Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

I vreme i živci <_< Jebao ih Hardhome, prave scenu u Irskoj koja predstavlja smrznuti sever, naravno da nema ni trunke snega jer je leto, naravno da će sve biti neka CGI izmaglica i dva centimetra belih konfeta preko zelene trave. Zašto im je uopšte potrebno da Jon Snow osvaja Hardhome, protiv kojih se to wildlinga bori i za čije babe zdravlje, pojma nemam.

 

Nije mnogo bolje ni južno, Sevilja u Hrvatskoj i Dubrovnik u Andaluziji, a Dany T. leti sa seta na set kad god pređu sa int. na ext. Pritom, u areni gomila nekih maskiranih likova... da li Brazen Beasts ili Sons of the Harpy nemam pojma, ali scena će izgleda ličiti ono kad kroz arenu na Geonosisu odjednom šesnaes' hiljada džedaja jure Džordža:

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sto se tice ove serije(posebno od druge sezone), apsolutno je u pravu ... sta vise, zalim sto ne koristi tesko artiljeriju (toliko ima gluposti, da se i jedan Vini smorio)...

Edited by Geo
Link to comment

ima glupih i nelogičnih scena u serijama ali ima i u knjigama dosta gluposti, pogotovo u zadnje 2, tako da ono jbg

 

ps nisu snimali u irskoj na leto nego u novembru, valjda je tako pisalo na ovom klipu gore. bar taj deo napolju ne u onoj kalisinoj palati

Link to comment

Sto se tice ove serije(posebno od druge sezone), apsolutno je u pravu ... sta vise, zalim sto ne koristi tesko artiljeriju (toliko ima gluposti, da se i jedan Vini smorio)...

А и Вини је човек. А глупости има да се не верује.

Link to comment

Ma gluposti mora u svemu da ima, ali mene i dalje iznenadi ošljarenje - kao da ništa nisu naučili iz one epizode na Islandu gde od drveća ne vidiš šumu, sad pokušavaju isto to samo u Irskoj, bilo bi sjajno da spizde ceo CGI budžet animirajući pahuljice kako se roje u kosi Snežnog Džona a onda im ništa ne ostane za zmajeve... pa ih do devete epizode samo slušamo kako riču iz onog podruma :D

 

Gde je logika da se Mereen eksterijeri snimaju pola u Španiji pola u Hrvatskoj, a enterijeri u Irskoj? Nisu mogli ovamo da sagrade isti onaj bedni set koji su imali tamo? (Prestona dvorana u polumraku, sa četvoro statista max.)

 

Statisti im i dalje liče na zombije, bitno da vode računa kako će ko od njih biti našminkan, tj. da li nije suviiše "healthy", a nema veze što Cersei dođe i pita nekog nikogovića na ulici gde je High Sparrow a on blejji u prazno i pokazuje rukom u stranu - ni da se nakloni, ni da kaže nešto, ni da deluje makar malo kao da mu se nešto nesvakidašnje dešava... Jebote, objasni čoveku šta da radi, kako da se ponaša, obrati pažnju bar malo na svoj posao umesto što ošljariš jer zaš da publika čeka sledeću scenu seksa ili mačevanja. Ali ne stiže se od tih silnih letova na relaciji Dubrovnik-Sevilja-Dablin-Qarth-Asshai-Dubrovnik.

Link to comment
  • 3 weeks later...

@Mau: Drogon nije ošinuo Dany, probao je ali ga je nekako izbegla i onda uspela da uzjaše - imaš ovde chapter summary. Prilično sam siguran da nijedan Targaryen u istoriji nije mogao da iskulira zmajevu vatru, pomenuo bi Martin to nekad. Ako može da istopi kamen, jebiga, može i njihovo plemenito meso.

 

Što se Dany konkretno tiče, moj head-canon kaže da je njeno preživljavanje Drogovog pogreba ipak bio poseban slučaj jer su se baš tu i tada, eto, rađali zmajevi po prvi put posle X godina. Može ona da voli vrelu vodu koliko hoće, ali kladim se da ako bi onako bezveze gurnula ruku u najobičniju vatru, da bi je opekla. Možda manje nego obične ljude, ali ipak. Nagađam, naravno, YMMV.

Link to comment

Pa to ti kažem, poenta - nije je dohvatio. Da jeste, bila bi kao Hound samo manje sexy.

 

Nego što se Sanse tiče, moram da priznam da mi se sviđa ideja da je udaju za Remzija. Čuo sam da će to biti pre nekog vremena, i što više premećem po glavi to mi bolje zvuči. Realno, DWD preteruje sa uvođenjem nekoliko novih i nebitnih ženskih likova tu na Severu kao što su Jeyne Poole i ona Alys Karstark i onih nekoliko Mancetovih divljanki koje nekim čudom mogu da prođu kao nekakve pralje ili šta već. Plus što je ceo podzaplet oko vaskrslog Mancea koji je ustvari bio Rattleshirt kad su ga spalili a sad je Mance samo magično maskiran u Rattleshirta... tanušan do bola, i to sasvim nepotrebno. Nikog ne boli dupe in the grand scheme of things ni za Mance Raydera ni za Rattleshirta ni za Jeyne Poole ni za Alys Karstark.

 

Zato ova serijska varijanta sa Sansom teško da može da bude gluplja od knjige. Mislim, verujem da će se potruditi da je nadmaše - vidim već u 2. epizodi da Ramsey drži čitavu ergelu nekakvih devojčica koje lovi, a bar jedna od njih deluje ljubomorno - ali ne znam da li će uspeti.

Link to comment

Aj mi molim te u najkraćem objasni taj deo oko Mensa i Retlšrta™ i bardovih devojaka, davno sam čitao, totalno sam zaboravio šta se tu koji moj zbilo. 

 

A i meni se čini da je ovaj deo sa Sansom u stvari skroz ok, baš kad se Sansa žali kako ne zna šta sa Remzijem, LF joj kaže "oh, yes you do" kao u ovom poglavlju što je izašlo. 

Link to comment

Ne čudi me ako ima detalja koji se poklapaju u preview poglavljima i seriji, tako je bilo i kad je izašlo ono poglavlje gde Arya ubije Raff the Sweetlinga i prvo ga navuče da kaže "You're gonna have to carry me" kao što je njemu onomad rekao onaj klinac kad su ih uhvatili Grgurovi ljudi, a ovaj ga hladnokrvno preklao. Baš negde u to vreme je išla epizoda gde se Hound i Arya bezveze šibaju u krčmi oko nekih pilića, pa je iste te reči izmamila od valjda Pollivera od koga je uzela Needle.

 

A Mance, valjda je ovako nekako bilo: Melisandre je htela da ga zadrži u životu iz nekih njenih proročkih razloga, ali Stannis je hteo da ga spali. Zato je ona nekako začarala Manceta da izgleda kao Rattleshirt i Rattleshirta da izgleda kao Mance, i Stannis je neznajući spalio Rattleshirta - ovaj tu nešto kuka i viče kako je greška, nije on taj, ali svi ga ignorišu i na kraju Jon naredi da mu strelci prekrate muke. Posle Rattleshirt™ tj. Mance kao pristupi Night's Watch i sparinguje sa Jonom, a na kraju ga Melisandre pošalje u Winterfel da spase Remzijevu mladu za koju i ona i Jon misle da je Arya (ispostavi se da je Jeyne Pool, naravno). On tamo odlazi praćen timom nekih žena wildlinki koje je okupio jer ima cunning plan: pretvaraće se da je pevač došao da nastupa na svadbi, a one će se pretvarati da su nekakve služavke, čistačice, jebemliga šta već. Usput navataju Theona da im pomogne. Cunning plan prođe sjajno: sve žene izginu, Rattleshirt™ tj. Mance biva zarobljen, a samo Theon i Arya™ tj. Jeyne uspevaju da se bace sa zidina u sneg.

 

(Tu ih nađu lažni Umbers & Karstarks koji se prave da rade za Stannisa a u stvari imaju dil sa Boltonom da razjebu Stannisovu vojsku čim se pojavi, ali Stannis kasni zbog snega, pa mu oni u susret pošalju Theona i Jeyne sa nekim ljudima. U Theonovom preview chapteru vidimo da je Stannis te ostale ljude pohapsio tj. zna da su ga Karstarks/Umbers izdali, verovatno zato što mu je Theon rekao.)

 

Dakle, much ado about nothing.

Link to comment

Pa to ti kažem, poenta - nije je dohvatio. Da jeste, bila bi kao Hound samo manje sexy.

 

Nego što se Sanse tiče, moram da priznam da mi se sviđa ideja da je udaju za Remzija. Čuo sam da će to biti pre nekog vremena, i što više premećem po glavi to mi bolje zvuči. Realno, DWD preteruje sa uvođenjem nekoliko novih i nebitnih ženskih likova tu na Severu kao što su Jeyne Poole i ona Alys Karstark i onih nekoliko Mancetovih divljanki koje nekim čudom mogu da prođu kao nekakve pralje ili šta već. Plus što je ceo podzaplet oko vaskrslog Mancea koji je ustvari bio Rattleshirt kad su ga spalili a sad je Mance samo magično maskiran u Rattleshirta... tanušan do bola, i to sasvim nepotrebno. Nikog ne boli dupe in the grand scheme of things ni za Mance Raydera ni za Rattleshirta ni za Jeyne Poole ni za Alys Karstark.

 

Zato ova serijska varijanta sa Sansom teško da može da bude gluplja od knjige. Mislim, verujem da će se potruditi da je nadmaše - vidim već u 2. epizodi da Ramsey drži čitavu ergelu nekakvih devojčica koje lovi, a bar jedna od njih deluje ljubomorno - ali ne znam da li će uspeti.

Ово је наравно потпуна идиотарија са Сансом. Не само због чињенице да ће она да буде један од најбитнијих ликова у наредне две књиге...

Link to comment

Kakve to ima veze, pa može da preživi isto kao što Jeyne Pool preživela u knjizi, spase je Brienne umesto Mancea (uz Theonovu pomoć).

 

Speaking of, naravno da su morali da zaseru Brieninu background pričicu iako su odvojili vreme da ona to temeljno ispriča Podu. Kao, organizovao njen otac "bal" za prosce, i došli prosci i onda je zajebavali zato što je ružna :blink: A onda došao Renli (za koga je ona naravno znala da je peder, svašta, nije valjda idiot da ne zna :isuse: ) igrao sa njom i rekao nemoj da se bedačiš, nema veze što si ružna, neka se smeju ili šta god već. I to je valjda objašnjenje kako je postala vitez™ i odlučila da da život za Renlija?!

 

Amaterski su sprtljali tri njene background pričice iz FFC, onu iz detinjstva kad je gostila Renlija i zaljubila se u njega, onu posle kad je odjebala matorog prosca tako što ga je istukla u dvoboju, i ono skorije kad je otišla da se pridruži Renlijevoj vojsci a tamo neki đilkoši joj se potajno podsmevali i kladili se ko će prvi da je razdeviči. Kad sve to skrpiš u jedno, dobijaš kompletnu besmislicu koja ne služi ni čemu. Od kako je Hound zglajznuo, Brienne je verovatno najviše upropašćen lik u odnosu na knjigu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...