Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sta mene sada cini borcem za nacionalna prava?
Ja stvarno ne znam zašto stalno meni postavljaš ovo pitanje o sebi kao borcu za nacionalna prava. Osim ako ne doživljavam amneziju pa se ne sećam da sam te nekad ranije tako nazvao. :unsure:
Imam potrebu da ukazem na glupost.
Priznaj da ti ukazivanje na glupost pomaže da se osećaš pametnije i moralnije. :naughty:A uz to si i pogledao drugom u želudac/ceger/preko tarabe. Još jedan omiljeni nacionalni sport. evilsmile.gif

Da, da, krfcom potpisujem i ovu generalizaciju. ^_^

Link to comment
Ne bih znao, gde sam radio u BG-u ljudi su imali opciju da puse u prostoriji za pusenje ili da ne puse uopste. Nego juce mi devojci bio rodjendan, pa dosla jos u petak neka drugarica iz drugog grada. Otisli u petak vece na pice, jakna mi jos smrdi na pljuge. A lokacija: green heart of Germany. Pa ti vidi.
Ovo je bio hotel, ali ipak radni kontext. A u hotelu se pušilo i oko recepcije. Izgleda kao Grčka od prije par godina. Uglavnom bilo mi je malo šokantno kad sam se iz uobičajenih 10% odjednom obreo u pušačkoj većini.A noćni život je drugo.U svakom slučaju vjerujem da je fenomen žutozubosti povezan s pušačkom kulturom. Inače, kad smo već kod teme, u mene bjelokost.
Link to comment
Sve dok sam samo moralizator, a ne srpski moralizator, sve je ok.
Na vreme sam napustio temu. Jos 1 koga nista ne razumem sta hoce da kaze, samo detektujem 1 ljutitu emociju. Kakvi bre "Srbi" sada? Ako nisam jedno 80 puta napisao... ma uqrac vise i ovo srawe od teme. Edited by Indy
Link to comment
U svakom slučaju vjerujem da je fenomen žutozubosti povezan s pušačkom kulturom.
Ima možda nešto i u tome da se po porodici godišnje potroši koliko ono beše? Jedna tuba paste za zube? :lolol:
Link to comment
Ja prepoznajem sve. Držanje balkanskog tijela pri ulasku u definirani socijalni prostor svjedoči o mobiliziranoj i nezapretenoj energiji fight'o'flight response stanja i od većine drugih kultura se razlikuje po specifičnom nemiru i napetosti. Slično sam viđao kod ono malo Kavkažana što sam ih sreo. Drugi narodi se isto razlikuju, ali niko nema te neotesane dramatičnosti potencijalnog nasilja i autoagresije, jednake kod pravog 'Rvata ili tipičnog Srbina. Kao što je govorio Krleža, klasična naša glava s turskog kolca.
Kralj is back i tek kako! da sam uciteljica dala bih ti 5 za to sto si pogodio temusta znaci "nezapretenost"?taj nemir i napetost, nepoverljivost - evo ti ovde, nije mi se malo puta desilo da poshaljem nekom PM tek da mu kazem kako je lepo nesto napisao i potpisem se RL imenom . neretko se ljudi ne jave. ma ni hvala...na nekim drugim forumima (kuchecim mostly) ljudi se jave ma odakle da su...tako i balkancima po inostranstvu, prvi put kad sam cistacice u supermarketu cula kako pricaju "na nasem" i oslovila sa "dobar dan, jeste li se umorile?" sok je bio ogroman, nisu progovorile minut-dva. "bas te gledamo pa se pitamo da li si nasa?" rekoh "cula sam :Dnastavnica matematike sa Kosova, cistacica. i druga srednju ekonomsku zavrsila iz Bosne - cistacica.deca im najbolji uchenici u shkoli.pravnik iz Bosne radi u garazi kao tehnicar, vozi kola na tehnicke preglede. sin mu bio ovog leta proglasen za najboljeg maturanta Luxembourg-amilina mi ih sresti svaki put pa se izljubimo. a autohtoni u shoku.
Link to comment
Ja stvarno ne znam zašto stalno meni postavljaš ovo pitanje o sebi kao borcu za nacionalna prava. Osim ako ne doživljavam amneziju pa se ne sećam da sam te nekad ranije tako nazvao. :unsure: Priznaj da ti ukazivanje na glupost pomaže da se osećaš pametnije i moralnije. :naughty:A uz to si i pogledao drugom u želudac/ceger/preko tarabe. Još jedan omiljeni nacionalni sport. evilsmile.gif

Da, da, krfcom potpisujem i ovu generalizaciju. ^_^

Da ne trazim kako si NAS (sve one koji se ne slazu sa scepom) nazvao. Karakterisao si nas kao osobe, parafraziram "koje se pobune kada neko pomene pogresivost nebeskih". Ne bilo kojih drugih, MI se dignemo SAMO kada se pomene ta odredjena pogresivost. E pa radi toga te citavo vrijeme davim ovim pitanjem.Niko nije bez predrasuda, ali barem pokusavam da ih kod sebe iskorijenim, sto nadam se i ti pokusavas. A da me odlaganje predrasuda cini boljom osobom, je valjda isto jasno. Mogu i ja lupiti na forumu da je neko takav i takav jer slusa takvu i takvu muziku, nosi takvu i takvu obucu...da je to daleko od istine i ne podrazumjeva da tako djelim ljude, je nadam se isto jasno. A ako to nekome zasmeta, moze me pitati, pojasnicu.Nazalost mi jednostavno nije poznat ova disciplina "gledanja cegera". Mislim mozda i jeste, ali ne znam sta znaci taj izraz.edit: stosta Edited by B_B
Link to comment
Da ne trazim kako si NAS (sve one koji se ne slazu sa scepom) nazvao. Karakterisao si nas kao osobe, parafraziram "koje se pobune kada neko pomene pogresivost nebeskih". Ne bilo kojih drugih, MI se dignemo SAMO kada se pomene ta odredjena pogresivost. E pa radi toga te citavo vrijeme davim ovim pitanjem.Niko nije bez predrasuda, ali barem pokusavam da ih kod sebe iskorijenim, sto nadam se i ti pokusavas. A da me odlaganje predrasuda cini boljom osobom, je valjda isto jasno. Mogu i ja lupiti na forumu da je neko takav i takav jer slusa takvu i takvu muziku, nosi takvu i takvu obucu...da je to daleko od istine i podrazumjevam da je jasno da tako ne djelim osobe. A ako to nekome zasmeta, moze me pitati, pojasnicu.Nazalost mi jednostavno nije poznat ovaj disciplina "gledanja cegera". Mislim mozda i jeste, ali ne znam sta znaci taj izraz.
ok, ako sam dobro razumela ti ne nalazis ni jedan znak po kom si ikada prepoznao nekog balkanca negde.ne nalazis nikakve slicnostioki to je odgovor.EDIT - da li to sto ja imam te neke znake po kojima prepoznajem balkance govori da imam predrasude?molim te odgovori mi.jako me zanima Edited by msmodesty
Link to comment
Da ne trazim kako si NAS (sve one koji se ne slazu sa scepom) nazvao. Karakterisao si nas kao osobe, parafraziram "koje se pobune kada neko pomene pogresivost nebeskih". Ne bilo kojih drugih, MI se dignemo SAMO kada se pomene ta odredjena pogresivost. E pa radi toga te citavo vrijeme davim ovim pitanjem.
O, pa to je bio omnibus komentar. Sad bi morala da padne neka post-hok procedura da vidimo da li si ti lično borac za nacionalna prava.
Mogu i ja lupiti na forumu da je neko takav i takav jer slusa takvu i takvu muziku, nosi takvu i takvu obucu...da je to daleko od istine i podrazumjevam da je jasno da tako ne djelim osobe.
Pa to ti kaem. To te čini Boljim Čovekom®. ^_^
Link to comment
EDIT - da li to sto ja imam te neke znake po kojima prepoznajem balkance govori da imam predrasude?molim te odgovori mi.jako me zanima
Ali Modesta, predrasude su evolutivna prednost. Zato ih i imamo. Naravno, sva sreća pa nismo robovi svoje biologije. Ono, makar nismo 100%. ^_^
Link to comment
Ali Modesta, predrasude su evolutivna prednost. Zato ih i imamo. Naravno, sva sreća pa nismo robovi svoje biologije. Ono, makar nismo 100%. ^_^
i najgore je kad se ispostave kao istinite :cry:evo ti tipicno: postavila sam dva pitanja, rekla bih ljubazno cak.necu dobiti odgovor.da je bio neki francuz, belgos ili englez, garant - bih
Link to comment
ok, ako sam dobro razumela ti ne nalazis ni jedan znak po kom si ikada prepoznao nekog balkanca negde.ne nalazis nikakve slicnostioki to je odgovor.EDIT - da li to sto ja imam te neke znake po kojima prepoznajem balkance govori da imam predrasude?molim te odgovori mi.jako me zanima
Nije poenta u prepoznavanju nekoga kao balkanca, nego sudjenje o nekome kao licnosti na osnovu tog prepoznavanja.Nisam procitao nijedan tvoj komentar kojim si nekoga diskreditirala na osnogu tog prepoznavanja.Na osnovu ovoga sto sam procitao, rekao bih da nemas predrasude (osim mozda prema ruskinjama ;) )Sta je mene uopste uvuklo u ovo diskusiju:- svi zutozubi "nasi" su losi ljudi- ja sam (ma ne, MI smo) per se "pobunjenik protiv napada SAMO na nebestvo" jer se ne slazem sa tim
Link to comment
sta znaci "nezapretenost"?
Zapret(e/a)no = prigušeno, pritajeno, sputano, obuzdano...
tako i balkancima po inostranstvu, prvi put kad sam cistacice u supermarketu cula kako pricaju "na nasem" i oslovila sa "dobar dan, jeste li se umorile?" sok je bio ogroman, nisu progovorile minut-dva.
Imao sam par takvih situacija gdje sam se malo isprsio pred društvom poznavanjem lokalnog jezika. U Beču na univerzitetu tražimo prostoriju, a tamo nekakvi radovi. Svi u frci, kasnimo, kažem, ček malo da pitamo ove radnike. Priđem, izvinite momci, znate li gdje je; ovi Albanci ali s punom kompetencijom u b/h/s pokazaše i stigosmo. Ovi moji me pogledaše s divljenjem. U Belgiji i Njemačkoj nekoliko puta u fakultetskim menzama čujem/vidim naše tete. Opet divljenje (i bolja porcija).Najbolje je bilo u Briselu, u srcu zla u Berlaymonsteru ulazimo u wc, govori nam ona čistačica nešto na mješavini jezika, a postavila kolica s krpama i četkama. Tu ja odmah pređem na tajni kod, eaj molim te pusti još nas, pa onda ribaj; kako da ne, zemljače, izvoli. Ukratko znanje b/h/s je u Evropi mnogo korisnije i bitnije od njemačkog.
Link to comment
i najgore je kad se ispostave kao istinite :cry:evo ti tipicno: postavila sam dva pitanja, rekla bih ljubazno cak.necu dobiti odgovor.da je bio neki francuz, belgos ili englez, garant - bih
:isuse: ni u wc ne smijem otici
Link to comment
Zapret(e/a)no = prigušeno, pritajeno, sputano, obuzdano...
hvala
Ukratko znanje b/h/s je u Evropi mnogo korisnije i bitnije od njemačkog.
vise puta provereno i potpuno istinito
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...