Jump to content
IGNORED

volim supu od petlića


gospa buba

Recommended Posts

bujondraže, dobar ti je recept, jedino jos sto sa koprivom moze da ide i malkice pavlakeedit. sad tek primjecujem, pomenuo si pavlaku

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    9

  • msmodesty

    7

  • yolo

    7

  • ivy

    7

  • 2 months later...
ja ne stavljam luk u pilecu supu. stavljam zelen, mrkvu, celer, persun al luk nikad. kad sam bolestan ili krenem u boles ja napravim tu obicnu pilecu supu s rezancima pa kad se skuva u nju naseckam par cilija (ako nemam stavim suve), bogato narendam djumbira i zdrobim nekoliko cenjeva bluka. malo promesam i super. orijentalno a i leci.
Ovo cu obavezno da probam. Uvek stavljam luk u pilecu supu i nikada nisam stavljala cili, djumbir i beli luk. Zvuci kao nesto jako ukusno, pokusavam da zamislim kakva ce biti degustacija jedne takve pilce supice.
Link to comment

ne znam jel neko pominjao francusku supu od luka, mrzi me da cesljam topik a juce sam je jeo i usrao se od jacine. gomiletina dinstanog crnog luka u supi, preko toga ide parce hleba koje je grilovano sa jedne strane, u tu stranu utrljan beli luk i posut kackavalj preko, i onda to sve zajedno na zapec u rernu. 1 kompletan obrok jebate! :Hail:

Link to comment
ne znam jel neko pominjao francusku supu od luka, mrzi me da cesljam topik a juce sam je jeo i usrao se od jacine. gomiletina dinstanog crnog luka u supi, preko toga ide parce hleba koje je grilovano sa jedne strane, u tu stranu utrljan beli luk i posut kackavalj preko, i onda to sve zajedno na zapec u rernu. 1 kompletan obrok jebate! :Hail:
Našao slično modestino, kažu da je zajebano za napraviti, nijedna greška se ne oprašta.
Link to comment

4 glavice crnog luka isecite na tanke kolutove. kockica putera* u posudu,, na to luk, odmah soliš. ne dolivati vodu, samo mešanje, umerena vatra, bez da žuti i zagoreva. kad lukac šljone skroz, ali ne da bude kaša - rezanci luka moraju da imaju formu, poprska se ravnom kašikom brašna i jaaaako meša, zatim dodaje deci belog vina, pojača vatra i meša da alkohol ispari. sad nalivaš litrom juneće supe, ako nema prave, onda od kocke, jbg. opet mešanje, provri, baci penu, i to je to. izgriluješ lebac, baget ili domaći, i to najbolje sa obe strane jer prepečen duže zadržava formu, neće se u supi pretvoriti u gnjecavu kašu, natrjaš ga belim lukom, supu sipaš u činiju, u to buć leba od gore, narendaš ementalera ozgo (ne kačkavalj jebote!), a ja volim i sa grana padanom, i može da zapečeš u rerni, ali nećeš mnogo dobiti jer se sira i ovako i onako istopi od vruće supe. obavezno natruniš sveža crna bibera.juče pravio, nismo znali šta je dosta. genijalan čorbuljak.*edit* = sačuvaj bože da nekoga podcenjujem sa ovog foruma, nego sam u poslednjh para dana imao neka više nego čudna gastronomska iskustva, pa samo da potvrdim da margarin i puter nisu isto i margarin ne može, kao ni ulje

Edited by banatjanin
Link to comment

Moram da otkrijem kako prave austrijanci ovu Kartoffelsuppe. Ima krompire (logično), pečurke, neke začine (prepoznajem majoran i biber) i preukusna je. Ako neko ume da pravi takvu neku, neka mi napiše.

post-308-13266413106824.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...