Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

I cela ova debata o seriji koja još uvek nije ni blizu sa početkom emitovanja :lol:Šta li će tek biti kada počne? Diskusija kao za Lost, na 1000 strana?
Плашим се да не знаш о чему причаш. ;) Edited by porucnik vasic
Link to comment
Плашим се да не знаш о чему причаш. ;)
Nisam ništa ružno mislila,čak sam se spremila da skinem i odgledam, kad shvatih da je to serija za proleće.U zadnje vreme su retke serije koje mogu da nateraju forumaše da pričaju o tome na 7 stranica, i to unapred. :) Edited by Arkadija
Link to comment
moze ukratko, ovo je neka gay prica slicna gospodaru prstenova?
za moje pojmove bolja. epska fantastika kao i gp, puno likova i dogadjaji na raznim stranama sveta kao i gp, ali likovi su ljudi a ne patuljci i slicne druge rase. borba se vodi oko prava na teritoriju. likovi su dobro izgradjeni, radnja je konstantno dinamicna (za razliku od gp), i bez obzira sto su skoro svi jasno obojeni kao simpaticni/antipaticni, to ti uopste ne pomaze da predvidis ko ce sledeci biti eliminisan. u gp je jasno da ce dobro pobediti. takodje, ima mnogo grotesknih momenata, za razliku od gp. radnja je u stvari fantasticno zamrsena, ali serijal jos nije napisan do kraja, a rasplet ce presuditi po pitanju konacnog kvaliteta.
Link to comment

Da, super je GofT, nema neljudskih rasa, vec su tu samo ljudi koji pletu beskonacne intrige i zabadaju jedni drugima noz u ledja, to je tako dobrodosao odmak od svakodnevice. Ima puno akcije (ponekad i do 6 karaktera vodi dijalog o tome kako uspostaviti prevlast nad sedmim!), za razliku od GP-a gde je citalac izlozen smornim pasazima o pohodu svesnog drveca na zamak zlog carobnjaka, apokalipticnoj bici na Pelenorskim poljima sa neopisivo yawn-astim replikama kao sto je "Spear shall be shaken, shield be splintered, a sword-day, a red day, ere the sun rises! Ridenow, ride now! Ride to ruin, and the World's ending!" i slicnim kicericama.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

moram da terciram mom klonu (ili sam ja njegov?). meni je GoT prilicno dosadan. nakon prve knjige i nisam citao dalje. ko neki sekspir za pocetnike samo ne tako zabavan i duhovit.mislim za pocetak GoT je zanr knjizevnost a LotR je umjetnost. e basta!a sto se intriga tice i tih stvari: amber all the way!

Link to comment
a sto se intriga tice i tih stvari: amber all the way!
slazem se sa svojim klonom. Zelazny objasnjava Martinu neke stvari, kad ga citas nemas osecaj da prisustvujes obracunu Jataganca i Kurcubica.edit: izvinite na flejmovanju, necu vise tongue.gif uvatio me nerd rage malo Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
moze ukratko, ovo je neka gay prica slicna gospodaru prstenova?
Ne bas. LOTR je bio cista epska fantastika, ovo je vise periodna drama sa ponesto magije tu i tamo. Edited by Calavera
Link to comment
slazem se sa svojim klonom. Zelazny objasnjava Martinu neke stvari, kad ga citas nemas osecaj da prisustvujes obracunu Jataganca i Kurcubica.edit: izvinite na flejmovanju, necu vise tongue.gif uvatio me nerd rage malo
funny! ma kad smo kod 'realizma u fantazijskoj knjizevnosti', meni su ipak drazi moderni pulp autori poput abercrombia (before they are hanged), morgana kada pise s&s (the steel remains)& engea (blood of ambrosius).inace se strasno radujem seriji. kapiram da ce svi nedostaci romana (visak likova, opsirnost, konstantno insistiranje na srednjevekovnom mraku) biti super u tv formi.
Link to comment
I cela ova debata o seriji koja još uvek nije ni blizu sa početkom emitovanja :lol:Šta li će tek biti kada počne? Diskusija kao za Lost, na 1000 strana?
Pa ložimo se dok je vreme, kad krene serija trebaće nam maksimalno mesec dana da je fanovski & s prezrenjem odbacimo kao nedostojnu knjiga. Posle sledi samo produženo prezrivo pljuckanje s visine :fantom:
Link to comment
moram da terciram mom klonu (ili sam ja njegov?). meni je GoT prilicno dosadan. nakon prve knjige i nisam citao dalje. ko neki sekspir za pocetnike samo ne tako zabavan i duhovit.
+ 1.mada mene knjige i generalno citanje smaraju. nego, serija ce biti bzvze, to nema sanse u ludilu da ispadne ozbiljno. a nije ni dovoljno duhovito.a i zasto neko u 21. veku pise pola zivota knjigu od koje moze da se napravi ejdzbioova serija? i raduje se seriji! kao, ceo zivot ovo zamisljam! priznaje prvenstvo filmu, toj najmanje vitalnoj od umetnosti. misim, serija je to, drukcije jeste, al opet je to film.pusti umetnost, to nije vise ni knjizevnost, to je jadno! jos jadnije time sto je knjizvenos stvorila serije! kapitulacija! priznanje sopstvene irelevantnosti!oh!e i ove vasudevine sh-sp-r-d aliteracije su duhovite, meni! Edited by fancy claps
Link to comment
moram da terciram mom klonu (ili sam ja njegov?). meni je GoT prilicno dosadan. nakon prve knjige i nisam citao dalje. ko neki sekspir za pocetnike samo ne tako zabavan i duhovit.mislim za pocetak GoT je zanr knjizevnost a LotR je umjetnost. e basta!a sto se intriga tice i tih stvari: amber all the way!
Мислим да је то јако изненађујуће имајући у виду да је прву писао шибицар из Џојзија, а другу професор са Оксфорда плус геније. Но, у жанр књижевности Мартин је бајак. какав бре Зелазни.
+ 1.mada mene knjige i generalno citanje smaraju. nego, serija ce biti bzvze, to nema sanse u ludilu da ispadne ozbiljno. a nije ni dovoljno duhovito.a i zasto neko u 21. veku pise pola zivota knjigu od koje moze da se napravi ejdzbioova serija? i raduje se seriji! kao, ceo zivot ovo zamisljam! priznaje prvenstvo filmu, toj najmanje vitalnoj od umetnosti. misim, serija je to, drukcije jeste, al opet je to film.pusti umetnost, to nije vise ni knjizevnost, to je jadno! jos jadnije time sto je knjizvenos stvorila serije! kapitulacija! priznanje sopstvene irelevantnosti!oh!e i ove vasudevine sh-sp-r-d aliteracije su duhovite, meni!
Јес'вала књиге су прецењене.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...