Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 22.10.2010. at 9:03, scepa said:
On 21.10.2010. at 23:07, B_B said:
Kapiram, jednostavno imas drugacija interesovanja od svih "nasih" koje si do sada upoznao. Pomislih, ne druzis se "nasim" jer ih ima puno, pa te strah da i tebe neko usput ne zamrzi ili zbog zutih zuba ili sta ja znam...to bi mi doslo jos gluplje od druzenja sa nekim samo zato jer je "nas". Uklopio mi se tvoj post u niz postova ovih Norvezana, pa jos im i zasmeta kad neko pomisli da su Turci, Rusi ili jos nesto gore...Pojasnio si, nisi to mislio. Meni su ovi "nadrkani, depresivni, suvih faca" cesto drazi i srdacniji od ovih integrisanih satro-open minded likova.

suvost lica, zuti zubi, portabl tv glava + чичково улје...idu uz sve to moje gore navedeno....nego deder mi objasni bold..sto "satro" nisu a ovi jesu, kako drazi a kako srdacniji.. jel govorimo isto o nekoj dijaspori ili srbima uopće?... ja imam negativno misljenje o srpskom narodu kao celini, ti srpski pogledi me jednostavno ubijaju. ne znam da li postoji strucan naziv za to ,ako ima, onda sam to.

 

 

Nekako mi je ova kombinacija ekavice i hrvatskih reči poput "uopće" ili "interesirati" jako čudna. Da li ima neki stručan naziv za to?

Link to comment
3 minutes ago, čarobni breg said:

 

Nekako mi je ova kombinacija ekavice i hrvatskih reči poput "uopće" ili "interesirati" jako čudna. Da li ima neki stručan naziv za to?

spijun, nema drugog objasnjenja, i to onaj najgori, balkanski.

Link to comment
On 6.8.2011. at 12:22, Frank Pembleton said:

Mene su Kopenhagenu i to za vreme dužeg boravka mešali sa Pakinstancima.Ja da istražim - što brate pakistanci- kad meni danci objasne da su jugosi tm za njih svetlo-smeđi-do-plavi....

 

Najsvetliji su od bivših Jugoslovena Slovenci, ali oni su retko gastajbajteri. Osim Slovenaca, dosta ljudi svetlije pigmentacije (svetlija kosa i boja očiju) ima po nekim delovima Bosne, mada generalno bivši Jugosloveni nisu svetli.

Link to comment
13 hours ago, čarobni breg said:

 

Radi se o devojci zainteresovanoj za slavistiku i kulturu slovenskih naroda. Bila je izuzetno prijatna, prijateljski raspoložena i ponašala se civilizovano. Nije ničim vređala moj narod, pa ne znam zašto bih ja vređala njen.

 

Слажем се наравно.

Link to comment
2 hours ago, čarobni breg said:

 

Najsvetliji su od bivših Jugoslovena Slovenci, ali oni su retko gastajbajteri. Osim Slovenaca, dosta ljudi svetlije pigmentacije (svetlija kosa i boja očiju) ima po nekim delovima Bosne, mada generalno bivši Jugosloveni nisu svetli.

 

Moj ćale je je bio žućkasto crnkast a jedini rodjeni brat kojeg sam mu upoznao je bio ridj. Znam da su ga ranije zvali Beli mada bi mu po mojoj proceni bolje odgovarao nadimak Ridji. No, možda je vremenom potamneo, kao i ćale. Kasnije su obojica osedeli. 

 

Ja sam uvek bio braonkast, kao neko fino govance. 

A sad i ja sedim  :D 

Link to comment
On 22.10.2010. at 0:25, PPop said:

Ne zaboravite i "Turci lite" varijantu - iste nosine, debele usne, lobanje, samo malo ublazeno i svetliji ten. 90% srbijanci (Darwin 101), prekodrinski srbi su vise dinaridi. Vrlo lako za identifikaciju :) Slovenski tip srba najteze pogadjam.P

 

Koliko najogavnijih rasističko-šovinističkih bljuvotina na ovoj temi.

Link to comment
  • 5 months later...

Ako je ovo tema o antropološkom izgledu Srba, moglo bi se reći da su Srbi mešavina nečega što bi se moglo nazvati  južnoslovensko - balkanski izgled, južnoslovensko-istočnoevropski izgled i mediteransko-balkanski izgled, mada bi svako mogao uvesti nekakvu svoju klasifikaciju.
Moj je lični utisak da na većem delu srpskog etničkog prostora dominira južnoslovensko- balkanski izgled, negde u kombinaciji sa mediteranskim, negde u kombinaciji sa slovensko-istočnoevropskim izgledom.
Ako bismo recimo izabrali likove (mlađe muškarce, sredovečne i starije muškarce i žene) čiji bi izgled trebao da ilustruje ova tri tipa onda bi to po meni bili:
Mlađi muškarci, fudbaleri:
1.  Andrija Živković, tipični južnoslovensko-balkanski tip; toliko tipičan da kad ga vidite imate utisak da ste sreli hiljade Srba koji izgledaju kao on; ne bi bio primećen kao stranac ni u ostalim slovenskim zemljama.
2. Nemanja Vidić, južnoslovensko-istočnoevropski izgled; po pigmentaciji (boji očiju, boji kose) tipičan za slovenski svet (zapadni Sloveni, istočni Sloveni) mada nije toliko redak ni među Južnim Slovenima mada ipak kod nas pomešan sa južnoslovensko-balkanskim tipom. Dobro se uklapaju u Ruse, Poljake i Slovake.
3. Nemanja Radonjić, mediteransko-balkanski; dobro se uklapaju u Grke.
Sredovečni i stariji muškarci, političari:
1. južnoslovensko-balkanski tip: Aleksandar Vučić, Slobodan Milošević, Vojislav Koštunica, Zoran Đinđić, Milo Đukanović...
2.  južnoslovensko-istočnoevropski tip: Josip Broz Tito, Ivica Dačić, Borko Stefanović, Ratko Mladić, Milorad Dodik...
3. mediteransko-balkanski: Sergej Trifunović, Čedomir Jovanović (za njega baš i nije sigurno da li je delimično romskog porekla kako neki tvrde; on sam tvrdi da mu je otac iz Pirota, a majka iz svešteničke porodice rodom iz Bosanske Dubice, a daljnim poreklom iz Crne Gore)
Žene, glumice
1. južnoslovensko-balkanski tip: Mirjana Karanović, Vesna Čipčić, Sloboda Mićalović...
2. slovenski tip: Milena Dravić, Neda Arnerić, Tanja Bošković, Mira Furlan, Gala Videnović, Anica Dobra, Branka Katić, Bojana Maljević
3. mediteransko-balkanski : ne pada mi na um nijedna glumica, ali recimo Staša Zajović, lider Žena u crnom bi mogla spadati u ovaj tip mada takođe vuče i na nekakav anadolsko-armenoidni tip.


U većem delu Srbije dominira južnoslovensko-balkanski tip.
Nekoliko razreda maturanata gimnazije u Lazarevcu; mislim da je procenat plavih i zelenih očiju oko 15 %:

Iako mislim da južnoslovensko-balkanski tip dominira kod Srba i generalno kod Južnih Slovena u nekim regijama je južnoslovensko-istočnoevropski tip izuzetno jak. U Vojvodini su to delovi južne Bačke (oblast Šajkaška). U Srbiji delovi zapadne Srbije. U Bosni je generalno veoma jak  južnoslovensko - istočnoevropski tip, naročito u severnoj Bosni i delovima zapadne, istočne i centralne Bosne koji se naslanjaju na severnu Bosnu.

Razred koji pohađa nastavu na slovačkom, Bački Petrovac; mislim da je procenat svetlih očiju (plavih, zelenih) negde oko 50 do 60%.

 

Srpski razred sela Šajkaš u južnoj Bačkoj po procentu svetlih očiju i uopšte udelu slovenskog tipa ne odudara puno od Slovaka:

 

Maturanti sela Trn ispod Kozare; procenat plavih i zelenih očiju blizu 50%; nedaleko od ovog sela je rođen Milorad Dodik, jedan predstavnik ovog slovensko- istočnoevropskog tipa među Srbima.

 

Modriča, Bosanska Posavina:

 

 

Edited by leni12
Link to comment
6 hours ago, darling said:

:laugh:

+1

 

Sledece je, cenim:

infant-head-measurement.thumb.jpg.997b89d063efcb1ceefc0ffd75025d43.jpg

 

measuring-the-features.thumb.jpg.c0ef48e09eb9fa643c1472d65b26aee9.jpg

 

14 hours ago, leni12 said:

Milorad Dodik, jedan predstavnik ovog slovensko- istočnoevropskog tipa među Srbima.

Mada, sto se pribora za merenje живе ваге tice, za pomenutog tipičnog tipa :isuse: trebalo bi nesto specijalnije, vise na naucnoj bazi:

stocna_vaga_resize.jpg.84b3d020c993368f7a93d8b3bb6ed657.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...