Jump to content
IGNORED

volim supu od petlića


gospa buba

Recommended Posts

paradajiz chorba:3-4 shargarepe izrendatiizdinstati na mulju i malo vode dok ne omeksha(ja volim da se gricka)ubaciti kuvani paradajiz,iz tetrapaka,flashe kakogoddodati so,biber i bosiljak,ja stavim suvi(volim puuno bibera i bosiljka)pustiti da baci kljuchi to je to

Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    9

  • msmodesty

    7

  • yolo

    7

  • ivy

    7

paradajiz chorba:3-4 shargarepe izrendatiizdinstati na mulju i malo vode dok ne omeksha(ja volim da se gricka)ubaciti kuvani paradajiz,iz tetrapaka,flashe kakogoddodati so,biber i bosiljak,ja stavim suvi(volim puuno bibera i bosiljka)pustiti da baci kljuchi to je to
a di ti je luk tu? il ne treba? a opet, kako ne?
Link to comment
nishta clukbluk je opcionalan mada onda ima ukus po nekom sosu a ipak je chorbaja ne stavim ni jedan luk
aaa, dobro dobro ^_^ja vala kad pochnem bilo sta, ruke same seku lukac :P
Link to comment
paradajiz chorba:3-4 shargarepe izrendatiizdinstati na mulju i malo vode dok ne omeksha(ja volim da se gricka)ubaciti kuvani paradajiz,iz tetrapaka,flashe kakogoddodati so,biber i bosiljak,ja stavim suvi(volim puuno bibera i bosiljka)pustiti da baci kljuchi to je to
Koji je odnos voda/paradajz?
Link to comment

na mulju proprziti bluk, pre neg zagori naliti paradajz sok, kevin, pola litre i isto toliko vode. dosoliti. u dva razmmucena zumanceta dodati kasiku nastrugane kore parmezana, malo soli i griz. mesati viljuskom i dodavati griz dok ne dobijete mekanu, polucvrstu smesu. kad supa baci kljuc, spustati kasicicom unj knedlice. posle 5 minuta lagannog kuvanja, ubaciti saku svezeg bosiljka, skinuti sa vatre i poklopiti. biberiti tek u tanjiru, biberom iz mlina.

Link to comment
  • 2 weeks later...
doduše, ovo je paradaJZ čorba skoro koliko i šargarep čorba
to je nastalo iz moje averzije prema bilo chemu skrobastom/brashnastom u paradajz chorbimrzim bilo koju vrstu rezanaca,flekica,tarane,knedli u ovoj chorbi,mozda eventualno pirinadzpa sam mislila i milslila shta bi moglo i smislila shargarepa!dodaje gustinu,lepo se gricka i super je sveze i ukusno
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...