Jump to content
IGNORED

volim supu od petlića


gospa buba

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    9

  • msmodesty

    7

  • yolo

    7

  • ivy

    7

mama kaze nautiluse stavi kocku i nautilus stavlja kocku. :D
ja ne mogu da zamislim bolji razlog odtoga :)moze i na now eating (zamalo pa bilo) a ovde je na mestu - konzerva sweet corn cream-a (azijske piljare to imaju + litar supe iz kockice + kasicica sambal oelek-a i soja sos po zeljikad to prokljuca, ja dodam sta imam - moze piletina sitno seckana, bilo kakvo povrce - veceras svez spanac i rice noodles (gotovo za 5-10 minuta)i sambal oelek po zelji :wub:100_2180.jpg
Link to comment

Supa a la Franck:Juneca rozbratnaPersun korenPersun listMirodjija listKorijandar, nekoliko zrnaStruk susene majcine dusiceJedan list bosiljka, svezJedna paprika siljaSargarepa, vel'kaCeler, korenCeler, listPrvo pustim meso da se kuva, na tihoj vatri, moze i dva sata, dok se ne raspadne prakticno. Druga posuda: persun koren, persun list, zrna korijandra i koren celera. Kad prokljuca, pustim da vri jos jedno desetak minuta i onda u cediljku stavim listove persuna, mirodjije, bosilja, majcinu dusicu i celer. To se krcka jos desetak minuta. Posle toga bacim lisce i u skuvano meso stavim korenje i papriku, koju izvadim posle pet minuta.Kad je sve mekano ko dusa, meso isitnim, izvadim korenje osim sargarepe i dodam malo persuna, suvog. Kad se dodaju knedle od griza, bude slasno, masnjikavo i dovoljno za obrok, uz salatu od svezeg povrca (grcka recimo, bez sira).

Link to comment

da li je neko ikada probao da pravi corbu od bundeve koja je bila prethodno ispecena.javlja mi se da bi ovo moglo imati zanimljiv twist u odnosu na standardno kuvanje sveze bundeve koje onda mora da se pokriva raznim forama zbog inherentne otuznosti okusa (IOO :isuse: )

Edited by gazza1
Link to comment

o lepih li slika i reci. ja bih na corbama i supama mogla ziveti. neko vreme sigurno.

glede bistrih supica, najvolem pilecu i ja. ali po mom licnom supenom ukusu, supa nije supa bez celera, a sve ostalo se moze menjati po volji. ako je pileca, pocne od toga sto imamo belo meso a ja ga volim prosto skuvano do raspadanja. onda ostane ta vodica, pa pomislim sto da ne, i onda uleti i povrce.
potpis.gledam sad, nesto nisam primetila u receptima, ali ja u svaku corbu od povrca dodajem mirodjiju i vlasac, obozavam ta dva ukusa.
Link to comment

evo kako ja pravim corbu strpam malo belog mesa u lonac sa vodom i dodam sargarepu i onog suvog povrca. kad se to skuva, tj kad meso omeksa, turim malo brasna pomesanog sa vodom i posle toga malo jaja i mleka. kad se setim stavim i zacine i uopste nije lose. nema tih slinacastvarno mnogo volim corbulje i supe

Link to comment
A jel vlasac onako ceo, zapecen sa jedne strane, bez da ga delis u komade?
on vise podseca na travicu - a ja uglavnom koristim susen, iz kesice.svidja mi se ta neka sveza aroma koju daje corbama.
Mirodjija je zakon, ali ne sme da se pretera, onda sve mirise samo na mirodjiju.
e da, naravno, ovo je obavezno ogranicenje.naucila na tezi nacin.
Link to comment
da li je neko ikada probao da pravi corbu od bundeve koja je bila prethodno ispecena.javlja mi se da bi ovo moglo imati zanimljiv twist u odnosu na standardno kuvanje sveze bundeve koje onda mora da se pokriva raznim forama zbog inherentne otuznosti okusa (IOO :isuse: )
ja pravim od pecene bundeve. gledao neki program na tv-u i dopalo mi se pa od tad tako. bundevu od oko kilo ocistim od koscica, oljustim i naseckam na kriske pa na kocke (3x3cm otprilike). bacim u pleh, dodam luka naseckanog na krupnije kriske(oveca glavica, ako ima crveni, jos bolje) i jedno cetiri oveca neoljustena cena belog luka. to malo nauljim, probrljam po rukama i u rernu dok bundeva ne bude dobro meka, ja to ostavim otprilike 40ak minuta na 180 stepeni, volim da malo zagori. u serpu stavim jedno litru supe (kocka ili stock, sta imam) da provri, dodam pecenu bundevu i luk, iscedim beli luk iz kozica i zacinim - so i biber. krckam jedno desetak minuta s povremenim mesanjem da se sve sjedini, zatim blicnem i to je bazicna corba. pri sluzenju dodas sta volis - ako volis. ako ne, ne mora. ja volim da kombinujem kojesta. nekad narendam orascica i dodam sveze mlevenog bibera, nekad naseckam svezeg cilija i iscedim krisku limete, nekad dodam kim, nekad kumin, cesto narendam parmezana...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...