Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

mogao bi da budes besan na sebe da zivis na Islandu ili Novom Zelandu,na ovim prostorima rak pluca nazalost nema mnogo veze sa pusenjem i  redovna snimanja pluca treba shvatiti krajnje ozbiljno.

Link to comment

mogao bi da budes besan na sebe da zivis na Islandu ili Novom Zelandu,na ovim prostorima rak pluca nazalost nema mnogo veze sa pusenjem i redovna snimanja pluca treba shvatiti krajnje ozbiljno.

Molim?

Rizik za rak pluca i grla za pusace u odnosu na nepusace je toliki da je jedini razlogvs sto se trose uopste pare na njihovo lecenje procena da postoji neka korist u vidu akciza u budzetu. Da ne postoje akcize kapiram da bi im bio zabranjen ulazak u bolnice.

Link to comment

samo da razjasnim da ne pijem mleko kao zamenu nego da mi otpusi pluca. inace sam jako lose spavala grcevi u stomaku od mleka, na momente dusu ispustala. ali evo jutros sam se probudila i vec imam slajm. inace nikada nemam slajm i ne kasljem zbog cigareta.

 

pusim od 12 gosine s tim sto sam od 22. prestala preko dana, vec zopalim cigaru cim krene da pada mrak. spicim do 10 cigara nocu.

 

razlog zasto sada hocu prestanem jeste da vidim kakva mi volja i da li sam ovisna od cigareta.

 

plan mi je da jos para dana se nalivam mlekom (povraca mi se na pomisao istog) i da krenem sa zescim iskasljavanjem katrana.

 

hocu da testiram svoje gaba receptore :)

 

imate li jos neki predlog sta je dobro za ciscenje pluca?

nikakve dijete, zamene, flastere necu da koristim. samo da vidimo ko je jaci :) ja ili nikotin ja :)

Edited by mustang
Link to comment

iz ličnog iskustva

 

iskašljavanje počinje negde posle ~3 meseca i traje onoliko godina koliko je bilo aktivnog pušenja, to sa mlekom nisam siguran da deluje, ne znam, moguće je.

 

posle 3 meseca bez nikotina, čulo mirisa i ukusa postaje osetljivije, ista hrana pre prestanka pušenja kao da postaje ukusnija, e tu treba biti oprezan

Link to comment

ma meni su sva cula previse izrazena i sa cigarama

 

htedoh sinoc na sekund da zapalim dok sam radila nesto na kompu, i setim se da sam odlucila da ne pusim. momentalno mi se javila panika kako cu bez cigarete, bas bi bilo slatko da mi para pluca dok pregledam neke snimke... e onda sam se ulovila da ne smem o tome da razmisljam pa sam zamislila cigaretu kao lubenicu i odmah mi se vise nije pusilo.

 

ne volim lubenicu, miris i ukus. od malena.

posto je lubenica bila u brzini ispaljena, znajuci svoj mozak naucice posle par puta da ne moze da se pusi.... zamisljam od sada da je cigara cokoladnog ukusa (to na kilometar ne podnosim!)

 

odakle podatak 10 godina?

 

meni rekose 6 meseci jer se pluca super brzo obnavljaju

Edited by mustang
Link to comment

mozda sam pogresila. od sestog razreda...koliko je to godina? pa i roditelji su mi rano propusili, majka je samo smanjila cigare dok je bila trudna ... kod mene svi do jednog puse, baba se od dima nije videla.

 

ljudi mi ne veruju kada me vide da pusim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...