam mogao da sedim u kafani s gomilom pušača oko mene, da pijem pivo i pivo i pivo i da ne poželim cigaretu. Tek godinu dana kasnije ili više devojka me zeznula džointima koje smo motali zbog seksa a ja sam postepeno povećavao količinu duvana u džointima i na kraju ponovo propušio. Ona se vraća s posla  a ja je s vrata pitam: Jesi li kupila rizle i duvan? A ona mi upućuje kontra pitanje, skoro ljutito zajebantski: Jesi li ti to opet počeo da pušiš?

A ja odgovaram: Neeeee :inn: i prećutkujem: Daaaa

 

Drži se tabeksa i ne zaboravi, tvoj mozak će pokušavati da te prevari, da nadje opravdanje da opet zapališ kao mene što je prevario posle više od godinu dana nepušenja. Ne slušaj ga i ne veruj mu.

 

 

Za svaku drogu s koje se neko jednom skine, drugo skidanje je mnogo teže. Kažu stručnjaci. To naročito važi za duvan i alkohol.

Link to comment

Ja sam bio otišao u Centar za odvikavanje od pušenja kod doktorke IKe Pešić i ona je bila osuševljena što je neko došao i pokazala me je svim koleginicama (Vrovatno je mislila: Drž' ga da ne pobegne - isto je bilo kad sam išao u Lazu da tražim neke tablete protiv trešenja ruku - doktorke su bile u fazonu: Ovaj je novi,drži ga da ne pobegne. Meni bilo zabavno jer znam i druge strane Laze zbog sestre.

 

U svakom slučaju, s tabeksom ćeš imati problema tokom prve i druge nedelje i naročito prve nedelje kad skroz izbaciš cigarete a ostaneš samo na tabeksu. Drži se satnice koju si odredio i izdrži.

 

Meni se ništa nije promenilo, ni ukus hrane, ni disanje, ni mirisi, samo sam prestao d želim pljugu. Malo sam se ugojio ali to se mojoj devojci čak svidelo:kad smo se jednom oblačili a ja progudjao jer teže ulazim u omiljene farmerke: Moram na dijetu, ona me je zgrabila za mišicu i skoro uzviknula: Nemoj! To mi je bilo baš slatko i rado sam ke poslušao.

 

I izvinjavam se za ovo smaranje. 

 

Prosta stvar: Drži se tabeksa, kad dodje vreme izbaci pljuge skroz i izdrži. Meni je bilo super da ne pušim. A i ostajalo mi je više para u novčaniku.

Link to comment
On 5.10.2019. at 16:46, jimi said:

Juce sam napunio godinu dana bez pljuga. Jos jedna tekovina je da se slabo vrzmam oko trafika i da sam time ostao bez mogucnosti da se informisem o dogadjajima na estradi dok cekam kusur.

 

 

Ja dok sam pušio pre tabeksa, kupovao sam Laki Strajk meko pakovanje na boksove. Obično dva pa obično tri boksa. Tek mi je prodavačica u lokalnoj radnji ukazala da kupujem tri boksa svake nedelje. Dakle, tri pakle dnevno, najmanje. Nisam ni znao koliko pušim :ohmy: Tek onda sam otišao kod Ike Pešić. Još uvek mi stižu mejlovi podrške od nje ali me je sramota da odgovorim kao pre jer opet pušim.  :dry: 

 

 

I čestitke za godinu dana! Napravi no smoking žurku :) 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 2.12.2018. at 21:47, kud u maglu Simoviću said:

glo

 

 

ja fumarim iqos, i pre par dana zaboravim divajs pa sam za tu priliku bio prinuđen da pređem na tradicionalne fabričke cigare. lebe mekani, veću odvratnost dugo nisam imao priliku da konzumiram. dve cigare sam do pola ispušio i bacio

 

sad kad bi iz nekog razloga filip moris rešio da napusti celu priču o nesagorevajućem duvanu batalio bi pljuge 100%

 

:fantom:

 

 

Simovicu, izgleda da smo jedini na forumu koji cuclamo ovu spravu ili se ostali kriju.

zanima me koliko cesto cistis spravu onim stapicima za usi? ja cistim cetkicom svako vece, a stapicem na nekih, okvirno, 5 dana. mrzi me da idem do njihovih standova da bih kupio samo tu glupost, a dovoljno sam lenj da narucim sa Alija ona pakovanja od 200kom za nekih 2-3$. meni se cini da se oseti razlika posle ciscenja sa tim stapicem.

 

e, sad, dobra je stvar sto sam danas video reklamicu A5 formata na kiosku kod kruznog toka na nbgd da prodaju i stapice i cetkice tu, kod njih, na kiosku. na povratku preko reke, u sumadiju, svratim u moju trafikicu u Svetogorskoj i pitam zensku koja sljaka tu vec dosta dugo da li imaju stapice i bila je zapanjena mojim pitanjem. ono, oni su u fazonu da smeju da prodaju samo HEETS i da za sve ostalo ali bas sve salju musterije u zvanicne filip moris standove po trznim centrima i nekim vecim marketima. ne sme da kaze ni koliko koji koliko koji od sva 3 uredjaja  kosta, naravno ako si komsija onda ce ti reci sapatom kao da odaje drzavnu tajnu. verovatno veliki sefovi pretpostavljaju (ispravno) da je potrebna utrenirana i veoma namazana osoba da ti uvali bas ovo sokocalo pored gomile kineskih vajporizera koji dime kao parna lokomotiva uzbrdo, a curkaju kao auto sa placa koji je presao samo 150000km.

 

aj vi preko reke imate malo bolji network philmorint standova ali ako krenu da prodaju najprostiju i najjeftiniju stvar u celom tom njihovom sistemu na skoro svim trafikama gde moze da se kupi svih 6 aroma HEETSa cenim da ce to biti super, super stvar.

 

onaj info od malopre za bosnu i montenegro me sjebao skroz. aj sad, idem na nedelju dana i nije frka ali za 4 meseca sledece godine imam fantastican izbor: da ostavim pljuge (a to da sam hteo, zeleo, mogao, uspeo) do sada bih vec ucinio ili da idem iz Boke do Prijepolja svakih 20tak dana (spektakularno) ili do Dubrovnika (a kakvo ce stanje na Debelom Brijegu ili Kobili biti od maja do oktobra ne zna ni don Milo). Pa, jbt, mogu da udju i na to trziste. Bar u Porto Mne ili Lustica Zalivu. : )  Nisu Japan i Koreja filip morisu iz oka ispali. ne znam ni koliko aroma duvana tamou Aziji imaju, verovatno kao u celoj evropi zajedno.

Edited by foto
Link to comment

i ja tako nekako. jednom dnevno ga prodžaram sokoćalom, a štapićem kad se setim. skoro sam kupio drugi uređaj i dobio sam opet štapiće uz nj, nisam ih ranije kupovao nego sam one za uši močio u alkohol i time ih čistio. oni njihovi su mi mirisali na alkohol pa sam izvukao zaključak da nema razloga da ih ne čistim ovako, i ništa epohalno se nije dogodilo. 
 

apropos zamene, vrlo su korektni glede toga i u roku od dve godine će ga zameniti bez suvišnih pitanja dva puta. mene je počela da zeza baterija tj indikacija punjenja posle godinu i nešto pa sam ga zbog toga promenio. u merkatoru im je štand, a to mi je blizu pa tamo obavim sve što imam sa njima. letos su u ulici hrane, kod kebaba i kineza postavili onaj kontejner u staklu, ali su ga sklonili pre nego što je postavljen. 
 

a cg, jbg tako je kako je. ja sam letos fulao zalihe za dva dana pa sam bez mnogo griže savesti pušio regularne pljuge. bilo malo neobično, al sam se brzo privikao

 

 

koji flavor rabiš? ja amber onaj bronzani mi je prejake arome, kao i siena. mentol je ekstra, al jednom dnevno. kupim i njega al jednom mesečno

Link to comment

Ja sam prestao da pušim, već ne znam kada 10+ godina sigurno.
I to što se ne sećam mi je dokaz da sam zaista prestao [emoji6].
Jedino čega se sećam da sam cepao 2.5 pakle kad sam prestao...
Samo sam prestao.
Da sam morao da koristim neke tablete, ili zamene, verovatno nikad ne bi uspeo, suviše sam lenj za to...
Ne znam, ja sam loš sagovornik za "propagiranje" prestanka. Naime ja ne umem da ljudima popujem da treba da prestanu.
Uvek kažem, ja sam voleo da pušim, prestao sam kada mi to više nije pričinjavalo toliko zadovoljstvo...

I dalje mi nekako izgleda da je cigara "najbolji drug" kad onako sam izađeš na ulicu i stojiš i blejiš [emoji6].
A da jeste cela mašinerija perfektno napravljena da prodaju drogu plus i porez plaćaju, to jeste...
E da, zaista ne volim ljude koji (pogotovo bivše pušače) ono agresivno u društvu ubeđuju ljude u štetnost navike. Prosto to ne volim...




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...