Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Matori, Samizdat se raspao, prestao da postoji. Valjarević prešao u LOM, Vidojković u Rende itd. Sve u svemu, kraj balade za Samizdat B92.
Cini mi se da je bio na proslom sajmu?
Link to comment
Aj sad neke preporuke na koje naslove da obratimo paznju moze predloz za sve romane i tako to bez obzira na zanr.
Preporucujem stand gostiju sajmova.Tu se mogu naci romani iz Portugalije,Angole,Brazila...Takodje,preporucujem stand kuce Trece ostvrvo(ili tako nekako) koji se nlazi u prizemlju,u prstenu pored arene i na kome se mogu naci izabrane price angolskih autora.Uopste,ova zemlja,uz Porugaliju se moze nazvati hitom sajma,mada gledajuci celinu ne postoji dominatna tema niti autor.Zacudo,to nije ni andric a zivimo godinu jubileja njegove Nobelove nagrade.Nisam primetio knjige ovogodisnjeg nobelovca iz Norveske.Verobtno ih je potrebno traziti jer nisu na udarnim mestima standova.Preporucijem ti standove Nove skolske knjige iz Zagreba i par bosanskih standova.Komsije su se od predstavljanja okrenull prodaji,sto iskreno pozdravljam! Edited by badenac
Link to comment
Zoran Stojanovic je u Areni hale I.Knjige su mu od 300 dinara pa nadalje.Fabrika knjiga je na kraju arene,kao i obicno.Jos jedan "uspeh" B92.Ove godine ih nema na sajmu,makar u areni gde su uvek bili i na prstenu.Ili ja nisam video Samizdat koji se proteklih godina nije mogao promasiti?!
Sve znam - gled'o mape, upozn'o topografiju... :) Potražiću i štand Jesenskog i Turka, vidim da su ih ćušnuli među ambasade i slične, a voleo bih da pogledam njihove naslove.
Matori, Samizdat se raspao, prestao da postoji. Valjarević prešao u LOM, Vidojković u Rende itd. Sve u svemu, kraj balade za Samizdat B92.
Hm, je li to u skladu s generalnom politikom B92 da se reši svega što (bi moglo da) valja ili je propao sam za sebe?
Aj sad neke preporuke na koje naslove da obratimo paznju moze predloz za sve romane i tako to bez obzira na zanr.
Heh, moja gospođica bi ti verovatno među prvima preporučila "Galad" i "Stakleni zamak" (romani, oba u izdanju Čarobne knjige), ja hvalim naokolo "Hotel Finbar" (Clio), a upravo sam u dahu pročitao "Put u divljinu". Hope that helps :)
Link to comment
Kolko para i gde moze da se kupi van sajma? Sto nisi uzeo Jugoslovenski crni talas?
300rsd, ali u razgovoru sa domaćinima na štandu se došlo do toga da tih stvari više neće biti na prodaji, ovo su kao neki leftoveri. mogu ti ja uzeti pa predati kada budeš bio u majčici.da li misliš na tirnanićev crni talas ili ovaj. da uzimam? Edited by korindjar
Link to comment
Citao i smorio se uzasno. Mozda sam zadrti matori geek al od SFa ocekujem neki novi koncept a ne epske avanture.Npr. Grad, Smrt Trave, Dina... nesto novo sto lici kao da je izaslo iz Kentaura.
Ja sam poslednji put takav osećaj imao kad sam čitao Brasyl od Iana Mcdonalda. Prevedeno je i kod nas. To je naučna fantastika gde se pod naukom valjda podrazumeva pre svega kvantna fizika. Malo je skuplja knjiga pošto ima hologramsku sliku na korici.
Link to comment
300rsd, ali u razgovoru sa domaćinima na štandu se došlo do toga da tih stvari više neće biti na prodaji, ovo su kao neki leftoveri. mogu ti ja uzeti pa predati kada budeš bio u majčici.da li misliš na tirnanićev crni talas ili ovaj. da uzimam?
tirnanicev slobodno uzmi, a vidim i da je triput jeftiniji od ovog, doduse i ne toliko opsiran.
Link to comment

Bankrotirah s osmehom na licu :) Odmaram u lazy bagu kod Portugalaca, razgledam blago i cekam nacitaniju polovinu da zavrsi posao na standu. Pokupovao par strucnih knjiga i po malo istorije i beletristike. Naravno, da sam mogao, spizdio bih bez problema i triput vecu sumu. Mediterran ocekivano nisam ni takao. Ne razumem svrhu standa na Sajmu ako ne ponudis neke povoljnije cene. Mislim, razumem da se ljudi lakse zalete kad vec dodju da gledaju knjige, ali nerezonski je da ih ipak malo ne poguras. Tople preporuke za standove Red Box-a, v.b.z. i Fabrike knjiga, posto imaju i dobre naslove i pristojne popuste. Delfi imaju gomilu dobrih knjiga na engleskom i vredi ih obici, ali im je osoblje iritantno za medalju posto prate ljude naokolo kao da ce ih neko pokrasti cim ne budu gledali.

Link to comment
Bankrotirah
+1Uzimao sam knjige manje više neplanirano i čak ni nisam uzeo nešto mnogo, ali svejedno bankrotirah.Danas je bilo super otići, jer uopšte nije bilo gužve. Našlo se tu nekih poznatih lica, videh nobelovca, Trebješanin je bio gost na nekoj promociji, Teofil Pančić je vršljao od Lom-a do Stubova Kulture.Cene mi deluju dosta jake. Ne znam kolike su u knjižarama, ali mi deluje kao da ih nisu ništa snizili.Od knjiga uobičajeno gomila gluposti, raznoraznih patriotskih izdavača i knjiga im, više vrsta pravih istina o Srebrenici, gomila ženskih i popularnih knjiga. Poželjno je pripremiti se i znati šta želite ili ćete se izgubiti u moru bezveznih naslova.Ko voli enciklopedije Mladinska knjiga i ove godine ima prodaju oštečenih enciklopedija sa 50% popusta pa npr. Čudesna Srbija košta oko 4.500 din., dok neka sveobuhvatna enciklopedija košta oko 1600 din.Na sprat nisam išao, a u hali 4 poneki manji izdavač, malo ponavljanja velikih sa manjim štandovima, u desnom delu pravoslavlje (gomila štandova sa sve štandom Dveri). Čini mi se da ove godine ima upadljivo više pravoslavnih štandova i upadljivo manje štandova alternativnih verskih zajednica (u neznanju i nemaru za njihov pravi identitet oni su svi za mene sektaši).Manje više sve što smo od sajma navikli uz nešto jače cene nego prošle godine.
Link to comment

Znam da je uobičajeno, ali mi uvek bode oči.A hale, pa šta znam. Isto kao i prethodnih godina.U međuvremenu sam se setio da nisam video izdavače računarskih knjiga u velikoj sali. Taččnije nisam ih video uopšte. Verovatno imaju štand na spratu ili u sali 4.A kao i prošle godine knjižare su preseljene u salu 4.

Link to comment
tirnanicev slobodno uzmi, a vidim i da je triput jeftiniji od ovog, doduse i ne toliko opsiran.
i jedan i drugi seru i lazu. jedan iz politicke travestije (tirke) a jedan iz neznanja i gluposti (dekjur). bolje da se uzme i procita ponovo uvodno poglavlje levijevog raspada u kadrovima.tirke je doduse interesantan kao dokumenat vremena.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...