Jump to content
IGNORED

Fenomen J.K.


Willow

Recommended Posts

Do sada nisam sreo nikoga ko se oduševljava njenim tekstovima, kako kaže Uča. Ljudi se "oduševljavaju" činjenicom da je 1 turbo folk, turbo pop, silikonka, komercijala, mejnsterim bla bla bla... pevaljka stala na stranu "druge Srbije", "pedera"... uradivši nešto jako nepopularno i opasno istovremeno, bez da je iko tukao po ušima i bez izgleda da će tim potezom steći još jednog jedinog slušaoca njenog kreštanja.Od mene ima veliki respect za to.
Vise jedan
Link to comment
  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    51

  • sheridan

    36

  • Caligula

    31

  • fonTelefon

    27

Do sada nisam sreo nikoga ko se oduševljava njenim tekstovima, kako kaže Uča. Ljudi se "oduševljavaju" činjenicom da je 1 turbo folk, turbo pop, silikonka, komercijala, mejnsterim bla bla bla...
Iskreno, mene to podseća na ono kad se Suzan Bojl pojavila, pa su mnogi bili zgranuti činjenicom da jedna ružna baba ume da peva.
Link to comment
da je srbija progejski raspoložena ona bi bila na drugoj stranu!skandal samom sebi cilj!kod mene to ne pali! niti ću je citirati niti ću je uzimati za primer ponašanja kako treba!fuj!
Naravno da ne bi bila na drugoj strani. Da je srbija progejski raspolozena, verovatno bi za drugu stranu mogla i da odgovara, a definitivno bi je mediji satanizovali. Rasizam, ksenofobija, homofobija i slicno, bas i nisu sredstva kojima se sluze skandal majstori po svetu. To samo u ovakvim zabokrecinama prolazi.
Link to comment
Iskreno, mene to podseća na ono kad se Suzan Bojl pojavila, pa su mnogi bili zgranuti činjenicom da jedna ružna baba ume da peva.
mene podseca na to kad je ptt-radisha poshao u ptt, pa ga skoro linchovali, samo zato sto nije 1 shkolovan chovek.a da je stao na stranu parade, druga bi se pesma pevala. al nije znao da se koordinishe ^_^
Link to comment

ako je tako!karleuša zaslužuju posebno mesto u učionici. iznad table, tamo gde je nekada bio tito, potom školska slava!a ti, ivy, ne budi ljubomorna! jelena je dobra, daće nam ona novce za sise! :lol:

Link to comment
da je srbija progejski raspoložena ona bi bila na drugoj stranu!skandal samom sebi cilj!kod mene to ne pali! niti ću je citirati niti ću je uzimati za primer ponašanja kako treba!fuj!
Jašta! Dok je dominantno pankerska i hevi-metal Srbija doživljavala svoje zlatno doba, JK se opredelila za prokaženi i marginalni turbo-folk!Taka ti je naša Jeca, uvek protiv većine, živi za skandal!Breeee...
Link to comment
fuj!
dobro, ne volis je. ali sta je tacno fuj? smeta ti sto se ona slaze sa tobom pa bi da se distanciras po svaku cenu?inace JK je omiljena gej pevaljka ima tome 10 godina, blago meni. ova njena ili "njena" kolumna nije skandal, nego nastavak pro-gej licne politike koja traje ihaaaa.
Link to comment

jk je meni krajnje iritantna pojava bila percipirana očima ili uvom. posebno iritira njen ego i ubeđenje da je zvezda.sad dolazi ali. ali, u ovom trenutku mislim da je ta i takva jk kudikamo korisnija od mnogih intelektualaca. jednostavno- nju razumeju oni koji ne razumeju sve borce za pavdu i osnovna ljudska prava i nihove izjave visokog intelektualnog stila. ili još preciznije, oni te pametne i razložne neće ni da slušaju, ne zanimaju ih, oni bi to sve zatukli. karleušu je ipak teško ignorisati. smile.gifako je kolmuna jk bar nekoga od tih, koji bi prvo đonom na sve što im nije u sistemu porodičnih vrednosti, naterala da zastane i ne razmisli, nego spusti pesnicu, onda je ona imala koristi.tekst koji je napisala nije delo visokog umetničkog dometa, niti mislim da bi to i bilo pametno.slučaj pevačice jk me podseća na povremenu potrebu da razdvojimo lik i delo. naime, nikada mi neće biti bliska njena muzika, neće mi se svideti kako izgleda i kako se samohvališe, ali ova jedna jedina kolumna je nešto što ne mogu da joj zamerim. za ostale ne znam, nisam čitala.da sam mlađa, zadrtija, beskompromisnija, verovatno ne bih ni pročitala, odmah bi rigala po jk, vodila bih se likom, ali ovako stara i mudra, dođe mi, mada ne često, da dam ljudima šansu. valjda čovek smekša s godinama. biggrin.gifnaravno, nikada neću moći da je shvatim ozbiljno, no neću se buniti ako ostane na istom kursu i nastavi, ako ništa drugo, bar da iritira našu decu™. od nje dovoljno.

Link to comment
mene podseca na to kad je ptt-radisha poshao u ptt, pa ga skoro linchovali, samo zato sto nije 1 shkolovan chovek.a da je stao na stranu parade, druga bi se pesma pevala. al nije znao da se koordinishe ^_^
ma nije radisha kriv shto je krenuo put ptt-a ... barem meni (poshto sam ga, chini mi se spomenuo u jednom postu, na vladi)
Link to comment

Sva ova rasprava je potekla zbog toga sto se drznula neka ego drcna seljankusa da kaze pravu stvar i sto je to imalo velikog odjeka u javnosti a ima nekih ovde koji to pricaju citav zivot i nikoga briga. To su malogradjanske frustracije. Uopste nije bitno da li joj neko pise textove po novinama. Ni prva ni poslednja. Potpis je njen. Zato je bagra i napala sinoc a ne nekog sa foruma. Bitna stvar je nazvati pravim imenom neke stvari u Srbiji i nosioce tih pojava, kao sto je onaj citac biblije iz Jagodine a pre dvadesetak godina saradnik Arkanov u pljacki po Hrvatskoj i Bosni. To je JK uradila i to samo treba pozdraviti a ne palamuditi i nagadjati zbog cega je to napisala.

Edited by bradilko
Link to comment
dobro, ne volis je. ali sta je tacno fuj? smeta ti sto se ona slaze sa tobom pa bi da se distanciras po svaku cenu?inace JK je omiljena gej pevaljka ima tome 10 godina, blago meni. ova njena ili "njena" kolumna nije skandal, nego nastavak pro-gej licne politike koja traje ihaaaa.
je l* pokušavaš da mi kažeš da sam snob samo zato što pokušavam da se distanciram od ovog neobjašnjivog fenomena?!ako je tako, oberučke prihvatam etiketu!i još hoćeš da kažeš da nije skandalozno da ona gdinu od 70 ljeta kaže da ne treba da se stidi što je gej i da o tome treba javno da priča (zar njegovo ćutanje nije njegov izbor)?! ma daj!što ta jelena nije pisala o gejevima pre gej parade?sigurna sam da nereda ne bi bilo!mada, možda bi bilo bolje da sam uporabila reč senzacionalistički nego skandalozno! my fault!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...