Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

To sto je Scepa pisao odnosi se na podskup ljudi sa kojima se on susretao. Ne bi trebalo da to pripisuje 1 celom etnicitetu, tu se slazem ...posebno zato sto braca sa Balkana dele te iste karakteristike koje se Scepi nisu dopale.EDIT. Samo da dodam da umalo nisam ovaj topik startovao na Chit-Chatu: niti verujem da se moze reci kako Srbin izgleda i "kakvu glavu ima", niti je to toliko bitno, cak i da je moguce. Svi smo mi samo majmuni u cipelama. :P

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

edit: izbrisao. naravoučenije: ne sedati frustriran za kompjutor. frustriranost rađa ne baš pametne postove. uvredljive i generalizirujuće naročito.

Edited by Malkmus
Link to comment

Neka udje u zapisnik da ja izgledam ko turčin. kad sam bio u stambolu 2002 svi turci su mi pričali da sam isti ko i oni. pre puta sam se ošišao u salonu "Aca" u Borči, te ih ovom prilikom pozdravljam.

Link to comment

kako izgleda jedan srbin, prosecan, kada je recimo van zemlje, pokazacu na sl. primeru... javlja se baja iz austrije, na jedan domaci forum o psima, i pise kako eto on ima psa, pa bi hteo da ga vodi na izlozbu, ali dobio ga je iz madjarske bez papira. ono sto trazi je da mu neko od kuckara pomogne da pribavi papire, pa makar i ilegalno, jer zna da u srbijU to moze. ja mu cinicno napisem da proba da zamoli austrijski kinoloski savez i da im izlozi svoju zelju (pa bi verovatno bio deportovan odmah sa sve psom, s tim da ovu opasku nisam dodao), a on mrtav ladan, aaa pa ne rade oni to ovde... e tad sam se setio svih tih takvih, sto negde glume nesto, i sve divno postuju, i prilagodjeni su, a kod kuce su ono sto jesu zapravo, ruralci... ne bih ovo koristio kao generalizaciju naravno, ali kada kazem da je prosecan covek takav, mislim da sam u pravu... cisto sumnjam recimo da medju ljudima na ovom forumu, a koji zive bilo gde napolju, ima takvih koji su ovde raspistoljeni primitivci, a nesto sasvim deseto u sredini u kojoj sada zive..evo ga :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=YVQeEH5Au4o

Edited by garoviks
Link to comment
Evo, ja mislim veoma lose o srpskoj drzavi, a cinjenica je da takve drzave ne bi bilo da nema Srba. Ali otpisivanje celih naroda zbog njihove drzave je smesno. Pada se u istu zamku koja me nervira kod ultradesnicara, mada verovatno nenamerno. Tipa Srbi su osvajaci, Nemci su disciplinovani, a mogu da budu i masovne ubice, Italijani su mafijasi, Grci su "cigani", Hrvati genocidni, Bugari su spletkarosi, itd, itsl. Mislim, ja licno imam ili sam razvio impuls za takve stvari i ako ga primenjujem kad ovde na forumu "branim" druge druge ili manjine od takvih zapazanja, normalno da primetim i tako nesto za Srbe. Ok, manji je problem ako neko ko to kaze i sam poreklom Srbin, jbga, svako ima pravo da vredja svoje ili delimicno svoje, ne znam, ali da je svetla pojava-nije. Licno sam se uvek druzio sa ljudima koji imaju slicna interesovanja ili dele iste vrednosti, bez obzira koje nacije bili. Najiskrenije, ako dele ta interesovanja, bas me briga i da su krezubi, idu u pidzami po ulici ili su non-stop "nadrkani". Ja u principu kapiram sta je Scepa hteo da gaze, ali je to uradio tako nespretno da je na jednom ovakvom forumu mogao da ocekuje negativne reakcije. Naprotiv, on je najvise "entitled" da misli lose o "Srbima". Ali, jednostavno, raymisljati o "Srbima" ima nekog smisla ako pricas o politici, istoriji ili tako necem. Ako pricas o "Srbima" u smislu izbora svojih prijatelja i ljudi sa kojima ces provoditi vreme u zivotu, po modelu ponasanja se ne razlikujes preterano od ljudi koji nece da se druze ili orode sa "Hrvatima" zato sto su "nas" za vreme rata "ubijali". Ne znam da li me razumes, prosto u zivotu se ne druzim sa "Srbinom", "Englezom" i "Madjarom", nego se druzim sa Goranom, Alexom i Zoltom. Kapish?
Vidi, M16, fin si deћko, pametan, obrazovan, a uz sve to i meni iskreno simpatičan, tako da ne mogu s tobom da budem previše oštar. Ali moram malo. Moliću i tebe i svu ostalu gospodu koja su se meni lično obratila na ovom threadu (da ih sad ne citiram pojedinačno) da se vratiš nekoliko strana do Šćepinog posta koji sam potpisao i lepo ga pažljivo iščitaš. U tom postu jasno stoji, između ostalog, ograda da čovek priča o svojim ličnim utiscima o uzorku Srba koje je on lično sretao u Americi. Dakle ne govori čak ni o svim Srbima u emigraciji, a kamo li o svim Srbima i Srpkinjama u univerzumu. Što će reći, nije on rekao da ste i ti i Harper krezubi, ubogi i grdni. Ne kaže on čak ni da misli da nema (tu, u emigraciji) i drugačijih Srba od Srba koje je sretao, već samo kaže da ih on jednostavno do sada lično nije viđao, a iskreno priznaje da ih baš nije previše ni tražio. Slažemo li se da je čovekovo pravo da ima ovakav lični utisak i da ga slobodno iznese na jednom javnom forumu? Slažemo. Odlično. Moj lični utisak o srpskim emigrantima u Kanadi je isti. Dodatne crtice za taj generalni kroki onog Srbina s kojim se u emigraciji najčešće sreće ćeš naći i u Obijevim postovima, kao i u mnogim drugima pre njih, kao na primer u onome što je Modesta pisala i što isto mogu listom da potpišem. To je, u suštini, isti onaj prosečni Srbin iz Srbije (znaš ga i ti, izmučen životom, nije nigde bio, živi s roditeljima jer mora, ničega u životu video, s nekim praistorijskim pogledima na moralnost, misli da smo mnogo jaki, apatičan, nadrkan, loših higijenskih navika, slabog obrazovanja, pre bi crko nego da talasa, puši kao Turčin(uf, evo još jedne generalizacije. bus veruje da svi Turci puše kao Turci), sluša narodnjake, traži veze i vezice, ne govori engleski, čita Kurir i postuje na Bureku i Serbian Cafeu, praktično, onaj srpski prosek, manje od jedne i po standardne devijacije levo i desno od središta normalne distribucije, ista ona jedinka koji čini osnovni building block neuspešnog, prenapaćenog, jadnog i poraženog srpskog društva, onaj everyman zbog koga sam se ja pre mnogo godina i odselio iz Srbije jer nisam hteo da živim okružen njime), jedino još dodatno isfrustriran, jer je bačen u neki vrli novi svet, gde vladaju drugačija pravila (koja nije voljan da nauči i prihvati), gde ima mnogo raznih ljudi prema kojima ima ogromne predrasude (koje se ne libi da iskaže), i gde se, ukratko, jednostavno ne snalazi baš najbolje. Da li ti zaista misliš, čoveče dragi, (posebno to pitam vis-à-vis ovih boldovanih delova tvog citiranog posta) da ijedna zaista odrasla osoba na ovom forumu (ajd dobro, pada mi na pamet nekoliko izuzetaka) može da ima nekakve generalizovane sveobuhvatne stavove o bilo čemu, a pogotovo o svim Srbima? Ako to i misliš, jebote, znaš me valjda dovoljno iz onoga što sam do sada pisao da ne moraš da mi vređaš inteligenciju crtajući mi kao debilu boldovano od gore. :blink:Za ovo "capisci" ne znam ni šta bih ti rekao nego da te najozbiljnijim, nežnim a ipak očinski čvrstim tonom upozorim da sa mnom tako ne razgovaraš.U čemu je ovde onda kog vraga vražijeg problem? U tome što se javio Sedobradi Starina Harper (i nakon njega izvestan broj što dežurnih, što slučajno naišlih pratećih vokala) i u tipičnom srpskom maniru (e ovu generalizaciju potpisujem roze mastilom sa zlatnim šljokicama) počeo da deli dijagnoze i lepi etikete i bavi se ličnostima, vospitanijem, moralnošću i podobnošću forumaša koji su se usudili da iznesu svoj lični utisak po temi o kojoj se razgovara. Taj komesarski pristup diskusiji možete zajedno sa onim prazilukom da isponabijate sebi u dupeta. Ne mislim na tebe, M16, ti samo pažljivije prati ko je šta rekao i koristi bekgraund nolidž kod kontruisanja mentanog modela onoga što misliš da treba da saopštiš sagovorniku, što najčešće, skidam kapu, u diskusiji i činiš
Na stranu cela rasprava kosmopolitizam vs. nacionalni ponos ali meni stvarno malo uvrnuto zvuci da postoji neka standardizovana lista nebeskih,srednjih i nize distribuiranih naroda.
Ali ja to nisam rekao, dragi dječače. :) Edited by bus
Link to comment
Neka udje u zapisnik da ja izgledam ko turčin.
previsok si... mada ima smisla.a da uđe u zapisnik i da su meni prvi hrvati koje sam srela u životu, a verovatno sam i ja njima bila prva srpkinja koju vide uživo, rekli da izgledam kao prava srpkinja, a kad sam ih pitala šta to znači, rekli su da izgledam kao carica milica :lolol:ipak ja više smatram da ličim na cara lazara...
Link to comment

busu puko film, udario po fusnotama :lol:elem, ne mogu da verujem da se još raspravlja o činjenici da nam emigracija obiluje tim prototipovima gastos srba, čije društvo je svakako za izbegavati ako se želi očuvati zdravlje duha u tuđini, naročito ako je to weltanschauung od kojeg se i pobeglo at the first place, što reče bus. ako se radi očuvanja moralnog zdravlja na forumu uz ovu konstataciju mora po 16 ponoviti i naglasiti da to verovatno podjednako važi i za ostale nacije, da ne predstavlja generalizaciju sviju srba i sviju forumaša, onda to jest dobrano skretanje u policajisanje u najboljem trećeputaškom maniru, po kom se uz svaku opasku apropos nečeg sa prefiksom srpski mora ponuditi i neka protivteža da umiri probuđeni refleks-kompleks.ako donosimo rezoluciju o srebrenici, sledeća mora biti rezolucija o zločinima nad srbima. ista mentalna matrica.

Link to comment
Ali moram malo. Moliću i tebe i svu ostalu gospodu koja su se meni lično obratila na ovom threadu (da ih sad ne citiram pojedinačno) da se vratiš nekoliko strana do Šćepinog posta koji sam potpisao i lepo ga pažljivo iščitaš. U tom postu jasno stoji, između ostalog, ograda da čovek priča o svojim ličnim utiscima o uzorku Srba koje je on lično sretao u Americi. Dakle ne govori čak ni o svim Srbima u emigraciji, a kamo li o svim Srbima i Srpkinjama u univerzumu. Što će reći, nije on rekao da ste i ti i Harper krezubi, ubogi i grdni. Ne kaže on čak ni da misli da nema (tu, u emigraciji) i drugačijih Srba od Srba koje je sretao, već samo kaže da ih on jednostavno do sada lično nije viđao, a iskreno priznaje da ih baš nije previše ni tražio. Slažemo li se da je čovekovo pravo da ima ovakav lični utisak i da ga slobodno iznese na jednom javnom forumu? Slažemo. Odlično. Moj lični utisak o srpskim emigrantima u Kanadi je isti. Dodatne crtice za taj generalni kroki onog Srbina s kojim se u emigraciji najčešće sreće ćeš naći i u Obijevim postovima, kao i u mnogim drugima pre njih, kao na primer u onome što je Modesta pisala i što isto mogu listom da potpišem. To je, u suštini, isti onaj prosečni Srbin iz Srbije (znaš ga i ti, izmučen životom, nije nigde bio, živi s roditeljima jer mora, ničega u životu video, s nekim praistorijskim pogledima na moralnost, misli da smo mnogo jaki, apatičan, nadrkan, loših higijenskih navika, slabog obrazovanja, pre bi crko nego da talasa, puši kao Turčin(uf, evo još jedne generalizacije. bus veruje da svi Turci puše kao Turci), sluša narodnjake, traži veze i vezice, ne govori engleski, čita Kurir i postuje na Bureku i Serbian Cafeu, praktično, onaj srpski prosek, manje od jedne i po standardne devijacije levo i desno od središta normalne distribucije, ista ona jedinka koji čini osnovni building block neuspešnog, prenapaćenog, jadnog i poraženog srpskog društva, onaj everyman zbog koga sam se ja pre mnogo godina i odselio iz Srbije jer nisam hteo da živim okružen njime), jedino još dodatno isfrustriran, jer je bačen u neki vrli novi svet, gde vladaju drugačija pravila (koja nije voljan da nauči i prihvati), gde ima mnogo raznih ljudi prema kojima ima ogromne predrasude (koje se ne libi da iskaže), i gde se, ukratko, jednostavno ne snalazi baš najbolje. Da li ti zaista misliš, čoveče dragi, (posebno to pitam vis-à-vis ovih boldovanih delova tvog citiranog posta) da ijedna zaista odrasla osoba na ovom forumu (ajd dobro, pada mi na pamet nekoliko izuzetaka) može da ima nekakve generalizovane sveobuhvatne stavove o bilo čemu, a pogotovo o svim Srbima? Ako to i misliš, jebote, znaš me valjda dovoljno iz onoga što sam do sada pisao da ne moraš da mi vređaš inteligenciju crtajući mi kao debilu boldovano od gore. :blink:
Naravno da te toliko znam sa foruma. I dosta toga gore i sam mislim. Ali, lepo kažem, kad neko napiše "naroda"(još u kontekstu ličnih izbora prijateljstava), upali mi se crvena lampica i ne umem da je isključim, bilo o kom "narodu" da se radi, pa i srpskom. On, konkretno, NIJE pričao o "prosečnom Srbinu iz Srbije", niti bilo odakle, što ću malo dole i dokazati.
Za ovo "capisci" ne znam ni šta bih ti rekao nego da te najozbiljnijim, nežnim a ipak očinski čvrstim tonom upozorim da sa mnom tako ne razgovaraš.
To "kapiš?" je bilo totalno prijateljski, nimalo "patronising". Kao kad na kraju izmenjenih misli sa prijateljem kažeš "kapiraš?" sa onim duuugim "a". Ako želiš povratak na diplomatski ton, nemam apsolutno nikakav problem i smatraj da je upozorenje/molba prihvaćeno/-a. Posebno što si ti na ovom PDF-u moderator.
U čemu je ovde onda kog vraga vražijeg problem? U tome što se javio Sedobradi Starina Harper (i nakon njega izvestan broj što dežurnih, što slučajno naišlih pratećih vokala) i u tipičnom srpskom maniru (e ovu generalizaciju potpisujem roze mastilom sa zlatnim šljokicama) počeo da deli dijagnoze i lepi etikete i bavi se ličnostima, vospitanijem, moralnošću i podobnošću forumaša koji su se usudili da iznesu svoj lični utisak po temi o kojoj se razgovara.
Ja lično nisam nikakav Harperov prateći vokal, i ako neko to odlično zna, to je onda sam Harper. Moj stav je strogo principijelan.
Taj komesarski pristup diskusiji možete zajedno sa onim prazilukom da isponabijate sebi u dupeta. Ne mislim na tebe, M16, ti samo pažljivije prati ko je šta rekao i koristi bekgraund nolidž kod kontruisanja mentanog modela onoga što misliš da treba da saopštiš sagovorniku, što najčešće, skidam kapu, u diskusiji i činiš
Tebi nisam odgovarao na +100k na jedan drugi Šćepin post koji zaista govori samo o ljudima koje on sreće, nego na onaj tvoj post na koji sam zapravo odgovarao. Što se tiče Šćepe i njegovog posta koji je, po meni, stvarno problematičan, evo ti quote, pa ti sam proceni da li je mislio na svoj lični utisak o Srbima u dijaspori ili na nešto drugo:
jel govorimo isto o nekoj dijaspori ili srbima uopće?... ja imam negativno misljenje o srpskom narodu kao celini
Nadam se da je sad jasnije o čemu govorim i da je jasnije da itekako pratim šta je ko rekao, a pošto čovek nema baš nešto mnogo postova na forumu komplikovano mi je da učitavam taj bekgraund nolidž.
ako donosimo rezoluciju o srebrenici, sledeća mora biti rezolucija o zločinima nad srbima. ista mentalna matrica.
Meni ne mora, ja apsolutno nisam iz te priče. Meni samo smetaju generalizacije, upravo zato što se u Srbiji generališe puno i to mi veoma ide na jetra. Edited by M16
Link to comment
U čemu je ovde onda kog vraga vražijeg problem? U tome što se javio Sedobradi Starina Harper (i nakon njega izvestan broj što dežurnih, što slučajno naišlih pratećih vokala) i u tipičnom srpskom maniru (e ovu generalizaciju potpisujem roze mastilom sa zlatnim šljokicama) počeo da deli dijagnoze i lepi etikete i bavi se ličnostima, vospitanijem, moralnošću i podobnošću forumaša koji su se usudili da iznesu svoj lični utisak po temi o kojoj se razgovara.
Razliciti ljudi, razliciti problemi. Tvoj je problem sto postoji opcija quote na forumu, pa to sto sad izmisljas toplu vodu i pokusavas da nas ubedis da nismo procitali ono sto smo procitali deluje malo otuzno.No, bice da je Scepa ipak u pravu. Kad vas vidim ovako gastarbajterski drljave i ja bih vas izbegavao. Doduse, ne zato sto ste Srbi.
Link to comment
To "kapiš?" je bilo totalno prijateljski, nimalo "patronising". Kao kad na kraju izmenjenih misli sa prijateljem kažeš "kapiraš?" sa onim duuugim "a".
Predugačak dan. Malo sam spavao. Verovatno sam stoga i pripisao ovome ton koji nisi nameravao. Izvinjakis.
Tebi nisam odgovarao na +100k na jedan drugi Šćepin post koji zaista govori samo o ljudima koje on sreće, nego na onaj tvoj post na koji sam zapravo odgovarao. Što se tiče Šćepe i njegovog posta koji je, po meni, stvarno problematičan, evo ti quote, pa ti sam proceni da li je mislio na svoj lični utisak o Srbima u dijaspori ili na nešto drugo:
OK, ali ja taj post nigde nisam citirao.
Ja lično nisam nikakav Harperov prateći vokal
Nisam ni mislio da impliciram da si ti Harperov prateći vokal. To se ne bi slagalo sa ovime:
pametan, obrazovan, a uz sve to i meni iskreno simpatičan,
****
Ako želiš povratak na diplomatski ton
Taman posla! Edited by bus
Link to comment
Razliciti ljudi, razliciti problemi. Tvoj je problem sto postoji opcija quote na forumu, pa to sto sad izmisljas toplu vodu i pokusavas da nas ubedis da nismo procitali ono sto smo procitali deluje malo otuzno.No, bice da je Scepa ipak u pravu. Kad vas vidim ovako gastarbajterski drljave i ja bih vas izbegavao. Doduse, ne zato sto ste Srbi.
Poštedi me, Harpere. Ovde si danas nastupio kao poslednja neizbaždarena sirovina, što me je, moram priznati, vrlo neprijatno iznenadilo. Vidim iz tvoje poslednje dve rečenice da još uvek ne nameravaš da prestaneš. Taj prostački ton, ipak, zadrži za rodbinu i prijatelje. :)
Link to comment

nisam upoznala mnogo Srba ovde, u Montrealu nijednoga, u Otavi jedno 10-15 lično, i sretala jedno oko 100 (Hrvati i Bosanci included) na istim mestima nekoliko puta, a to su: koncert Stefana Milenkovića u Nacionalnoj galeriji, balet Narodnog pozorišta u Beogradu sa predstavom "Ko to tamo peva", festival južnoevropskog filma, koncert Ramba Amadeusa na Carleton Univerzitetu i dve predstave amaterskog srpskog pozorišta u Otavi. isti ljudi (onih 10-15 koje znam i još neke koje sam zapamtila po nekim specifičnostima) su bili na istim dešavanjima. gostovali su u gradu i neki muzičari tipa Neše Galije i folk pevača, na čije koncerte nisam išla, ali ova grupa koju poznajem uglavnom jeste. zaključak: većina naših ljudi, bar u Otavi, ide na sva dešavanja koja su na neki način povezana sa Srbijom, bio to koncert narodnjaka ili balet. jedan drug mi je rekao da nikad u životu nije bio na baletskoj predstavi i onda je odlučio da dođe i spoji lepo i korisno, prvu baletsku predstvu kojoj prisustvuje i druženje sa prijateljima. opšti utisak o populaciji ex/yu u Otavi je sličan proseku u Srbiji. od oko 2000 ljudi koliko ih živi tamo, što je populacija jednog sela u Srbiji, većina stanuje preko reke u Gatinou koji pripada Kvebeku. u toj populaciji, verovatno ima oko 100/200 ljudi približno moje generacije. od onih koje sam upoznala, što je još manji uzorak, četvoro su sasvim OK osobe, a jedna bliži prijatelj. ništa bolje, niti gore, čini mi se od bilo koje druge populacije, nego baš prosek.drugi opšti utisak o mojoj generciji (+/- 5 god.): uredni su, frizurice su na svom mestu, čak previše za moj ukus :D, negovani zubi!, ne puše više od proseka (što je oko 30% za mlade u Kvebeku, verovali ili ne), bave se sportom, fotografijom, slikanjem, glume, studiraju (postdiplomske included), dva drugara su u nacionalnim timovima Kanade u dva različita sporta, odlično govore engleski i francuski, što je iznad proseka i za Otavu, koja je pretežno anglofonska sa jedne strane reke i frankofonska sa druge. francuski je nekima bolji od srpskog, ali za to postoji razlog. najveći broj Srba u Gatinou i Otavi čine izbeglice iz Bosne i Hrvatske. generacija bliska mojoj je došla u Kanadu u mlađim i starijim razredima osnovne škole, tako da su svi oni osnovno i srednje obrazovanje stekli na francuskom jeziku, dok univerzitete i koledže pohađaju na oba jezika. moj prijatelj, koji radi kao prevodilac sa francuskog na engleski i obrnuto, pravi dosta pravopisnih grešaka u pisanom srpskom. ali ja to razumem tj. ne osuđujem ni malo, pošto on gotovo da ne poseduje ikakvo formalno obrazovanje na srpskom.što se tiče par starijih ljudi koje sam srela (roditelje od par drugara ili slučajno), oni nisu integrisani, ne izgledaju previše zadovoljno, ali iz tih nekoliko susreta glavni utisak mi je bio nekakva tuga. to su ljudi koji su izgubili svu imovinu, napustili svoje domove, živeli po prihvatnim centrima u Srbiji par godina, i na kraju došli u Kanadu kao izbeglice. dakle, oni su se našli u ovoj zemlji ne zato što su tako želeli, planirali, sanjali, već zato što se desio jedan užasan rat, u kome su oni izgubili sve osim života. stoga ih ne osuđujem ni što ne znaju jezik, ni što žele da se vrate tamo negde na Balkan, iako znaju da nemaju gde da se vrate i da im u Kanadu jeste bolje, i što se druže samo između sebe (smešno mi je što idu kod zubara Srbina, kupuju avio karte u agenciji u kojoj rade Srbi itd.). ali jednostavno, te ljude koje je rat u kasnim četrdesetim ili ranim pedesetim godinama života naterao da se dosele u ovu zemlju bez imalo novca i bilo kakve druge imovine, ne mogu da osuđujem, ma koliko da način na koji žive ovde ne podržavam. bar su im deca u velikom broju, kako se meni čini, solidno integrisana ili su na dobrom putu da se integrišu, bez obzira što meni u većini slučajeva nisu odgovarali za druženje. i da, libanska kuhinja je omijena među srpskom populacijom tamo. nema baš mnogo mesta sa ćevapima, pa su kebabi, šavarme i falafeli omiljena jela u 3 a.m. kad se dolazi iz grada. rekla bih #1 što se brze hrane i Srba tiče.to je moje neveliko lično iskustvo (i utisak).

Edited by mei
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...