Jump to content

Beogradski sajam knjiga

Sludge Factory

Recommended Posts

Sludge Factory

Planiram da idem na sajam pa su mi potrebni saveti i smernice -_- Pretrazio sam forum i ne nadjoh slicnog topika pa rekoh da otvorim. Ako mi je promaklo, modovi ce znati kako to da rese. Sta preporucujete? Osim, naravno, onih poznatijih izdavaca koje cu obici, zanimaju me pre svega one knjizare i izdavaci koji narucuju knjige iz inostranstva. Koga biste preporucili i kako sve to tacno ide? Mogu li da narucim knjige koje hocu preko njih ili su iskljucivi?Naravno, ovo nije topic samo za mene vec i za sve ostale. Idete li i sta planirate? Jesu li cene ista nize nego u knjizarama kad nije sajam?:)

• Replies 685
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Moća

31

• Singer

24

• Prospero

20

• badenac

20

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sta, nema zaklinjanja u sveto trziste kada je Laguna u pitanju... Il' tema dobro dosla za pokaznu vezbu bljakovanja na masovnu produkciju: Laguna se ispinkovala taman koliko i srpsko drustvo, a u

rip kirbi (2. 3. 4 tom) na brutalnoj akciji kod carobne knjige, samo 500 din po stripu. upravo porucio.   takodje kod njih vredi da se pazari albahari po ceni od 250 din.

mnogo mi se sviđa kako su opremljene. 

Posted Images

Mislis, dovoljno je mlad da zakoraci u buducnost? Dobro, nije ni to los savet, ali imam utisak da Sladza hoche knjige sada.Pazi ovako: u parteru uvek standove imaju bogatiji izdavaci. Prosetaj se tuda, ponekad ima simpaticnih devojcica, plus se desi da sluze kaipirinje koje ti popiju dok setas okolo.. Pretpostavljam da ce ti biti interesantan Clio, imaju solidnu filmsku ediciju, Geopoetika (devojcice, zanimljive knjige i dobri popusti). Obicno najvece standove imaju drzavni izdavaci ako te ne mrzi da se guras sa tetkama sa trajnom i matorcima sa cvikerima skinutim™ sa socijalnog osiguranja. Onda se popnes na prvi ring i te iste knjige kupis na kolonijalnim standovima (na jednom standu prodaju knjige vise izdavaca, cesto sa vecim popustom). Onda poskocis jos jedan ring i probrstis kutije sa polovnim knjigama i stripovima. Sto se narucivanja (stranih izdanja?) tice, ugradnja je bezobrazna. Da nema spediterskih troskova, rekao bih ti da narucujes sam. Ovako, najbolje da ti salje neko iz inostranstva (na eBlayu cesto mozes naci nove knjige po bezobrazno niskim cenama).edit: popusti su obicno oko 20-30 posto.

Edited by FRhost
Mislim mnogo stvari. Nemoj me bre svoditi na te trivijalne jednoznačnosti angry.gif
Dobro, de, nemoj odmah da se ljutis. Sladza je mlad, nije imao prilike da ide na sajmove u stara vremena.Sladzo, reci ako ti treba nesto odavde. Donecu ti kad budem dolazio tamo.
Sludge Factory

Hvala jos jednom hoste. Rado bih ja narucivao preko neta, ali nemam nacina (jos uvek) da placam to, tako da za sad nekako moram da se snalazim.

Valja li čemu knjiga "Brodovi Rima" od, čini mi se, Džona Staka? Malo mi je pun penis kvaziistorijskih romana koji se štancuju kao pečurke posle kiše pa se koriste za prodaju filmskih prava u ovom dobu digtalizma™ i animacija, ali ako valja, što da ne. Samo po mogućstvu bez druida i veštica kao u Legionaru :mellow:

Clio:Dragi prijatelji,U ponedeljak, 25. oktobra, u 18 sati biće svečano otvoren 55. međunarodni beogradski sajam knjiga. Pozivamo vas da posetite naš štand koji se, kao i prethodnih godina, nalazi u Areni Hale I Beogradskog sajma (Bulevar vojvode Mišića 14, Beograd). Za vas smo pripremili tridesetak novih naslova i nove i veće popuste. Za sve posetioce popust je 30%, a članovi Foruma čitalaca imaju dodatnih 10%, zato ponesite svoje članske karte. Pored toga, neke starije naslove moći ćete da nabavite po cenama koje su za 50% do 80% niže od uobičajenih. U prilogu vam šaljemo tekstove o novim knjigama i cenovnik sa sajamskim cenama, a u nastavku poruke program dešavanja na našem štandu.S radošću vas očekujemo! Vaš Clio IP CLIO na Sajmu knjiga - susreti prijatelja edicije:edicija Multimedia utorak, 26. 10. domaćin: Stanko Crnobrnja edicija Agora sreda, 27. 10 domaćin Zoran Hamović edicija Ars četvrtak, 28. 10 domaćin Ksenija Todorović edicija Imago petak, 29. 10. domaćin Aleksandar Dimitrijević edicija Polis subota 30. 10. domaćin Smilja Marjanović Dušanićvreme susreta: 17h mesto susreta: Štand IP Clio, Arena Hale I Beogradskog sajma (Bulevar vojvode Mišića 14, Beograd).-------Sajamski cenovnik i katalog knjiga sutra, forum jede govna zbog attachmenta.

Đipalo Junuz

On-off topic hejt... Ne secam se da je ikada u poslednjih petnaestak godina sajam knjiga "kacio" ceo vikend, da pocne recimo u sredu ili cetvrtak i traje do sledeceg utorka ili srede, nego uvek od ponedeljka do subote, eventualno do nedelje, ali se tad vec svi uveliko pakuju, ili organizuju onaj besplatni dan jedan dan posle zvanicnog zavrsetka... Da je u pitanju usko strucni sajam, neka medicinska oprema, masine za industriju ili tako stogod pa da razumem, ali ovo mi je bas nekako sajam za siroke narodne mase, za obicne smrtnike, koji radnim danom ne mogu da stignu skoro-pa-nikako-ili-eventualno-na-sat-vremena... Mozda je neka velika ekonomija u pitanju, neki kalendari sajmova ili tako nesto, ne znam, ali ne razumem. I hejtujem.

Ja sam negde pročitala da ove godine knjige neće moći da se kupe kod izdavača (u parteru, npr. Laguna), već samo da se gledaju. Znači, parter je samo izložba, a kupovina gornji prstenovi i bočne hale.

Radno vreme Sajma knjiga: od 10 do 20h. Prvog dana, 25. oktobra, radno vreme je od 15 do 20h.Ulaznice: cena pojedinačne ulaznice je 250, a za grupne posete 150 dinara. Cena parkinga je 100 dinara na sat, maksimalno 500 dinara.http://www.beogradskisajamknjiga.com/
ako te ne privlace promocije, a u mogucnosti si da dodjes ranije - navrati tad - izbeci ces guzvu. vikendima je umela da bude bas velika guzva.cetvrtak je tzv. 'skolski dan', antipreporucljiv termin isto.
MachineGunEtiquette

Bio. Ulaznicu platio 150 dinara, nije ni pisalo da ima kakva druga na šalteru.Nisam bio duže od pola sata, manje više našao što sam tražio u parteru, pazario, i otpalio dok još imam za leba jesti do prvoga.Geopoetika nemade Vonegatovog "Čoveka bez zemlje", al' zato spazarih Plavobradog, Galapagos, Vremetres i Oko Sokolovo (Dead Eye Dick) na štandu Belog Puta.Kod Lagune iskulirah Brajsona i pazarih "Dobra predskazanja".Fabrika knjiga ima super izdanja, al' su malo jači sa cenom. Odlučih se za Viktora Ivančića - "Planinski zrak", Lamiju Begagić - "Jednosmjerno" i Džona Berdžera - "Tri života Lusi Kabrol".A sad bih mogo nešto i pročitat, haj ho...

Edited by MachineGunEtiquette
Sludge Factory
ako te ne privlace promocije, a u mogucnosti si da dodjes ranije - navrati tad - izbeci ces guzvu. vikendima je umela da bude bas velika guzva.cetvrtak je tzv. 'skolski dan', antipreporucljiv termin isto.
Hvala, ne mogu mnogo da biram, idem u petak. Ali eto, izbegao sam skolski dan i vikend, pa sad, kako mi bude. :D