Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

gijom muso, 3 knjige za 800 kinti

j.green krive su zvezde

neka knjiga o partizanu

60 godina jugoslovenske košarke - 300 kinti a debela, velika knjiga

sloba novaković - film kao metafora 100din

vicko raspor - riječo filmu 100 din

(za maheema) svedočenja o ratku đuroviću 100 din

g.mihić - pas koji je voleo vozove 100 din

olimpijske igre

 

ne je loše

Link to comment

jesu. na Delfima provereno ima i skupljih knjiga nego što su bile u knjižari.

Nisam bio siguran ali na njih sam i ja mislio. Evo i ti potvrđuješ, znači nisam izlapio. Hvala :D
Link to comment

lol, video Radula i Boska iz zveri.

 

pazario:

 

Sirli Dzekson - Ukleta kuca na brdu (odnosno samo pokupio, platio ranije u pretplati)

Seridan le Fanu - Karmila i druge price strave

Klajv Barker - Utkani svet 

Denis Dzonson - Isusov sin

Leo Peruc - majstor sudnjeg dana

Valerij Brusjov - Ognjeni andjeo

Rejmond Karver - svi mi (sabrane pesme)

Link to comment

ne sviđa mi se što su izmestili predstavljanje počasnog gosta iz hale jedan. protrčala sam kroz sajam kao bez duše, samo do ciljanih izdavača, i nisam stigla da odem do iranaca.

ranije nije bilo šanse da se omaši. sad ima više prostora, ali ranije mi je bilo lepše i pristupačnije.

Link to comment

ne sviđa mi se što su izmestili predstavljanje počasnog gosta iz hale jedan. protrčala sam kroz sajam kao bez duše, samo do ciljanih izdavača, i nisam stigla da odem do iranaca.

ranije nije bilo šanse da se omaši. sad ima više prostora, ali ranije mi je bilo lepše i pristupačnije.

 

Ovo je, čini mi se, treća ili četvrta godina kako je počasni gost izmešten u halu 2, tamo je bilo lakše obezbediti veću kvadraturu nego na početku arene hale 1. Možda je i to bivao jedan od razloga da su od uvođenja te izmene preusmeravali posetioce da prvo prolaze kroz halu 2 pre dolaska u halu 1. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Izdavanje knjige je tu aktivnost sa strane, čisto "mamipara" da se tinejdžerima (tj. roditeljima) izbije još neki dinar iz džepa. Nije Marija izabrala da piše knjigu, njen "studio" ili "network" ili ljudi koji je "vode" su smatrali da je sad dobar trenutak da se odigra ta karta... Vodio sam neku decu na Balkan Tube Fest (ne pitaj) gde je Marija potpisivala knjige i družila se sa svojim pratiocima. Njena publika nije starija od 15 godina (ona vlajda ima nešto 17 - 19)

 

Jedan novi svet i jedna potpuno nova industrija zabave, da ne veruješ!

Komodifikacija za digitalne generacije.

 

https://boxedambivalence.wordpress.com/2008/06/08/q1-commodification-of-the-female-body/

Link to comment
  • 11 months later...

Evo brzinski par preporuka:

-na Makartovom štandu se prodaju Frakturina (HR) izdanja- ima nekih sjajnih skandinavskih autora...kome je do toga i kome cene nisu prepreka ( sve između 1000-2000 dinara). Apsolutno preporučujem Islanđanina Stefanssona;

-potpuno otkrovenje mi je nesto sto se zove Nova knjiga (CG izdavač). Doduše nemam pojma kakav im je prevod i sl. ali imaju gomilu odličnih naslova koje kod nas obično objavljuju Booka ili Geopoetka i sl. i izdanja su im jeftinija nego naša;

-Tanesijevu Antologiju japanske horor priče ( nemam pojma kakva je-kupio na neviđeno);

-Ligotijeve priče- Pisar tame. Orfelinovo izdanje+preporuka i za ostala njihova horor izdanja;

-Kontrast ima neku akciju tipa 4 Dickove knjige za 2000 dinara;

-Agora ima fina izdanja i kod njih su stvarno solidni popusti;

-Vulkan, Delfi i slične mega knjižare ne podnosim, bila gužva tamo, 100% mož'se nađe nešto dobro :fantom:

 

Kao i obično- ne deluje da su izdavači/prodavci puno popustili sa popustima. :fantom:

Bio ograničen vremenom pa ne stigoh sve da vidim kako sam želeo, vrv ću ponovo ovih dana...

Link to comment

Mislim da ću ove godine da preskočim sajam.

Kinte nemam, a onda se samo izbedačim...

BTW, rođak sa ženine strane nakupovao F.K.Dika ...

Kaže, pomama za tim knjigama...

Ali me oduševio drugi rođak koji je zapucao iz Ogulina i nakupovao dve torbe stripova!

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Jebemu mater, ja bih baš otišao da uzmem te stripove plus da obiđem par štandova ovih izdavača što se za sajam malo spreme inače je tesko uganjati njihova izdanja po nekim ok popustima i koji su inače loši onlajn (tipa Tanesi) ali em imam knjiga koje treba pročitati em nisam ni ja pri kinti, jebo ih kraj mjeseca :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...