Jump to content
IGNORED

Zvučna izolacija zidova sobe?


Willow

Recommended Posts

nisam čitao da li je neko već predložio, ali ja sam se godinama tukao (dobro ste pročitali) sa komšijom zbog tankih zidova. čula se svaka priča, posle koje on lupa u zid, jebe majku i oca, onda mu ja odgovorim, on dolazi, lupa na vrata, ja otvaram sa bejzbol palicom i žurka počinje... čak su mi i ulazna vrata bila izgrebana i izudarana sva. ali srećom i komšija je. posle je pošto mu je batina bilo dosta, zvao policiju, otprilike jednom mesečno, ali srećom ljudi videše koliko je sati... happy memories :)elem, da se vratimo na problematiku...zvučna izolaciju koju sam stavio je sledeća: sloj staklene vune, pa sloj aluminijumske folije (da zadrži širenje čestica staklene vune), pa zatim sloj vazduha, recimo prst debelo, i na kraju rigips ploča. majstori mi rekoše da odvrnem muziku do kraja i odoše kod njega u stan. kažu jedino bas probija malo, ostalo se ne čuje. staklena vuna kažu dobro radi, a vazduh je kaže prirodni izolator. na kraju ispade negde oko 250€ za zid 6x2.6m, ali ako radiš sam, može i manje da košta

Link to comment

Ej, tenks za simpa anegdotu sa komšijom i, potom, konkretne "graditeljske" smernice! Mislim da do proleća neću ništa započinjati: cice iz susedne gajbe su malo oladile sa kikotanjem i čavrljanjem u 4:00, pa su noći - da kucnem u drvo - ponovo relativno mirne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...