Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

krejv od nikotina je zanemarljiv i mala maca u odnosu na neke druge,traje 1 trenutak i vrlo lako se zavara sa npr vocem..

 

Na koje druge, jebote? Ima ljudi koji su se otarasili tableta i dopa, ali pljuge im predstavljaju problem. Odakle ti to uopste? 

Link to comment

ja ostavio pušenje tek uz pomoć zybana (vesela i strašna priča je to bila)

i vratio se duvanu nakon 2-3 godine

nikada više neću sebe mučiti s prestankom pušenja jer zašto bih to sebi radio?

Link to comment

Na koje druge, jebote? Ima ljudi koji su se otarasili tableta i dopa, ali pljuge im predstavljaju problem. Odakle ti to uopste? 

 

 

npr od secera..meni je trebalo 6meseci aktivnog krejva da se malo smirim i 2 godina dok nisam mogla da stanem ispred rafa sa slatkisima i da ne osecam nista..pljuge sam resila za 2nedelje

Link to comment

npr od secera..meni je trebalo 6meseci aktivnog krejva da se malo smirim i 2 godina dok nisam mogla da stanem ispred rafa sa slatkisima i da ne osecam nista..pljuge sam resila za 2nedelje

 

Pa znam jebiga, ali ja sam za dve nedelje dosao od slatke kafe do stanja u kome mi se povraca ako je neko samo umocio kasicicu na kojoj je bilo secera. Svako od nas ima svoje specificnosti, ali ne mozes reci za mozda i najadiktivniju stvar na svetu (a ako vec i nije na prvom mestu, svakako je u vrhu) kako je to pickin dim. Nije lako nego si ti imala srece da te to ne radi toliko.

Link to comment

da,ja sam se prvih 8meseci te godine mucila sa tim secerom pa mi nikotin doso kao mala maca...izvinjavam se na nipodastavanju vasih muka..

 

ali evo moje iskustvo je ipak da se jako lako zavara i da traje kratko,da brzo izadje iz sistema,kasnije je samo psihicki gde se misao lako skrene,ruke se zaposle...itako..

Link to comment

da,ja sam se prvih 8meseci te godine mucila sa tim secerom pa mi nikotin doso kao mala maca...izvinjavam se na nipodastavanju vasih muka..

 

ali evo moje iskustvo je ipak da se jako lako zavara i da traje kratko,da brzo izadje iz sistema,kasnije je samo psihicki gde se misao lako skrene,ruke se zaposle...itako..

 

Skoro 4 godine i za to vreme nisam nikada bio u situaciji u kojoj vidim da je mnogo pusaca, ono kad im smrdi pljuga. Sve vreme sam ih zeleo i samo je dosao trenutak kada borba protiv te zelje nije bas ozbiljan posao, nego ide onako usput. Prva veca psiholoska kriza i sreo sam se sa starim prijateljima ko da se nikad nismo ni rastajali. Ovih dana bas razmisljam kako mi je to ostala poslednja bas sranje navika i jedino sto me sprecava je sto znam koliko je to sve jebeno tesko. Pizda u meni smislja izgovore kao nije trenutak bas kad si u kalorijskom deficitu i tako ta sranja.

 

Inace, meni je to sa zavisnoscu jako zanimljiva tema i problem je sto ne moze bas jednostavno da se meri kod pojedinca. Mislim, nikad ne znas da li je neko specijalno sklon bas toj jednoj supstanci ili je jednosavno picka pa bi mu sve bilo tesko. Takodje, tesko je izmeriti koliko muke ide na slabost karaktera te osobe a koliko razliciti ljudi u stvari imaju jako razlicite nacine da percipiraju zelju za necim. Ko kad pitas nekoga da li je jelo ljuto. Naravno, na velikim brojevima se neke tendencije vide i mislim da je nikotin bukvalno najgori.

 

Meni je u stvari to sto pricas za secer nepojamno, kao da mi vanzemaljci pricaju nesto o sebi kad to cujem. Pa onda i ja nekad budem u fazonu kako mi nije jasno da je nekome problem dijete u tome da izbaci slatkise. Ja ih ne ubacujem ni kad mogu. Onda se setim da ima ljudi koji zapale ponekad uz cirku i boli ih kurac pa se ugrizem za jezik.

Link to comment

naravno da je individualno i da su faktori mnogi...

 

ja imam koleginicu koja je na ishrani bez uh dve godine i jos uvek intenzivno sanja kolace i testa sto meni nikako nije jasno,tj. jasno mi je jedino da nece da se skine ali mi nije jasno zasto jer ako imas zdravstevnih problema i imas izazivaca i odlucis da ga se resis,resis ga se i gotovo..

a tako je i lakse nego produzavati mucenje..prekoracis nesto,ostavis iza sebe i nastvis dalje neosvrcuci se..

pa nisi ti tvoja zelja i to te ne definise a ne bi trebalo ni da te kontrolise..

Link to comment

Moje iskustvo, kada je donet zakon™ i kada je bilo jbt kako ću sada s pakle cigarete na samo par komada:

Ide dosta lako kada je mozak zaokupljen drugim stvarima. Na nekih 1,5-2h javi se ona fizička™ zavisnost koja nestane nakon recimo 3-4-5 minuta.

Bilo je situacija kada nisam zapalio nijednu recimo 6-7h i posle toga sam osećao istu potrebu kao i posle 1-2h.

Liči mi da bih relativno lako ostavio kada bih hteo ali stvarno volim i uživam u nikotinu, katranu i sl. otrovima.

Zadovoljan sam sa smanjenjem na nekih 10 kom i to je to.

Link to comment

Sve moze biti pitanje stava i kao takvo se gledati. Sve ono sto radis, radis da bi ispunila neke svoje zelje i jedini nacin da se oslobodis toga je da prestanes da ih zelis. Samo, to je veoma lako reci, veoma tesko uraditi u vecini slucajeva i nemoguce u apsolutu. Recimo tezi oblici depresije ucine da covek izgubi zelju za zivotom, a vecini ljudi je nemoguce da iskljuce taj nagon pa zbog toga zive. Da ne idemo u totalni ekstrem, svako ima gomilu nekih zelja oko kojih savija zivot tako da moze da ih uklopi i reci da te to ne definise mozes samo ako si potpuno prosvetljen. Uzecu da Bodisatva ne cita ovo i da smo svi u istom camcu.

Ono sto vecina ljudi radi kad se sretne sa zeljom koju ne razume je da je stavi u fioku zavisnost a kad gleda svoje zelje onda su one samo nevine zelje. Ljudi idu na posao svaki dan ne bi li ispunili neke od njih, od kojih su meni mnoge potpuno nejasne. Samo, to ne kvalifikujemo kao bolest jer cine produktivnog clana drustva pa nikome ne odgovara da se takve stvari menjaju. Najbanalnija fizicka tastina koja radja zelju da se svidimo drugima ako se gleda kao ovisnost proizvodi frizerske salone, teretane, industriju odece, nakita i sto drugih kuraca. Da je sva ta energija utrosena na fiziku na primer, verovatno bi covecanstvo vec putovalo izmedju galaksija. Samo sto nije i ne moze biti, jer je egzistencijalna kriza nesto sto svako ima i potrebna su nam besmislena sranja da mislimo o njima da ne bi poludeli i spalili i ovu jednu planetu sto je imamo.

 

Ukratko - nisi iznad toga ni ti, ni ja, ni bilo ko drugi, samo su ti neke droge draze od drugih.

Link to comment

pre nedelju dana sam iz medicinskih razloga morala da izbacim slatkiše iz ishrane. dozvoljne su mi dve voćke dnevno. dva dana sam sebe intenzivno sažaljevala, ali  se uspešno

držim propisanog režima ishrane. oko mene se jedu slatkiši i nemam sa tim problem. merila sam šećer. spustio se na normalu, ali sam imala nekoliko dana simptome apstinencijalne krize, koji su kulminirali u subotu posle podne. jedva sam to preživela, ali nisam pokleknula.

meni bi naglo ostavljanje duvana predstavljalo daleko veći problem. smanjila sam sa 30 komada na manje od 20 dnevno neosetno od avgusta, ukidanjem 1 cigare nedeljno. plan mi je da polako doteram do desetak dnevno a u daljoj budućnosti do 5 komada i na tome da ostanem.

raspojasana mladost, asketska starost.

Link to comment

mami nema jace motivacije od zdravsvenog problema...misim stavi listu posledica dijabetesa kao motivacionu listu i zalepi je na frizider.

 

 

 

@prokleto djubre

dobro,nisam mislila da idemo u egzistencijalizam ali to sve sto si napisao je iz kategorije -nazalost i rastuzuje me..

 

evo opet cu napisati svoje iskustvo,posto me  definisanje stanja ostatka covecanstva i uopstavnje price rastuzuje,ja  sam kroz pola svog zivota zlostvaljanje psihe i tela  raznim spoljasnjim uticajima(od pola zivota psihoaktivnih supstanci do ovog poslednjeg adrenalina)dosta analizirala njihove uticaje i svoje potrebe i zelje i uspela  sam da ih uoblicim i izdefinisem pa mi je valjda lakse da ih odvojim od sebe a samim tim i da ih pocistim iz sebe..mozda sam u treningu karaktera :lolol: ...i od svega mi je nikotin bio najlaksi.

Edited by ivy
Link to comment

mami nema jace motivacije od zdravsvenog problema...misim stavi listu posledica dijabetesa kao motivacionu listu i zalepi je na frizider.

 

To je i meni glavni motivator. Kao da crknem od raka pluca, pa popizdeo bih od besa na sebe :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...