Jump to content
IGNORED

pushiti ili popushiti


ivy

Recommended Posts

kad vec pomenu uejtsa, kolko moram dnevno pusiti da bih zvucio kao on?
Toма Чека нема везе са пушењем. Он једе грубу шмирглу за доручак, жичане четке за ручак а шљунак за вечеру. Одатле му глас.
Link to comment

ja samo da prijavim da evo ima već mesec dana kako sam povećao dozu sa 25 na 30 dnevno. na suvo, bez bilo kakvih zajebancija. i uopšte mi ne smeta kad drugi puše.

Link to comment
Nema to veze, ja sam zapalio jednu pre neki dan i to je to. Nemam nameru da nastavljam da pušim.
Dok se drugi smeju, a neće da nam kažu zašto, samo da dodam - od oktobra sam popušio 1. paklu (nosim je skoro stalno). I super mi, samo što znam da sam idiot i da ću ponovo da pročurim.
Link to comment
Повратак на нормалну дозу је ишао потеже, трајао је добра четири месеца.
ne spominji mi ništa, taj osjećaj "di si bia-nigdi, šta si radia-ništa" je neprocjenjiv
kad vec pomenu uejtsa, kolko moram dnevno pusiti da bih zvucio kao on?
zaboravi na waitsa, sa svojom savršenom tehnikom pjevanja nikad nećeš dobit nodule cantatorie
Link to comment
ne spominji mi ništa, taj osjećaj "di si bia-nigdi, šta si radia-ništa" je neprocjenjiv
Па није баш... сконтао сам да могу ладно да не пушим кад год хоћу, онако из ћефа. Из истог ћефа сам рекао себи да си нисам забранио ништа, и да ми осам олако стечених кила требају ко рупа на глави. Него се нешто стомачна хемија бунила, и враћање метаболизма у некадашњу нормалу је морало да иде врло постепено.
Link to comment

Olako stečeni kili™ jesu problem, ja sam natovario bar 5 za mesec dana. Ne primećujem da jedem nešto više, niti se bakćem sa grickalicama kao zamenom, ali moguće je da ima nečeg u tim pričama o usporavanju metabolizma kad se ostavi gudra.Situacija je sledeća - realno bih zapalio ponekad, ali fora je u tome što sam rešio da neću da pušim. Kao što sam pre 15tak godina jednostavno prestao da grizem nokte (izgleda da mi idu ta nagla prestajanja). U tom smislu, ne razmišljam o tome da li ću ponekad zapaliti neku, ovo se jednostavno desilo pre neki dan, i ništa više. Doduše, moram priznati da sam uvek bio u fazonu da nema šanse da prekinem, i nikad do sad nisam imao niti pokušaje niti neka psihička spremanja. Ali desilo se, i okej mi je što nemam problema tamo gde sam mislio da će ih biti najviše, tj u nemanju pojma šta raditi sa rukama.

Link to comment
Ali desilo se, i okej mi je što nemam problema tamo gde sam mislio da će ih biti najviše, tj u nemanju pojma šta raditi sa rukama.
to je muka po mateju, čak sam počela i plest biggrin.gif
Link to comment

Juče popušio 3-4 cigarete, koliko i za celu ovu godinu, olakšavajuća okolnost je da je bio 1majski urinak, cirkanje i džidža i tu je teško ostati čist, a i što bi? Došao sam valjda na taj nivo da pušim kad hoću bez bojazni da ću sutra kupiti paklu.

Link to comment

imala jednu apstinenciju od 2,5 godine i sigurno desetak od po mesec-dva.iako sam mislila da to nije moguca varijanta za mene, sad sam na nekom rezimu manjeg intenziteta - 5-7 cigareta dnevno (sto je svakako pomak u odnosu na paklicu ranije).ne pusim u kuci, sama sam sebi zabranila, na poslu vise ne smem (jedna pauza za kafu u toku radnog vremena sasvim dovojna). i tako vec vise od pola godine. ne kazem da je sa medicinskog stanovista to idealno, ali se ja definitivno bolje osecam nego ranije.i nemam vise iluziju da me ista moze naterati da se potpuno odreknem duvana, osim jakog, hitnog i ociglednog zdravstvenog razloga.

Link to comment
imala jednu apstinenciju od 2,5 godine i sigurno desetak od po mesec-dva.iako sam mislila da to nije moguca varijanta za mene, sad sam na nekom rezimu manjeg intenziteta - 5-7 cigareta dnevno (sto je svakako pomak u odnosu na paklicu ranije).ne pusim u kuci, sama sam sebi zabranila, na poslu vise ne smem (jedna pauza za kafu u toku radnog vremena sasvim dovojna). i tako vec vise od pola godine. ne kazem da je sa medicinskog stanovista to idealno, ali se ja definitivno bolje osecam nego ranije.i nemam vise iluziju da me ista moze naterati da se potpuno odreknem duvana, osim jakog, hitnog i ociglednog zdravstvenog razloga.
pa to je neko srednje rješenje. i ja ću, u nedostatku 1 integriteta i karaktera, posegnit za njim. a što se posla tiče, to je posebna priča. ne smi se pušit nigdi u bolnici, predviđeno mjesto je da iziđeš iz bolnice, pređeš prometnu cestu, prođeš parking i stojiš na označena 2 kvadrata bez nadstrešnice. naravno da se ne držim ograničenja.
Link to comment
pa to je neko srednje rješenje. i ja ću, u nedostatku 1 integriteta i karaktera, posegnit za njim.
eh, nedostatak int&karakt angry.gifto se kaze: otvorenost za sve zivotne opcije, odsustvo rigidnosti, zivot na rubu, senzualni miks hedonizma, opasnosti i avanture...
a što se posla tiče, to je posebna priča. ne smi se pušit nigdi u bolnici, predviđeno mjesto je da iziđeš iz bolnice, pređeš prometnu cestu, prođeš parking i stojiš na označena 2 kvadrata bez nadstrešnice. naravno da se ne držim ograničenja.
mi imamo neki simpatican kafic preko puta skole. ja mislim da ce covek za jedno pola godine moci da si priusti eksluzivni restoran na istom mestu samo zahvaljujuci nama pusacima i povecanom prometu.
Link to comment
pa to je neko srednje rješenje. i ja ću, u nedostatku 1 integriteta i karaktera, posegnit za njim.
Ja sam uvek bio u fazonu da mi ne bi palo na pamet da ostavim pljuge da mogu efikasno i prirodno da se zadržim na pola kutije dnevno.Ali to mi je nemoguće na taj način, a svesno kontrolisanje je klizav teren, plus je sranje to što non stop razmišljaš koliko si popušio i kad je red na sledeću. Previše obaveza i stresa.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...