Jump to content
IGNORED

volim supu od petlića


gospa buba

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    9

  • msmodesty

    7

  • yolo

    7

  • ivy

    7

postoji.samo ne postoji supa bez luka.
postoji. ajnpren supa, ako se ne varam. samo ne mogu da se setim kako se pravi. ajde neko?ajde i sa nekim receptima, mojne ste cicije ^_^
Link to comment
postoji. ajnpren supa, ako se ne varam. samo ne mogu da se setim kako se pravi. ajde neko?ajde i sa nekim receptima, mojne ste cicije ^_^
Supa od kocke za supu i supa iz kesice :lol: Kokos je tu samo na slici ambalaznoj. Ja obozajem corbe od povrca bez ikakvog mesista al ne mogi sad da dajem recepate, ovo mi je 100ti komentar pa u to ime idem da prilegnem da odmorim malo, ne znam kako ste postigli vi sa hiljade :D
Link to comment

ja ne stavljam luk u pilecu supu. stavljam zelen, mrkvu, celer, persun al luk nikad. kad sam bolestan ili krenem u boles ja napravim tu obicnu pilecu supu s rezancima pa kad se skuva u nju naseckam par cilija (ako nemam stavim suve), bogato narendam djumbira i zdrobim nekoliko cenjeva bluka. malo promesam i super. orijentalno a i leci.

Link to comment

Cluk i paprika babura se izdinstaju da malo omeksaju, dospe voda, i uz nju sta se nadje ... krompir, sargarepa, persun. Kad prokljuca, zacini se "vegetom" i 20-ak minuta dokuva na laganoj temperaturi.

Link to comment
Supa od kocke za supu i supa iz kesice :lol: Kokos je tu samo na slici ambalaznoj. Ja obozajem corbe od povrca bez ikakvog mesista al ne mogi sad da dajem recepate, ovo mi je 100ti komentar pa u to ime idem da prilegnem da odmorim malo, ne znam kako ste postigli vi sa hiljade :D
tek 100 a kao da si sanama hiljadu!ziva bila velika porasla!on topic - 2-3 lukakilogram- dva tikvica kockice za supu, vegeta, sta se nadje - 20 minura distanja, izmiksa se i jede pre obroka bar jedan soljica (garantovano ublazuje glad)opet 2-3 lukakilogram bundeve seckane na kockice, opet se nalije vodom i izmiksa (vegeta, kockice...) ova trazi zacine - kumin, korijander, pa i djumbir ce joj pomocia nije lose ni dodati pavlaku ... kalorijski nepreporucljivo ali ponekadsutra cu da probam od celera 200gr krompira (brashnjavog)500 gr celera u glavici iseckanog125ml slatke pavlake1 luk pa se luk prodinsta, doda krompir i celer, kockica za supu, pavlaka, kuva tako 20 minuta - izmiksa a na vrhi i na kraju se zacini prelivom30gr putera se zagreje dok ne pocne da menja boju sa sve 8 listova sveze zalfijetime se prelije corba...interesantnocenim daovom moze da se ishrani ceta djaka:25gr suvih vrganja 375ml kljucale vodemaslinovo ulje1 praziluk3 grancice timijana750 brashnjavog krompira1l supe (kockica, pileca)60ml slatke pavlakeproprzi se praziluk sa timijanom, dodaju onom kljucalom vodom natopljeni a iseckani vrganji, krompir na kockice, voda u kojoj su bili vrganji, litar supe pa se sve kuva 30-ak minuta da krompir pocne da se topi.izvadi se timijan a doda slatka pavlaka.sluzi sa grilovanim hlebom a posipa parmezanom. Edited by msmodesty
Link to comment

još jedna supa od bundeve:1.2 - 1.5 kg bundeva2 krompira2 lukalitar bujona od povrća, ili kockica za supu + vodaso (moze sa povrćem)uljepavlaka za kuvanjepriprema:- oljuštiti i očistiti bundevu od semenki i onih froncli iznutra- oljuštiti krompire i luk- iseckati bundevu, krompire i luk, te ih propržiti-kuvati na ulju oko 10 min- preliti ovu smesu sa supom dok sve povće nije potopljeno u nju- kuvati 30 minuta- ubaciti u blender i smiksovati -dodati pavlaku i so po ukusups. može da se doda i koja šargarepa koja oboji supu malo više u naranžasto. inače je žuta ;-)

Edited by mei
Link to comment

ok, ti dodas krompir, inace ne vidim neku razliku.shodno mojoj kilazi i tendenciji da ona ide navise ja se jako trudim da izbacim krompir gde god je to moguce. bundeva vec ima dovoljnu gustinu pa ne stavljam krompir.EDIT - tip:stapicasti mikser je mnogo laksi za pranje nego blender.

Edited by msmodesty
Link to comment

naravno da nije neka razlika, ali u moju mora da se stave svi sastojci uključujući i krompir, ulje, prženje, pavlaku :D.ps. zaboravila sam da napomenem, jede se uz hleb zapečen u rerni sa sirom

Edited by mei
Link to comment
naravno da nije neka razlika, ali u moju mora da se stave svi sastojci uključujući i krompir, ulje, prženje, pavlaku :D.ps. zaboravila sam da napomenem, jede se uz hleb zapečen u rerni sa sirom
lako je tebi kad si vitka i visoka... ja da ne izbacujem krompir i ne merim ulje na kasicicu, ne koristim pavlaku ... bila bih kao slonuh, sad si me podsetila corbica sto je pravi moja mama od spanaca i luka, pa doda malo pirinca i kisele pavlake (Ok, da bude precizna - luk se proprzi, doda spanac iseckan da omeksa, nalije supom i doda pirinackuva dok se pirinac ne skuvana sto se stavi kisela pavlaka pa svako dodaje koliko hoce.(a pun mi frizider spanaca! super, bice supa za vikend!
Link to comment

mmmm, još jedna supica. msmodesty, hvala na receptima, uživam ^_^. već devet dana sam bolesna i jedem supe svaki dan dva puta dnevno, već sam počela da gubim inspiraciju za kuvanje, ali ne mogu bez neke supe, neverovatno mi prijaju. noćas sam stavila knedle iz kesice :-(, ali i to je bolje nego bez supe ;-). e da, ova moja gornja kaloričnija supa ako se služi sa hlebom i sirom glatko prolazi kao glavni obrok, tj. na kraju i nije toliko kalorična.sutra kupujem spanać. ^_^

Link to comment
postoji. ajnpren supa, ako se ne varam. samo ne mogu da se setim kako se pravi. ajde neko?ajde i sa nekim receptima, mojne ste cicije ^_^
Pržgona juha (Ajnpreh juha)przganajuha.jpgSastojci za 4 do 6 osoba:40g masti80g Pšeničnog glatkog brašna tip 550 Podravka1,5-1,6 l vode1 žličica soli1 žličica kima1-2 jajaZa posluživanje:50g popečenog kruha narezanog na kockicePriprema:Na zagrijanoj masti popecite brašno do zlatnožute boje.Dodajte vodu, sol, kim i juhu uz stalno miješanje zakipite.Juhu kuhajte na laganoj vatri 3-4 minute, a zatim umiješajte razmućena jaja i nastavite kuhati oko 3 minute.PosluživanjeJuhu poslužite toplu sa popečenim kockicama kruha.Savjet:Potkraj kuhanja se po želji može dodati žlica jabučnog octa. Ukoliko imate crijevnih problema, brašno za ovu juhu popecite bez masnoće i nemojte dodavati jaja.
ipak ima bez luka :huh: moraću da probam.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...