Jump to content
IGNORED

The Social Network (2010)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    23

  • Indy

    18

  • Ajant23

    15

  • fancy claps

    10

SOCIAL NETWORKFincher jebiga opet razvalio, u ovako bezizlaznu temu ubacio je sve sto cini jednu odlicnu pricu i napravio filmcinu
Joj, nemoj da me zezas. Cekam ga go ozebo sunce! :D
Link to comment

The Social Network razvalijo!! ovo samo Fincheru mozh duspe Hail.gif sto se tice soundtrack-a, imam blagu paranoju kolko je dobar [zbog ovoga sam dobila etiketu ekscentrika/numem da se ponasam u bijoskopu].... score je vrhunsko elektronski baziran.. jab mu stavila i poseban akcenat na plain sick progressive trance momente Hail.gifHail.gifHail.gif

Link to comment
The Social Network razvalijo!! ovo samo Fincheru mozh duspe Hail.gif sto se tice soundtrack-a, imam blagu paranoju kolko je dobar [zbog ovoga sam dobila etiketu ekscentrika/numem da se ponasam u bijoskopu].... score je vrhunsko elektronski baziran.. jab mu stavila i poseban akcenat na plain sick progressive trance momente Hail.gifHail.gifHail.gif
Kako sam video tvoje ime kao poslednjeg postera na topicu, znao sam tacno sta si gledala. :DI zavidim ti opako. Zna li se kad ce biti kod nas u bioskopima, ako bude moguce nekako da iskombinujem sa odlaskom na sajam knjiga.Soundtrack (ako ja smem to da kazem :D) otkida! Slusao sam ga bas dosta od kad je izasao, a evo i sad (majkemi pustio sam ga pre nego sto procitah tvoj post). Naravno, videcu kako se uklapa u film, ali nesto sumnjam da se lose uklapa :D
Link to comment
Kako sam video tvoje ime kao poslednjeg postera na topicu, znao sam tacno sta si gledala. :DI zavidim ti opako. Zna li se kad ce biti kod nas u bioskopima, ako bude moguce nekako da iskombinujem sa odlaskom na sajam knjiga.Soundtrack (ako ja smem to da kazem :D) otkida! Slusao sam ga bas dosta od kad je izasao, a evo i sad (majkemi pustio sam ga pre nego sto procitah tvoj post). Naravno, videcu kako se uklapa u film, ali nesto sumnjam da se lose uklapa :D
sludge, ako se jednog dana domognem neke vazne funkcije sagradicu bioskop u tvom gradu samo zbog tebe. ova boldovana recenica deluje tuzno kada covek zna da zivis u kragujevcu. jel ima nekih planova da se gradi bioskop ili mrka kapa?
Link to comment
sludge, ako se jednog dana domognem neke vazne funkcije sagradicu bioskop u tvom gradu samo zbog tebe. ova boldovana recenica deluje tuzno kada covek zna da zivis u kragujevcu. jel ima nekih planova da se gradi bioskop ili mrka kapa?
Hvala druze Kojote, glasamo za tebe sigurno! Hteo sam da dodjem do BG-a Macetija da gledam, ali nisam mogao, ovo cu da se potrudim da uhvatim, ako bude u vreme sajma. Nista me ne pitaj! Kakav crni plan, imaju plan samo kad ima negde lova da se mazne. Zna se ko je ovde na vlasti. Ima precih stvari, prioriteti, krstovi, akademije Djokovic i slicno. Juce na Studiju B ide neka emisija koju oni prave o gradovima Srbije, pa je juce bilo o Kragujevcu, Verko kaze kako je sve super, kako nocni zivot i zabava cvetaju u KG-u, vratili smo osmehe na lice kragujevcanima, blabla... da mi je bio negde u blizini ne bih garantovao za svoje postupke angry.gif Izvinjavam se na trollu. Edited by Sludge Factory
Link to comment
Soundtrack (ako ja smem to da kazem biggrin.gif) otkida! Slusao sam ga bas dosta od kad je izasao, a evo i sad (majkemi pustio sam ga pre nego sto procitah tvoj post). Naravno, videcu kako se uklapa u film, ali nesto sumnjam da se lose uklapa biggrin.gif
savrseno se uklapa, videches.. djipila sam iz bijoskopske fotelje kasam cula onaj bolestan trance u sceni dok su Mark i Sean razgovarali u klubu....
Link to comment
savrseno se uklapa, videches.. djipila sam iz bijoskopske fotelje kasam cula onaj bolestan trance u sceni dok su Mark i Sean razgovarali u klubu....
A "obrada" In the Hall of the Mountain King? :DEvo malo kako je doslo do saradnje za soundtrack:
http://music-mix.ew.com/2010/09/30/reznor-social-network/So how did director David Fincher get Reznor to score his movie? Turns out they have a history together.“I’ve known Trent for a long time now,” says Fincher. “We had talked at one point about doing Fight Club on Broadway. We wanted to do this super homoerotic, industrial bridge-and-tunnel affair.”Still, when Fincher asked Reznor to work on The Social Network, Reznor initially said he was too worn out from touring with Nine Inch Nails to do a film score. So Fincher used excerpts from the Nine Inch Nails’ album Ghosts as a temporary soundtrack during the editing process. “They had this very playful kind of Eno-esque thing,” says Fincher. “I loved how it… used synthesizers and it used a sort of walls of dissonance and sound effects.”Convinced that Reznor was the man for the job, Fincher persuaded him to look at early footage of the movie.“The entire time he sat there kind of nodding his head,” recalls Fincher. “At the end of it he said, “Yeah, yeah. Interesting. Ok thanks.” And he got up and left. I thought, well, that’s a bad sign. The only person who says ‘interesting’ is my mom when she doesn’t want to say she doesn’t like something.”But in this case, “interesting” meant good – Reznor soon sent Fincher a number of “sketches” for the movie’s score, which Fincher assembled with his sound designer and editors. After a few more meetings to tailor the music to specific parts of the movie, the score was finished. The entire process took just four weeks.Looking back on the experience, Fincher has high praise for Reznor’s work ethic. “You’re talking about a guy who is so profilic, so disciplined in his craft of making what he makes,” says the director. “There’s none of this artistic pretense. He just wants to do it.”
Link to comment
A "obrada" In the Hall of the Mountain King? biggrin.gif
odlicna thumbup.gif Reznor je manijak! opasno mi se svidza kako je provuko taj industrial smek kroz ceo sountrack Edited by Hippie
Link to comment
odlicna thumbup.gif Reznor je manijak! opasno mi se svidza kako je provuko taj industrial smek kroz ceo sountrack
Ovaj Ghosts album koji pominju u ovom clanku gore je u tom fazonu. Skroz je instrumenatlan, traje dva sata i otprilike je i zamisljen kao soundtrack za neki nepostojeci film. Pravio je i neki kao kontest na sajtu nin-a da ljudi prave video spotove i filmove koristeci numere sa Ghosts albuma. Preporucujem ti ga svakako. :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

odgledah social network. onaj finčer baš zna da pravi filmove bez konca i kraja ^_^ malo me je sve vreme podilazila jeza od mladih maminih i tatinih japija koji će jednog dana da preuzmu kormilo nad svetom. ako već nisu.da su se 2 brata pojavila još koji put, upisala bih se u Ajkijev fan klub :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...