Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 15.12.2021. at 11:37, msv said:

Novogodišnji popust na sajtu LOM-a: 30-40% na sve, važi do 5. januara.

 

hvala za ovo, mada svako malo posetim njihov sajt.

 

danas su mi stigli `lutalice` oba toma i `avgust` od knuta hamsuna. fali mi jos par knjiga da upotpunim kolekciju tog genijalnog norvezanina.

  • Haha 1
Link to comment
  • 9 months later...

Pošta Srbije će u vreme trajanja sajma, uslugu slanja knjiga sa sajma na bilo koju adresu vršiti po promotivnoj fiksnoj ceni (bez obzira na gabarite pošiljke) - 300 dinara.

Usluga će biti dostupna na štandu Pošte u Hali 1.

 

Пошта на сајму књига (posta.rs)

 

Usluge Pošte inače su dostupne i u pošti 11146 Beograd 46, koja posluje na prostoru Begradskog sajma, a u vreme održavanja sajamskih manifestacija i u kontejneru smeštenom ispred Hale 1. Iz saopštenja je nejasno da li je predaja pošiljaka po promotivnim cenama omogućena i na ovim lokacijama. 

 

 

Edited by Ras
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

imam dve karte za večeras, za otvaranje. jedna karta važi za dve osope i jedno parking mesto. pa ako je neko planirao da ide danas, nek se javi... biću na sajmu od 4 pa mogu da istrčim da uručim

Link to comment
On 23.10.2022. at 13:52, slepa živana said:

imam dve karte za večeras, za otvaranje. jedna karta važi za dve osope i jedno parking mesto. pa ako je neko planirao da ide danas, nek se javi... biću na sajmu od 4 pa mogu da istrčim da uručim

Pa gde je izveštaj sa posete sajmu, čekamo dva dana? :ohmy:

Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Pa gde je izveštaj sa posete sajmu, čekamo dva dana? :ohmy:

:lol: ove godine imam radnu obavezu u onoj manjoj hali, ja je zovem štreberska, 2a...

otvaranje je bilo veličanstveno, trubice su odsvirale uvod, a onda zloupotreba dece u horu, vostani serbije... i još neka nagvaždanja. kad se to završilo, na štandu mupa pojavili su se trubači, ali više oni dragačevski i opet neko nagvaždanje, a u prvom redu ponositi vulin, oprašta se od kolega... tako je bilo organizovano da je mogao neko, nedajbože da ga pljune bez poteškoće.

juče su na mejn stejdžu ministarstva prosvete nastupila deca folkloraši, u nošnjama pod konac, bez greške u koracima, bez mašenja ritma. otpevali su horski, igrale se delije i dodole. udahnuli su smisao ne samo sajmu nego i postojanju ove bedne kulture srpske. ganuli su me do suza.

 

videla sam uroša šuvakovića, slobodana antonića, boška obradovića i samo jednog popa. sa naše strane, samo vladimira vesovića, strip pregaoca.

 

šešeljeva dela reklamiraju se na džambo bilbordima pod nazivom, naučna dela doktora vojislava... kažu mi kolege kako je hteo da zakupi ogromne staklene površine ispod krova za reklamu, ali su ga ipak odbili. kažu mi i da čami sam na svom štandu... izgleda da ove godine nije u trendu.

 

biću tamo do kraja pa ima vremena za šokove. još uvek nisam posetila veliku halu

  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment

Treba da idem na sajam po dužnosti, uopšte mi se ne ide na tu samopromociju par osoba, ne gledaju mi se face koje će doći. 

 

Ne znam zapravo ni gde bih, ništa me trenutno ne vuče tamo, iako mi je ranije bio manifestacija godine, za koji se štekaju pare. 

 

Jedino me vuče hala 4, zbog stripova, i ex yu izdavača.

  • +1 1
Link to comment

ja bio u nedelju, vodio klince, rano ujutru i valjda pre tog zvaničnog otvaranja.

šta znam, ja nisam išao preko 10-15 godina pa ne mogu da poredim.

mi smo se nakupovali nekih knjiga, bemliga koliki su popusti jer nisam baš nešto upoređivao.

bilo mi je bitno da je klincima zanimljivo. a jeste.

Pošta ima zanimljiv štand, sa dosta muzejskih eskponata.

pa neka ekipa koja ima "drvenu knjigu" što je u stvari knjiga ali sa pratećim setom drvenih figura pomoću kojih deca prate radnju knjige. domaća radinost.

grad Požarevac ima svoj štand :smiley_hail: neugledan ali gde smo za 100 dinara kupili strip koji je napravio neki desetogodišnjak kome mislim da poznajem roditelje :) 

 

na ne tako lepo strani...

u Hali 4 ima izdavača stripova, da. ali ta Hala je više od pola ispunjena štandovima svih mogućih eparhija, manastira... prodaju neka svoja izdanja, ali i krstove i med... pa onda imamo Srbi za Srbe i gomilu tih patriotskih organizacija... 

u onom koridoru između Hale 1 i Hale 4 su na jednom od tih bogougodnih štandova upalili tamjan pa se jedva prolazilo.

čak i u glavnoj Hali 1 ima dosta "patriotskih" izdavača kojima su te knjige otprilike jedino što izdaju.

video sam Šešelja na njegovom štandu. nešto "Komitet za odbranu lika i dela...".

još jedan veliki štand je samo ona spisateljica što su joj sad ekranizovali "Sveta Petka". video u prolazu da su joj i ostala dela tog tipa "Deca Svetog Vasilija" ili tako nešto. ona je i neka zvezda ove godine, bar sudeći po bilbordima i veličini štanda.

meni je to sve bilo baš poražavajuće.

Edited by Svarog
  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Svemir Zeka said:

Treba da idem na sajam po dužnosti, uopšte mi se ne ide na tu samopromociju par osoba, ne gledaju mi se face koje će doći. 

 

Ne znam zapravo ni gde bih, ništa me trenutno ne vuče tamo, iako mi je ranije bio manifestacija godine, za koji se štekaju pare. 

 

Jedino me vuče hala 4, zbog stripova, i ex yu izdavača.

 

Hrvata nema. Ili ih barem ja nisam našao, a tražio sam ih uru vremena. Ono što je ranije nastupalo pod štandom Hrvatske gospodarske komore nema, "Frakture" nema. Doduše, ima "Školske knjige", eto. I to je sve. Nisam, inače video ni "Buybook". Tražio sam i ovde, i opet mrka kapa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...