Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

Planiram da idem na sajam pa su mi potrebni saveti i smernice -_- Pretrazio sam forum i ne nadjoh slicnog topika pa rekoh da otvorim. Ako mi je promaklo, modovi ce znati kako to da rese. Sta preporucujete? Osim, naravno, onih poznatijih izdavaca koje cu obici, zanimaju me pre svega one knjizare i izdavaci koji narucuju knjige iz inostranstva. Koga biste preporucili i kako sve to tacno ide? Mogu li da narucim knjige koje hocu preko njih ili su iskljucivi?Naravno, ovo nije topic samo za mene vec i za sve ostale. Idete li i sta planirate? Jesu li cene ista nize nego u knjizarama kad nije sajam?:)

Link to comment

Valja li čemu knjiga "Brodovi Rima" od, čini mi se, Džona Staka? Malo mi je pun penis kvaziistorijskih romana koji se štancuju kao pečurke posle kiše pa se koriste za prodaju filmskih prava u ovom dobu digtalizma™ i animacija, ali ako valja, što da ne. Samo po mogućstvu bez druida i veštica kao u Legionaru :mellow:

Link to comment

On-off topic hejt... Ne secam se da je ikada u poslednjih petnaestak godina sajam knjiga "kacio" ceo vikend, da pocne recimo u sredu ili cetvrtak i traje do sledeceg utorka ili srede, nego uvek od ponedeljka do subote, eventualno do nedelje, ali se tad vec svi uveliko pakuju, ili organizuju onaj besplatni dan jedan dan posle zvanicnog zavrsetka... Da je u pitanju usko strucni sajam, neka medicinska oprema, masine za industriju ili tako stogod pa da razumem, ali ovo mi je bas nekako sajam za siroke narodne mase, za obicne smrtnike, koji radnim danom ne mogu da stignu skoro-pa-nikako-ili-eventualno-na-sat-vremena... Mozda je neka velika ekonomija u pitanju, neki kalendari sajmova ili tako nesto, ne znam, ali ne razumem. I hejtujem.

Link to comment

Ja sam negde pročitala da ove godine knjige neće moći da se kupe kod izdavača (u parteru, npr. Laguna), već samo da se gledaju. Znači, parter je samo izložba, a kupovina gornji prstenovi i bočne hale.

Link to comment
Radno vreme Sajma knjiga: od 10 do 20h. Prvog dana, 25. oktobra, radno vreme je od 15 do 20h.Ulaznice: cena pojedinačne ulaznice je 250, a za grupne posete 150 dinara. Cena parkinga je 100 dinara na sat, maksimalno 500 dinara.http://www.beogradskisajamknjiga.com/
ako te ne privlace promocije, a u mogucnosti si da dodjes ranije - navrati tad - izbeci ces guzvu. vikendima je umela da bude bas velika guzva.cetvrtak je tzv. 'skolski dan', antipreporucljiv termin isto.
Link to comment

Bio. Ulaznicu platio 150 dinara, nije ni pisalo da ima kakva druga na šalteru.Nisam bio duže od pola sata, manje više našao što sam tražio u parteru, pazario, i otpalio dok još imam za leba jesti do prvoga.Geopoetika nemade Vonegatovog "Čoveka bez zemlje", al' zato spazarih Plavobradog, Galapagos, Vremetres i Oko Sokolovo (Dead Eye Dick) na štandu Belog Puta.Kod Lagune iskulirah Brajsona i pazarih "Dobra predskazanja".Fabrika knjiga ima super izdanja, al' su malo jači sa cenom. Odlučih se za Viktora Ivančića - "Planinski zrak", Lamiju Begagić - "Jednosmjerno" i Džona Berdžera - "Tri života Lusi Kabrol".A sad bih mogo nešto i pročitat, haj ho...

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
ako te ne privlace promocije, a u mogucnosti si da dodjes ranije - navrati tad - izbeci ces guzvu. vikendima je umela da bude bas velika guzva.cetvrtak je tzv. 'skolski dan', antipreporucljiv termin isto.
Hvala, ne mogu mnogo da biram, idem u petak. Ali eto, izbegao sam skolski dan i vikend, pa sad, kako mi bude. :D
Link to comment

ej društvo, treba mi usluga: kad budete šalabazali po sajmu i ako vam je usput i ako se setite, ni slučajno da se deranžirate! (šta znam, nedavno na forumu došlo do eskalacije finoće :P) - ždraknite mi koja je sajamska cena ekovih istorija lepote i ružnoće.po netu nalazim 4,4k RSD, sa nekim popustom 3,8k. čisto da znam da li mi se isplati da maltretiram drugare (one što su se zeznuli da mi daju svoje adrese i mobove, ne vas) da mi to kupuju. ako nije neki bitan popust da ne cimam ljude bezveze.ovde košta 40jura, ali će mi ukućani kukati zbog diskriminacije ako dovučem knjižurine na italijanskom. ovako im mogu tutnuti te srpske, da gledaju slike, pa sam mirna kad im sledeći put dođem u posetu. ^_^edit: plato bi trebalo da je izdavač.

Edited by Joshua
Link to comment

nemojte pokupiti sve što valja do subote. tongue.gifi izveštavajte, svaka informacija je dobrodošla.uvek imam spisak, ali je podlozan promenama. svake godine pokupim i nešto neplanirano.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...