Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

1 hour ago, notenoughreasonsforclaire said:

 

Hrvata nema. Ili ih barem ja nisam našao, a tražio sam ih uru vremena. Ono što je ranije nastupalo pod štandom Hrvatske gospodarske komore nema, "Frakture" nema. Doduše, ima "Školske knjige", eto. I to je sve. Nisam, inače video ni "Buybook". Tražio sam i ovde, i opet mrka kapa.

Ima sigurno Mate, ali to je stručna literatura.

Meni su zanimljivi Crnogorci (Nova knjiga) i Bosanci (Šahinpašić), vazda imali duplo jeftinije knjige koje kod nas izdaju recimo Laguna ili Geopoetika.

  • Hvala 1
Link to comment

@Hermetico

bravo za dragu. pogledaćemo. 

 

ujedno mogu da vam preporučim i knjigu iznad, 'ciganin, ali najljepši' kristijana novaka. 

čitala sam pre godinu-dve, a sad, kad sam je videla, vratila se težina, grč i unutrašnji muk koji su kod mene pratili čitanje. jako dobro napisano. svideće se i onima koji vole dijalekte. 

psihički se pripremam za ovu drugu, pored, črna mati zemla. možda kupim ove godine, pa pustim da još malo odstoji. 

  • +1 2
Link to comment

Koliko je Črna mati zemlja na sajmu?

Pročitao sam Ciganin al... i odlična je, ali u mom poslu se dosta srećemo sa tim da se tako izrazim najnižim slojem koji se bave tim sitnim kriminalom i tu se vidi dosta toga pa mi ovo nije bilo šokantno.

Link to comment
42 minutes ago, Frau Gabrijela said:

@Hermetico

bravo za dragu. pogledaćemo. 

 

ujedno mogu da vam preporučim i knjigu iznad, 'ciganin, ali najljepši' kristijana novaka. 

čitala sam pre godinu-dve, a sad, kad sam je videla, vratila se težina, grč i unutrašnji muk koji su kod mene pratili čitanje. jako dobro napisano. svideće se i onima koji vole dijalekte. 

psihički se pripremam za ovu drugu, pored, črna mati zemla. možda kupim ove godine, pa pustim da još malo odstoji. 

jes, super je Kristian to iskonsturisao i napisao, kao veliki.

Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

Ima sigurno Mate, ali to je stručna literatura.

Meni su zanimljivi Crnogorci (Nova knjiga) i Bosanci (Šahinpašić), vazda imali duplo jeftinije knjige koje kod nas izdaju recimo Laguna ili Geopoetika.

 

"Mate" ima, video sam ih. Mislim da sam video i "Novu knjigu", a za "Šahinpašića" nisam siguran.

  • Hvala 1
Link to comment

Vratio se sad, par utisaka, pre svega koliko mi je sve ovo nedostajalo u poslednje 2-3 godine. Uvek idem cetvrtkom kad je skolski dan jer klincadija na sajam dolazi samo da ne bi isla u skolu, pa ili bleje napolju ili se zabodu kod striparnica (i Seselja, jelte), dok je ostatak poprilicno prohodan.

 

Drugi utisak mi je koliko je osiromasio sajam, onaj gornji prsten hale 1 je poluprazan. Pola (bukvalno pola) hale 4 je posveceno crkvi, cirilici i slicnim izdavacima nacionalnog naboja, uz mirise tamjana. Od stranaca i egzotike jako malo, skoro nista. Neke izdavace nisam uspeo da nadjem, ne znam jesu li odustali u poslednjem trenutku, stoje u katalogu ali ih nema u hali, ili sam ja glup (Kontrast recimo). 

 

Carobna knjiga stancuje ko nezdrava, prepun stand, kupuju se i mange naveliko. Vulkan i Laguna potpuno zastranili, tako je vec godinama, ljubic do ljubica. Posta ima dzinovski i prazan stand u sred hale 1, zali boze bacenog prostora. Sve je vise izdavaca koje nude i neke stripove, highlight mi je graficka novela 1984, lep je i verodostojan crtez (citaj bez trunke zivota u sebi). Antikvara ima dosta, puni su im rafovi, no u ovoj eri hiperprodukcije ne znam koliko ce opstajati.

Izgleda da je postalo in farbati bocno stranice tako da neke knjige sad izgledaju kao da su im listovi crni ili plavi.

 

Bookshop i English book, kao i uvek, imaju neka odlicna i sarena izdanja, serijale, kvadrilogije, od Potera do Serloka, no apsurdno mi je da im knjige kostaju, po slobodnoj proceni, koliko bi me kostalo i narucivanje sa bookdepositoryja. Gde je tu logika.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, notenoughreasonsforclaire said:

Tu je Kontrast, sa još dvoje izdavača, u Hali 1, ali ne dole nego okolo.

 

Имали су и још један штанд, у хали 4

Link to comment
On 26.10.2022. at 18:09, mustang said:

Moj potpisivao novo izdanje sa novim izdavacem, ljubi ga zena u razdeljak :D :wub:

 

IMG-96dc8e64ee06ad3d9c74ced121b29389-V.jpg

IMG-7c52f822d340e93a3543f3afe200c1d4-V.jpg

 

Letos sam kupio i pročitao "Dan kada je Mijatović pogodio prečku". Meni se svidelo :) Prenesi pozdrav i pohvale.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...