Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

Tebi nista ne fali i ti si bas covek. Ono sam PDj-u rekla. 

 

Naravno da je najbolji duvan sa livade. Koliko sam razumela nas katran i ti lepkovi sjebavaju, a ne nikotin.

tako je meni objasnio neko ko se medicinski udubio u taj problem

 

uprošćeno mi pojasnio da se katran tj. smola iz duvanskog dima ponaša kao "armatura" koja pobošljava prijanje holesterola kada se lepi za unutrašnjost krvnih sudova, protok krvi je otežan pa znatno uvećava verovatnoću infarkta

 

Ostavio pušenje pre 9 godina i dalje iskašljavam, ujutru uglavnom, ali svake godine sve manje. Negde između 3 i 6 godine od ostavljanja me razbijao suvi kašalj, to je bila najgora faza, al' prošlo to. Sad sam negde u fazi kad pušači kad ih neko ometa primedbama kažu: "e, najgori su oni bivši pušači..." - počeo da mi smeta dim u kafićima i sličnim mestima gde je dozvoljeno pušenje ili ljudi danas puše teške krdže.

Link to comment

U zadnjoj godini pušačkog staža pušio sam ~18-19 cigareta dnevno radnim danima, vikendom zbog posete kafićima nešto više. Kupovao sam tamni davidoff uglavnom na box, uvozili ga tada iz Nemačke i svako jutro otvarao novu paklicu, a oni restlovi preko vikenda bili potrošeni.

 

Na davidoff sam prešao jer je jedini od domaće ponude imao kvalitet dostojan uvoznom duvanu na uvijanje, a čiji uvoz su ukinuli 2006-2007. Pre davidoff-a pušio sam samson i old holborn kada mi neko iz Grčke to donose.

 

zanimljivo bilo da taj dim od old holborn-a prijao nepušačima, često sam čuo opaske tipa: "jao, što lepo miriše.... jel' to neko sušeno voće?"

Link to comment

Ja sam prestao preee, pa ne mogu bas ni da se setim koliko, sigurno +15 godina...

Pusio sam 2,5 pakle dnevno i prestao sam u jednom trenutku kad su iz nekog razloga krenule da mi se gade, prosto nisam osecao zadovoljstvo koliko sam mislio da treba.

Kod mene nije radilo smanjivanje, pusio sam dok sam mogao da pusim kad god i koliko god hocu.

Jedino cega se secam da me je "mamilo" da zapalim i posle 5 i vise godina.Tako da izbegavam da nekome kazem :Nije to nista videces.

E da i zanimljivo mi je sto i dan-danas ne teram ljude da izadju napolje da puse kad su kod mene na gajbi, prosto ne mogu to da radim ljudima.Ima nekih koji sami traze da im otvorim terasu kad vide da mi ne pusimo, onda kazem: Ako je tebi lakse izadji, zbog mene ne moras..

Ne znam sta bih rekao ljudima koji se dvoume da li da ostave:

Kad razmisljas ti ostavi, ako ti je dilema onda bolje nemoj pusiti nije to nesto sa cim si se rodio....

Link to comment
  • 1 month later...

evo ja sam sad skontala da sam potpuna pickica ako neko odvikavanje ima konkretnu fizicku posledicu i eskalaciju..

sa svega sto sam se skidala do sada mi psihicki aspekt nije bio nikakav problem ali evo sa kafe nikako da se skinem jer cim pocne da me boli glava odustajem :(

a znam da boli max dva dana ali dzaba  :cry:

Link to comment

ne znam sta da ti kazem....kad odem u srbiju, a potrosim moju koju donesem iz usa, desi mi se da ne pijem danima jer ne mogu tu brlju sto nude u srbii da pijem. bukvalno. ja mislim da oni vas tamo opasno truju sa tim 'kafama'....

 

kad/ako se uzelim kafe svratim kod costa cafe (cini mi se da se tako zvalo)...i narucim 4 espresa, to bude kao 1.5-2 u vrh glave...

i valjda zato sto znam da se vracam svojoj kafi tj. kuci, ne hvata me kriza. inace sam bas kafoholicar i dosta vremena provedem istrazujuci jebeni kvalitet kafe i sta pijem. stucem 6 espresa dnevno. naravno poludim ako mi sjebe rutina....pri tom 4 shots su moja=iz kuce a 2 iz odredjenih coffee shopova. prijatelji kad mi dodju na kafu obicno ih muski protrese :) i pravim super cappuccino :)

 

tako da ...samo prestani, pij  mozda vodu sa cedjenim limunom da te prodje glava i da lakse kriziras. 

 

evo ja cigare batalila...jos me nije kriza uhvatila da odem da ih kupim. sve kao cekam jer sumnjam u svoju nezavisnost i volju... 

 

da sam u srbiji, prestala bih ladno kafu da pijem jer to nije kafa sta se nudi po onim rafovima i sta nude po coffee shopovima. 

Edited by mustang
Link to comment

Uf, ja bas kafe bas ne mogu. Sada sam na flat white. Min 3-4 na dan. Duže ako putujem. Teško mi je naći dobru kafu, a kako sam često po Americi, namucim se dok ne nadjem nešto dobro. Srećom tu je Alfred coffee u silverlake i melrose, pa preživim.

Link to comment

sve znas : :D

 

 

LA je ja mislim postao meka za kvalitetnu kafu i trka ko ima bolje dizajniram ambijent

 

le pain quotidien ima odlicnu kafu na melrose, ide alfred pa urth (samo kad moram odem tamo, ono zbog nekog ko hoce, mrzim to prenapunmpano mesto), pa le pain, bas sam im ostavila review na yelp, ko familija su mi ! :) ...ako nastavis u tom pravcu ima zinque, blejacko mesto, nije losa kafa i mozes da naletis na selenu gomez u kucnom izdanju, a mozes i ovako...uzmes sve iz alfreda sta zelis, nastavis ka urthu, ispred njega predjes ulicu, ima kao prodavnica namestaja, slobodno udji gore i idi na poslednji sprat, ima otvoren parkic na krovu da blejis sa sve bilijarom i udobnim foteljama i stolicama i pod maslinom a pogled puca na sunset hills, santa monicu i holivud. i besplatno je. 

 

inteligenstia coffee shop gde god, ima u silver lake (moj dolazak u LA, apsolutno nikog ne znam i jedino sto mi je blisko jeste ovaj cikaski lanac kafe na koju sam navucena tj. black cat, od '97., ima je i na abbot kinney ulici, sad su tu isto neki brutalni shop otvorili, nisam overila jos. 

Edited by mustang
Link to comment

Primetio sam, ali ne overih inteligentsia. Ove ostale nisam probao, strah me bilo (kad sam već našao šta mi se svidja). No proveriću. Eto me 9 februara na par dana, pa se nadam Seleni ;)

Link to comment

intelligentsia je ^_^ , njihovu kafu koristim i kod kuće za espresso. a zbog njihove kafe mi je jedan cafe praktično postao kancelarija [dobro, i zbog atmosfere] u 2016.-oj dok sam bila u US. 

Link to comment

tako i ja...kupim u inteligenciji pakovanje (koju obicno zaboravim na njihovom pultu, sad mi odmah spakuju u papirnu kesu i okacim je oko ruke da i tu kesu ne ispustim i zaboravim negde...i ima trejder isto dobru, odlicnu, organsku crnu 

 

 
evo mi ga review za inteligenciju od prosle godine...
 
I hate those long lines...I hate hipsters and all those single people sitting and laptoping like they are rocket scientists ...but there is nothing better than Black Cat. I am ashamed of myself.
 
a ovo sam dobila nazad od le pain ekipe sa melrosa:
1/14/2017  We love you too! Thank you for being such a loyal LPQ guest and taking the time to let us know that you are such a fan!
 
jebala me kafa...

Edited by mustang
Link to comment

istina za srpsku kafu,poceo je da me boli stomak od nje..kontam da je najjeftinija i najbudjavija koja postoji..(kafa je inace,zbog fermentacije i skladistenja podlozna plesnima i aflatoksinima)

 

pijem crni caj i kafetin dok ne prodje..jutarnju kafu ne pijem vec godinama a ono sto volim je moja kafa posle rucka to mi je bas ritual,kao slatkis plus odmor..to cu da zamenim kakaom koji skuvam sa vodom i zasladim kokosovim mlekom..

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...