Jump to content
Indy

Kako izgleda 1 Srbin?

Recommended Posts

čarobni breg
On 22.10.2010. at 0:25, PPop said:

Ne zaboravite i "Turci lite" varijantu - iste nosine, debele usne, lobanje, samo malo ublazeno i svetliji ten. 90% srbijanci (Darwin 101), prekodrinski srbi su vise dinaridi. Vrlo lako za identifikaciju :) Slovenski tip srba najteze pogadjam.P

Koliko najogavnijih rasističko-šovinističkih bljuvotina na ovoj temi.

Remi

.

Edited by Remi

3opge

kakav istovar prejadnih budalastina i debilizama na ovom topiku, dr Mengele bi uzivao uz kaficu da cita 

leni12
Posted (edited)

Ako je ovo tema o antropološkom izgledu Srba, moglo bi se reći da su Srbi mešavina nečega što bi se moglo nazvati  južnoslovensko - balkanski izgled, južnoslovensko-istočnoevropski izgled i mediteransko-balkanski izgled, mada bi svako mogao uvesti nekakvu svoju klasifikaciju.
Moj je lični utisak da na većem delu srpskog etničkog prostora dominira južnoslovensko- balkanski izgled, negde u kombinaciji sa mediteranskim, negde u kombinaciji sa slovensko-istočnoevropskim izgledom.
Ako bismo recimo izabrali likove (mlađe muškarce, sredovečne i starije muškarce i žene) čiji bi izgled trebao da ilustruje ova tri tipa onda bi to po meni bili:
Mlađi muškarci, fudbaleri:
1.  Andrija Živković, tipični južnoslovensko-balkanski tip; toliko tipičan da kad ga vidite imate utisak da ste sreli hiljade Srba koji izgledaju kao on; ne bi bio primećen kao stranac ni u ostalim slovenskim zemljama.
2. Nemanja Vidić, južnoslovensko-istočnoevropski izgled; po pigmentaciji (boji očiju, boji kose) tipičan za slovenski svet (zapadni Sloveni, istočni Sloveni) mada nije toliko redak ni među Južnim Slovenima mada ipak kod nas pomešan sa južnoslovensko-balkanskim tipom. Dobro se uklapaju u Ruse, Poljake i Slovake.
3. Nemanja Radonjić, mediteransko-balkanski; dobro se uklapaju u Grke.
Sredovečni i stariji muškarci, političari:
1. južnoslovensko-balkanski tip: Aleksandar Vučić, Slobodan Milošević, Vojislav Koštunica, Zoran Đinđić, Milo Đukanović...
2.  južnoslovensko-istočnoevropski tip: Josip Broz Tito, Ivica Dačić, Borko Stefanović, Ratko Mladić, Milorad Dodik...
3. mediteransko-balkanski: Sergej Trifunović, Čedomir Jovanović (za njega baš i nije sigurno da li je delimično romskog porekla kako neki tvrde; on sam tvrdi da mu je otac iz Pirota, a majka iz svešteničke porodice rodom iz Bosanske Dubice, a daljnim poreklom iz Crne Gore)
Žene, glumice
1. južnoslovensko-balkanski tip: Mirjana Karanović, Vesna Čipčić, Sloboda Mićalović...
2. slovenski tip: Milena Dravić, Neda Arnerić, Tanja Bošković, Mira Furlan, Gala Videnović, Anica Dobra, Branka Katić, Bojana Maljević
3. mediteransko-balkanski : ne pada mi na um nijedna glumica, ali recimo Staša Zajović, lider Žena u crnom bi mogla spadati u ovaj tip mada takođe vuče i na nekakav anadolsko-armenoidni tip.

U većem delu Srbije dominira južnoslovensko-balkanski tip.
Nekoliko razreda maturanata gimnazije u Lazarevcu; mislim da je procenat plavih i zelenih očiju oko 15 %:

Iako mislim da južnoslovensko-balkanski tip dominira kod Srba i generalno kod Južnih Slovena u nekim regijama je južnoslovensko-istočnoevropski tip izuzetno jak. U Vojvodini su to delovi južne Bačke (oblast Šajkaška). U Srbiji delovi zapadne Srbije. U Bosni je generalno veoma jak  južnoslovensko - istočnoevropski tip, naročito u severnoj Bosni i delovima zapadne, istočne i centralne Bosne koji se naslanjaju na severnu Bosnu.

Razred koji pohađa nastavu na slovačkom, Bački Petrovac; mislim da je procenat svetlih očiju (plavih, zelenih) negde oko 50 do 60%.

Srpski razred sela Šajkaš u južnoj Bačkoj po procentu svetlih očiju i uopšte udelu slovenskog tipa ne odudara puno od Slovaka:

Maturanti sela Trn ispod Kozare; procenat plavih i zelenih očiju blizu 50%; nedaleko od ovog sela je rođen Milorad Dodik, jedan predstavnik ovog slovensko- istočnoevropskog tipa među Srbima.

Modriča, Bosanska Posavina:

Edited by leni12

darling

leni12

Maturantri, Višnjićevo, Srem

Poljoprivredna škola u Banja Luci

namenski
6 hours ago, darling said:

:laugh:

+1

Sledece je, cenim:

infant-head-measurement.thumb.jpg.997b89d063efcb1ceefc0ffd75025d43.jpg

measuring-the-features.thumb.jpg.c0ef48e09eb9fa643c1472d65b26aee9.jpg

14 hours ago, leni12 said:

Milorad Dodik, jedan predstavnik ovog slovensko- istočnoevropskog tipa među Srbima.

Mada, sto se pribora za merenje живе ваге tice, za pomenutog tipičnog tipa :isuse: trebalo bi nesto specijalnije, vise na naucnoj bazi:

stocna_vaga_resize.jpg.84b3d020c993368f7a93d8b3bb6ed657.jpg

leni12
15 minutes ago, namenski said:

+1

Sledece je, cenim:

infant-head-measurement.thumb.jpg.997b89d063efcb1ceefc0ffd75025d43.jpg

measuring-the-features.thumb.jpg.c0ef48e09eb9fa643c1472d65b26aee9.jpg

Mada, sto se pribora za merenje живе ваге tice, za pomenutog tipičnog tipa :isuse: trebalo bi nesto specijalnije, vise na naucnoj bazi:

stocna_vaga_resize.jpg.84b3d020c993368f7a93d8b3bb6ed657.jpg

Misliš u kavez pa na klanje, pošto si se pišući na nekim temama deklarisao kao neko ko bi delio revolucionarnu pravdu rafalima i noževima.

namenski
13 minutes ago, leni12 said:

Misliš u kavez pa na klanje, pošto si se pišući na nekim temama deklarisao kao neko ko bi delio revolucionarnu pravdu rafalima i noževima.

Pod #1: pokazi, meni ili moderaciji, svejedno, post u kome sam se deklarisao kao neko ko bi delio revolucionarnu pravdu rafalima i nozevima.

Ako ne pokazes, moracemo na moderaciju, to sto si izneo je ozbiljna optuzba.

Pod #2: bio sam jasan da jasniji ne moze biti: samo sam ti predlozio сточну вагу kao odgovarajuci, vise nego suptilan, alat, naucni pribor za eventualno merenje Dodika sa sve njegovim српством i pripadajucom tipologijom.

Jasno?

Taihoskopija
On 21.10.2018. at 14:44, 3opge said:

kakav istovar prejadnih budalastina i debilizama na ovom topiku, dr Mengele bi uzivao uz kaficu da cita 

Bukvalno.

4.jpg

Baš klikćem™ na svašta po internetu. 

leni12
36 minutes ago, namenski said:

Pod #1: pokazi, meni ili moderaciji, svejedno, post u kome sam se deklarisao kao neko ko bi delio revolucionarnu pravdu rafalima i nozevima.

Ako ne pokazes, moracemo na moderaciju, to sto si izneo je ozbiljna optuzba.

Pod #2: bio sam jasan da jasniji ne moze biti: samo sam ti predlozio сточну вагу kao odgovarajuci, vise nego suptilan, alat, naucni pribor za eventualno merenje Dodika sa sve njegovim српством i pripadajucom tipologijom.

Jasno?

Na temi o Hrvatskoj, kad si sa sladostrašću pisao da je 45 000 italijanskih ratnih zarobljenika pobijeno u logorima zasluženo, dok je italijanska štampa kukala zbog nehumanosti tamničara i stradanja... Nije teško pretpostaviti šta bi tvoja sorta činila...
Taj sarkastično-cinični ton koji prati tvoje bizarne izlive mržnje ništa tu ne pomaže. Ti si duboko bolestan. I nemaš ti meni šta da predlažeš nego gledaj šta će neko stručno lice da ti predloži u cilju smirivanja besa, nagomilane agresije i mržnje koju nosiš u sebi.  

renne

opa, evo tu su i dijagnoze

mnogo ti znaš za nekoga ko se priključio pre četiri dana

namenski
3 minutes ago, leni12 said:

Na temi o Hrvatskoj, kad si sa sladostrašću pisao da je 45 000 italijanskih ratnih zarobljenika pobijeno u logorima zasluženo, dok je italijanska štampa kukala zbog nehumanosti tamničara i stradanja... Nije teško pretpostaviti šta bi tvoja sorta činila...
Taj sarkastično-cinični ton koji prati tvoje bizarne izlive mržnje ništa tu ne pomaže. Ti si duboko bolestan. I nemaš ti meni šta da predlažeš nego gledaj šta će neko stručno lice da ti predloži u cilju smirivanja besa, nagomilane agresije i mržnje koju nosiš u sebi.  

OK.

Dovoljno.

I vise nego dovoljno.

Nego, 'ajde ti na sunce sa rezultatima merenja recimo Dodika, daj da vidimo koliko je % arijevac, 1 pravi Srbin...