Jump to content

Virtuelni menadzer

bags

Recommended Posts

U sklopu jednog projekta na faksu (informatika, logicko programiranje) izabrao sam sledeci zadatak: Automatsko kreiranje tima u kosarci.U kratkim crtama vi izaberete igrace iz baze koje vas tim ima, zatim odaberete tip igre kakvu igra vas tim ( na kontre sa jakom odbranom, dugi napadi , u odbrani zona i sl.) i uneste raspoloziva sredstva. Onda moje programce putem dedukcije iz baze izabere savrsene igrace za vas tim. Naravno, najveci problem u svemu je to sto mi treba dobra kategorizacija igraca. Pored osnovnih fantasy kategorija (pts,rbd,ast,blk...) treba mi jos tona drugih karakteristika, koju tipicno skauti pisu u svojim blokcicima a statistika ne vidi tipa: dobra motorika, zalaganje, moralno voljni kvaliteti (tj. ono sto imaju Duletovi crnci), sjajan ulaz, mesar i sl...Posle dubokog razmisljanja ja imam nekih 20 kategorija, i vidim da fali jos ali mi slabo sta pada na pamet. E sad na scenu stupate vi,dragi moji forumasi. Da li neko od vas zna neki sajt gde imaju nabrojane ove kategorije? (pomaze i verovatno neki drugi slican sport) Takodje bi pomogao i neki sajt gde imaju taksativno nabrojane karakteristike pojedinih pozicija (tipa playmaker ima viziju igre, mora biti visok izmedju 185 - 190 i sl).Cini mi se da su neki od vas i spominjali tako nesto...Hvala unapred.

• Create New...