Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

:isuse: ni u wc ne smijem otici
ne smes:lol:jooj, bre, ti ni mene ne poznajes - shala komika, zajebancijaopusti seEDit - hvala na lepom odgovoru sa predhodne strane :) Edited by msmodesty
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajd za ovog Venoma, on ni ne moze bolje, ali mozete li vi da ukacite da scepa nije odrastao u Srbiji i da su za njega "narod Srbi" = smrdljive nakaze koje je imao prilike da vidja oko Chicaga?
Za prosecnog navijaca, peder je nasrtljivi bolesnik koji se jebe u bulju (on stvarno tako misli - gej parada mu je preterano nasrtljiva, pederastija je definitivno bolest koliko se on razume u medicinu a ovo trece nemam potrebe da objasnjavam) . I - sta? Hocemo li da gazimo po jajima?E serem vam se na 1nivo Edited by CowBoy
Link to comment
dobro
Veruj mi da sam ja hteo ovako da odgovorim na tvoj prethodni post, ali se ipak potrudih da objasnim.I dobih jedno dobroSta sam hteo da kazem na temu rekao sam na samom pocetku, posle nisam ni imao potrebu da se ukljucujem, sve do Scepana i njegovog Borat pogleda na svet (srbe, vatever). Edited by CowBoy
Link to comment
Ukratko znanje b/h/s je u Evropi mnogo korisnije i bitnije od njemačkog.
U Americi ce te uvesti u klubove. Setam po Key Westu u duksu Partizana kad ispred verovatno jednog jedinog kluba koji naplacuje ulaz (od 1000 ostalih gde je dzabe) i ispred kog je naravno najveci red za ulaz odjednom mi pokazuju da pridjem dva ogromna celava lika iz obezbedjenja. Pa mi na srpskom objasnise da su oni Milan i Milan ili Zoran i Zoran (znam da mi je bilo smesno sto su obojica nabildovani celavci koji rade istu smenu u klubu i isto se zovu) i kazu mi da udjem slobodno. Sad da ne bi ja njima objasnjavao da nisam planirao tu da udjem i da sam izgubio 4 ortaka koji nema sanse da me nadju u onoj guzvi, ja sam lepo usao u taj fensi bar pa ovim izgubljenima rekao da dodju do vrata i pocnu da pricaju na srpskom pa ce me vec gore naci.Inace mi je taj duks bio talican i kada sam bio u Pragu po drugi put. Povedem ja drustvo sa kojim sam bio tada u neku kafanu na koju sam nabasao prosle godine. Naravno desi se to sto se desi tj. da ja nisam bas siguran u kojoj od tih malih ulicica oko sata se nalazi tacno kafana (a naravno necu da priznam i nastavim da vodim) sve dok nisam naleteo na nekog konobara koji me je nesto cudno gledao pa resim da pitam njega na engleskom za tu kafanu a on me skroz prijateljski, cini mi se da je bio neki Dalmos, uputi dva ulice levo u tu kafanu i jos me potapsa po ramenu.Epilog je bio da su ovi koji su bili malo iza mene i nisu culi nasu pricu do kraja puta mislili da znam ceski i dobar broj konobara iz Praga. Edited by pavllle
Link to comment
jeste off ali da odgovorim. vidis, filozofi iz nasih krajeva s kojima sam pricao o faksu tvrde da sve to sto si rekao za istoriju vazi za filozofiju. kazu da nema sanse razumeti srednji vek ako ne znas antiku i tako dalje... ja i dalje ne bih rekao da je tako. a na temu - meni je interesantno i to da mi se ovo zemljacko prepoznavanje desava i s englezima. kao sto se medjusobno prepoznajem s nasima, tako se prepoznajem i s englezima - mislim, prepoznaju i oni mene, ne samo ja njih. kako god bi 1 englez trebao da izgleda, siguran sam da se ovako crn i krsan ne uklapam u klise. vise je u pitanju frizura, garderoba, mozda sam usvojio i nesto gestikulacije... kako god, nije mi se jednom desilo po svetu da se nanjusim i s novim zemljacima. e, ovo mi je daleko interesantniji fenomen.
Link to comment
Veruj mi da sam ja hteo ovako da odgovorim na tvoj prethodni post, ali se ipak potrudih da objasnim™.I dobih jedno dobro™Sta sam hteo da kazem na temu rekao sam na samom pocetku, posle nisam ni imao potrebu da se ukljucujem, sve do Scepana i njegovog Borat pogleda na svet (srbe, vatever).
nije bilo samo dobroako se ja ne varam ja sam se dobrano potrudila da ti objasnim:
dobro™pa kojih drugih jebenih sudova na jednom totalno leisure forumu nego vrednosno licnih aman!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!rekao pa rekao imas li ti nesto drugo da kazes?nemas.samo si rekoa da si vise citao a pisao na temu nisi aman nista.rekli ste svi sta ste hteli o scepinom sudu i ja ne znam vis ekoliko strana mozete da natrukujete na njegovu generalizaciju.koliko puta da ponovimo da je to "tako ruzno i glupo i ...tztztzt" uh mos'misliti dry.gifprepoznajem balkance zato sto se ne smeju, pustaju glasno muziku iz kola, imaju siroke i visoko postavljene jagodice, okrecu se za zgodnim zenama, pricaju glasno kad razgovaraju preko Gsm-ai uvek pogodim.i jos nesto! jao sad sam se setila! na pumpama/restoranima uzmu samo kafu i nikad ih nikad nisam videla kako su seli da jedu supu, meso i kolac.nego *meraja brate* a kafa bas ako mora.nije li to tuzno......

moje dobro je doslo tu posto nisam mogla vise da ponavljam (a bilo je 10 mojih postova na tu temu) kako ne moramo samo o generalizaciji da pricamo. opet, niko me nije slusao pa ste nastavilislobodno, ja predrasuda nemam. a vremena imam, perem ves i krckam rucak.

Link to comment
jeste off ali da odgovorim. vidis, filozofi iz nasih krajeva s kojima sam pricao o faksu tvrde da sve to sto si rekao za istoriju vazi za filozofiju. kazu da nema sanse razumeti srednji vek ako ne znas antiku i tako dalje... ja i dalje ne bih rekao da je tako.
Jeste off, ali da i ja kažem. Možeš podvrgnuti ovaj svoj stav relativno jednostavnom testu. Uzmi neki svoj studentski filozofski esej i označi termine koje koristiš u značenju nezavisnom od filozofske tradicije. Izbaci ih i pogledaj šta je ostalo.
Link to comment
Nema odrednice identiteta u profilu, niti sam na to mislio. Nego na to, da ako vec potenciras pripadnost grupi, gubis iz vida da se scepa bas nesto i ne ubija od svrstavanja u grupu u koju ga ti stavljas. Pa onda i nema smisla praviti razliku koju ti pravis (ako je uopste i ima smisla praviti - mozes s harperom da raspravis, ja nemam nesto posebno da kazem na tu temu).
Nisam napisao da je glupost to sto si ti napisao vec ono sto branis tezom "pa, on je pripadnik te grupe i ima pravo da o njima napise sta god hoce". Tako da ce me objasnjenje sigurno razuveriti ako bude smisleno. Samo se bojim da ti nece biti lako da ga konstruises.
Nije šija nego vrat. U svakom slučaju, nije mi ni namera da bila da se petljam u diskusiju koja je u startu krenula oštro. Ali da odgovorim obojici: ne, ne mislim da samim članstvom u grupi osoba stiče pravo da apsolutno sve i svašta najcrnje kaže o toj grupi. Ali isto tako mislim da je u tim slučajevima ružna reč o grupi nešto tolerabilnija od pukog pljuckanja izvan grupe po toj grupi. U prevodu - ako Maltežanin kaže da su Srbi nekulturni, to nije isto kao da Srbin kaže da su Srbi nekulturni. Ili kada Harper napiše da smo mi debili, to ne bi bilo isto kada bi rođer ili prištinaši napisali da smo debili. Šćepa ne mora da se svrstava u svakom postu u grupu srpskih imigranata u Sjedinjenim državama, ali on to jeste, i ako sam dobro primetio, on to nigde ne negira. Edited by pacey defender
Link to comment
sta znaci "nezapretenost"?
Запрете се ватра, тако што се покрије пепелом, па унутра тиња жар али се не гаси, тако да још дуго може да се одржи. Кад треба да се распали, само се разгрне и наложи.Е сад, то пренето на запретање осећања, му дође да су потиснута, скривена, да изгледа као да је ватра угашена, а није.
Link to comment
jeste off ali da odgovorim. vidis, filozofi iz nasih krajeva s kojima sam pricao o faksu tvrde da sve to sto si rekao za istoriju vazi za filozofiju. kazu da nema sanse razumeti srednji vek ako ne znas antiku i tako dalje... ja i dalje ne bih rekao da je tako.
Mislim da si u pravu za filozofiju, ne i za istoriju. Puno se filozofija razlikuje od istorije.
a na temu - meni je interesantno i to da mi se ovo zemljacko prepoznavanje desava i s englezima. kao sto se medjusobno prepoznajem s nasima, tako se prepoznajem i s englezima - mislim, prepoznaju i oni mene, ne samo ja njih. kako god bi 1 englez trebao da izgleda, siguran sam da se ovako crn i krsan ne uklapam u klise. vise je u pitanju frizura, garderoba, mozda sam usvojio i nesto gestikulacije... kako god, nije mi se jednom desilo po svetu da se nanjusim i s novim zemljacima. e, ovo mi je daleko interesantniji fenomen.
Isto, iako nisam bio tu koliko i ti. Ali celog zivota sam maltene u njihovoj kulturnoj zoni na ovaj ili onaj nacin, cak na neki nacin i kad sam u Srbiji, pa mi to malo razjasnjava.Edit: i, evo, prekrsio sam odjavu :( ali ovo jeste off, pa, valjda, nema veze Edited by M16
Link to comment
Ne svidja ti se kako gledaju, izgledaju pa ces da ih izbjegavas, jer si upoznao dosta ljudi koji tako gledaju, izgledaju, pa ces da ih izbjegavas?Slobodno ih izbjegavaj, ali jos jednom, to govori vise o tebi nego o njima, ali dopusti molim te i meni da kazem sta mislim o tome, bez etiketa koje djelis.
Isuse Hriste...Ja probo sa Azijatkinjama i ne ide nikako. Skroz me ne privlače. I šta sad, jel' treba i dalje da pokušavam da ne bih u nekoj n-toj aproksimaciji ispao rasista? U čemu je principijelna razlika između "ne volim da se družim sa određenim profilom Srbijuksa" i "ne volem da ležem u krevet sa Azijatkinjama"? I gde je kraj toj mentalnoj akrobaciji, jel' treba malo i derpe da budem da bih dokazao 4rumu da nisam homofob?
Link to comment
Ja prepoznajem sve. Jednom sam radio na info desku u vrlo posjećenom nacionalnom parku i već nakon 10 dana sam se istrenirao da prepoznam gosta još prije no što progovori. Onda bih izvadio info letak na danom jeziku i zabavljao se njihovim iznenađenim facama. Osobito su se Izraelci zaprepašćavali do paranoje. Srba nije bilo, ali jamčim svojom profesionalnom čašću da bih ih prepoznao smesta. Jedna od najzanimljivijih stvari je etno-kulturna uvjetovanost neverbalnih izraza, držanja tijela, facijalnih expresija i osobito gestikulacije. Balkanska gestikulacija nam je zajednička i vidi se i kod Grka i Turaka. Nijemac napr. odmahuje forhendom prema dolje, sklapa ruku k tijelu i na tome se pokret završava. Balkanac odmahuje bekhendom nagore kao da šamara ili pravi sebi prostor, a pokret se često ponovi u par otresitih zamaha. Balkanac se također u mikrofacijalnim preletima grimasa mršti na način koji odaje dramu akumuliranih, a neprerađenih socijalno-patoloških iskustava.Držanje balkanskog tijela pri ulasku u definirani socijalni prostor svjedoči o mobiliziranoj i nezapretenoj energiji fight'o'flight response stanja i od većine drugih kultura se razlikuje po specifičnom nemiru i napetosti. Slično sam viđao kod ono malo Kavkažana što sam ih sreo. Drugi narodi se isto razlikuju, ali niko nema te neotesane dramatičnosti potencijalnog nasilja i autoagresije, jednake kod pravog 'Rvata ili tipičnog Srbina. Kao što je govorio Krleža, klasična naša glava s turskog kolca.
Jbt, i ti si našao kad ćes da pišeš smislene postove, još si i Krležu citirao :lol: . Dohvati bejzbol palicu, izaberi stranu i udri.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...