Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Prebaciću se ovde, da ne kvarim nečitačima tamo iluzije. Moji utisci su sledeći:

 

S05E01:

 

 

 

- Odmotavaju na početku Maggy the Frog susred i čitanje sudbine, a ne pominju najvažniju stvar - Valonquar prophecy. Evo, da ne ispadnem netolerantan, pretpostavimo da će se još vraćati priči.

- Varys i Illyrio su predstavljeni kao čisti idealisti, ne rade oni to sve za pare, svoj interes i uticaj, nego zato što su Če Gevara i Fidel Kastro.

- Jaime je predstavljen kao totalni kreten, nedostaju mu samo turetov sindrom i da se po zamku sudara sa objektima. Bastards.

- Other than that, epizoda čak podnošljivo dobra. Sem što se vidi da Emilija Klark suviše upadljivo odbija da prikaže malo kože.

 

 

 

S05E02:

 

 

 

- Braavos na vodi!

- Malo ide na nerve to što se Brijen sa Podrikom stalno sudara sa Starkovim ćerkama. U prethodnim sezonama ne može da nađe nikakav trag nijednoj, a onda se stalno sapliće o njih. Ta scena sa njima Littlefingerom u Šumatovcu je, pretpostavljam, ono šta Beniof i Vajs smatraju za kreativno pisanje. Nikolić da im uruči ordenje.

- Mislim da je OK što su izbacili Darkstara Dayneta i da Obara bude nosilac osvete, jer ajde kažimo da je sve oko Red Vipera doživela vrlo lično. Ali smatram da je totalni promašaj izbacivanje Arijane Martel. Okej je to što su smanjili broj zmijica peščarki, ali jedna od njih je morala da bude Doranova ćerka, to je ta direktna veza sa njime koja fali. Pretpostavljam onda da otpada i priča o dogovoru o venčanju Viserysa i Arianne, pošto taj deo, taj zaplet koji je Doran sve vreme kovao Robertu iza leđa ne mogu dodeliti nekoj od Vajperovih ćerki, jer su sve bastardi, dok je Arianne bila pukka i trueborn. Ta cela priča o odavno ugovaranim brakovima je kontra-teg ovoj navodnoj Doranovoj pasivnosti. To što nema podzapleta sa Arysom Oakheartom je svejedno - u celoj seriji postoje ionako samo dva kingsguarda: Boros Blount i Meryn Trant.

- Gilly je postala mnogo bichy i bossy.

- Izostao Samov spin na izborima za Lorda Commandera. Ova dvojica diletanata zaključili da je bolje da održi iskren i dirljiv govor, kao Boško Buha kad je pričao pred Titom kako jedino ume da baca bombe, a ne da čita govore. Napokon da se istaklo da postoji još popunjenih zamaka kao što su Shadowtower i Eastwatch, ali za glasanje je bilo dovoljno ovih 20 žetona. Mogli su bar taj Samov spin da prikažu, za to im nije trebalo ekstra 50 statista.

- No sve to u epizodi i nije bilo toliko strašno iritirajuće koliko scena smaknuća onog prestupnika u Meereenu. Ajde kapiram da su morali nečitaocima da nekako predstave eksplicitno da se bivši robovi i bivši robovlasnici, jelte, ne vole. Ali kad je roblje krenulo da sikće, pao mi je mrak na oči. Do juče nisu hteli da se odvoje od robovlasnika, jer su tako naučili ceo svoj život, bili i cenjeni čak robovi, ali sad se okuražili u slobodarskom zanosu i frljaju kamenje čak i na voljenu Mysu. To nisu navijači, nego huligani!

- S obzirom na uštede u budžetu i otpuštanje radnika, mogli bi Faceless Men da preimenuju u Faceless Man zbog konzistencije.

 

 

 

S05E03:

 

 

 

- OK je što su prikazali kako je Tommen tupav i koliko se Cersei i Margaery kolju za kontrolu nad njim

- Čak je ok prošla scena sa Janosom Slyntom

- Obradovao sam se novim scenama iz Littlefingerovog bordela. Ako mi je nešto nedostajalo, onda je to ovo.

- Lancel Lannister je postao glavni Gestapo de Torquemada. It's always the quiet ones.

 

 

 

S05E04:

 

 

 

- Ceo podzaplet sa odlaskom Jaimeta i Bronna u Dorne, gde moraju da idu baš oni, baš bez pratnje i baš inkognito mi je nekako bljutav. Strašno me podseća na onu priču kako je Asha, pardon, Yara uzela najbrži brod i najbolju posadu, oplovila ceo Westeros i uzvodno došla rekom do Dreadforta samo zbog trke pasa. Nije skroz jasno da li će Myrcellu tražiti nazad ili ukrasti, nema plana generalno, ali ima spontanosti i improvizacije. Usraše mi lik & delo načisto. A taman sam postao neko cool.

- Hapšenje Lorrasa mi je isto nejasno. Pretpostavljam da se iz Patrijaršije čulo klicanje do kasno u noć. Mogli su ga ubiti kao i u knjizi, na Dragonstoneu, a da ga mi ni ne vidimo - baš kao u knjizi. Ovako će biti pomalo too much. Zna se da će da huška SPC na Margaery, ali sad da Cersei koristi potpuno isti šablon i za brata, to mi je nekako ipak bad writing.

- Ona scena sa Melissandre & Snežnim Đonom i guranjem sise mi je takođe naišla na onu stvar. Da je glumi Christina Hendricks pa da i prođe nekako, ali ovo "The Gawd of Light me napravio za jebavanje" mi je stvarno jeftino.

- Scena sa Stannisom i ćerom mi je bila dobra.

- Senzacionalistički deo sa kefanjem Harpijanera i Unsullied mi je takođe bila vrlo nekonzistentna. Unsullied su kao najbolji ratnici, kolju kučiće i mačiće od malih nogu, a ovde su ih sredili biznismeni nezadovoljni ukidanjem subvencija. Trebalo je da Unsullied prođu kroz njih kao ja kroz tepsiju krempita. Isto glede Krkobabića. Sve u svemu, scena iz Dinastije sa venčanjem u Moldaviji.

 

 

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

E, a ne smeta ti što je Elaria Sand odjednom krvožedna Sand Snake Prime? Čak i u špici Dorne na mapi predstavlja nekakva zmija, baš su mu ga dali po tom gmizajućem uglu iz nepoznatih razloga.

 

I kako ti je bila dobra scena u kojoj Stannis lupeta kako grayscale prenose drvene lutke, a zaražene je običaj poslati u ruins of Valyria da žive sa Stone Men?!

 

Jel' Lancel isti glumac iz S1 ali se podgojio kao da je u međuvremenu bio Premijer Srbije, ili su ga menjali?

 

 

to mi je nekako ipak bad writing.

 

Understatement of the millennium :D

Link to comment

Pa sad, i ne smeta mi to preterano za Elariju. Postupili su po ključu kojeg se drže od druge sezone - sakupe nekoliko likova i saspu ga tako koncentrisanog u jedan. Tako je Elaria ovde i Elaria i Darkstar i missing snakes i ko zna šta, možda je u Dubaiju videla najvišu zgradu Westerosa. Uglavnom, po njenim reakcijama tokom onog fajta između Red Vipera i Mountaina, nekako su pripremili lik na ovu krvožednost.

 

Dobra mi je scena sa Stannisom i malom, jer pokazuje (barem u seriji) jedinu njegovu ljudsku stranu. Kao otac ćere sam valjda slab na to jebiga. To mi je bilo jače od pozadinskih tehnikalija kao što su način prenošenja bolesti - da li je to bio fakt ili je to Stannis lično bio ubeđen da je grayscale tako zapatila. Ovo sa Valirijom jeste bilo lupetanje na nivou onog Valyrian Stonea u Qarthu, ali jebiga. Kad bih merio baš svaku izrečenu reč tako, ne bih do ujutru završio kritiku.

Link to comment

Ajoj, trezor od valirijanskog kamena, gde me podseti :lol:

 

Ako hoćeš da prikažeš kako je tati stalo do ćerke, onda moraš da osmisliš neku stvarnu interakciju između njih, da pričaju o nečemu što nije direktno njihov odnos. Krajnji je amaterizam da osoba A uđe i bukvalno pita osobu B "da li ti je stalo do mene?" a onda osoba B idiotskom anegdotom odgovori da joj jeste stalo. 

Link to comment

Pa čuj, moglo je da bude i ovako.

 

- Oče moj Kralju Stanisu Barateonu, pretendentu na Gvozdeni presto Vesterosa. Da li ti, Stanis Barateon, voliš mene, tvoju ćerku Širin Barateon?

- Ćero moja princezo Širin, kao što oboje znamo, ti boluješ od bolesti poznate kao grayscale...

Link to comment

Ja neću pre pola četiri, ali Razz ne sme da kucka glasno da ne budi dete...

 

Edit: Mrzi me da kopam onaj "look at all the fun we're having" gif, a i glupo je ako više niste tu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Hoćete da vam donesem nešto da popijete? Nemojte još da prekidate i da idete na spavanje, priti pliz. :D

A i ti dođeš u dvorište da se igraš kad su druga deca već otišla u školu....
Link to comment
Mogli su ga ubiti kao i u knjizi, na Dragonstoneu, a da ga mi ni ne vidimo - baš kao u knjizi. 

 

 

kahm, ne znamo to -_- znamo samo da su lorasovi ljudi javili cercei da je osuren do ispadanja iz igre, sto ostavlja jos prostora za tyrellovsko skidanje cercei s trona. 

Link to comment

titan je od Martina, jedino sto ova dvojica dodaju su tupe replike, mitologija je plod istrazivanja, sto ono rece debeli kradja je kad ukrades ideju od jedne osobe, ako ukrades od mnogo razlicitih onda je to istrazivanje. 

Link to comment

e samo da razjasnim: znam da se titan javlja kod debelog nego se ne sećam da li se baš tako zvao. bzvz mi to skroz, morao je makar neki editor da mu skrene pažnju ako se već grrm zaneo.

Link to comment

Pa titan je odomaćen izraz za divovsko biće. nije odavno vezan za grčku mitologiju. Isto kao što kod nas reč "džin" ne znači "arapski duh iz lampe".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...