Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Znaci da je Mr. Scepa jasno, glasno, i kristalno cisto u 1 ili vise od svojih postova rekao da se takodje kloni i zutozubih/krezubih belih Amerikanaca i Latinosa namrstenih faca, da izbegava i Afroamerikance nadrkanog pogleda, i Induse koji ne koriste dezodorans, da li bi to bilo OK? Ili mozda ne bi?
On je rekao da se kloni pripadnika jedne nacije, jer su...Suditi o karakternim osobinama bilo koje osobe, jer ne ide kod zubara ili ne koristi dezodorans je takodje problematicno...Nego, ti mene zezas?
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Al prosto neverovatno kako ce uvek kao po komandi da ti skoce za gusu kad primetis da 1 Srbi ne samo da nisu najnebeskiju narod, nego nisu ni u sredini, vec su u donjem delu vecine distribucija.
Evo, ja mislim veoma lose o srpskoj drzavi, a cinjenica je da takve drzave ne bi bilo da nema Srba. Ali otpisivanje celih naroda zbog njihove drzave je smesno. Pada se u istu zamku koja me nervira kod ultradesnicara, mada verovatno nenamerno. Tipa Srbi su osvajaci, Nemci su disciplinovani, a mogu da budu i masovne ubice, Italijani su mafijasi, Grci su "cigani", Hrvati genocidni, Bugari su spletkarosi, itd, itsl. Mislim, ja licno imam ili sam razvio impuls za takve stvari i ako ga primenjujem kad ovde na forumu "branim" druge druge ili manjine od takvih zapazanja, normalno da primetim i tako nesto za Srbe. Ok, manji je problem ako neko ko to kaze i sam poreklom Srbin, jbga, svako ima pravo da vredja svoje ili delimicno svoje, ne znam, ali da je svetla pojava-nije. Licno sam se uvek druzio sa ljudima koji imaju slicna interesovanja ili dele iste vrednosti, bez obzira koje nacije bili. Najiskrenije, ako dele ta interesovanja, bas me briga i da su krezubi, idu u pidzami po ulici ili su non-stop "nadrkani". Ja u principu kapiram sta je Scepa hteo da gaze, ali je to uradio tako nespretno da je na jednom ovakvom forumu mogao da ocekuje negativne reakcije.
Zar je toliko tesko shvatiti da neko moze da ne misli sve najbolje o Srbima iako je Srbin?
Naprotiv, on je najvise "entitled" da misli lose o "Srbima". Ali, jednostavno, raymisljati o "Srbima" ima nekog smisla ako pricas o politici, istoriji ili tako necem. Ako pricas o "Srbima" u smislu izbora svojih prijatelja i ljudi sa kojima ces provoditi vreme u zivotu, po modelu ponasanja se ne razlikujes preterano od ljudi koji nece da se druze ili orode sa "Hrvatima" zato sto su "nas" za vreme rata "ubijali". Ne znam da li me razumes, prosto u zivotu se ne druzim sa "Srbinom", "Englezom" i "Madjarom", nego se druzim sa Goranom, Alexom i Zoltom. Kapish?
A postoji li po tebi nesto trece? Da recimo neko prihvati neku stranu kulturu iz cisto neke preferencije, jer mu se vise svidja, i vise odgovara, bez nekog skrivenog povoda da bi se sakrila nacionalna pripadnost ili zapljuno svoj sopstveni narod/kultura/istorija/tradicija?
Ako smem da odgovorim, naravno da postoji, ali ovde uopste nije rec o tome.
Link to comment
upravo tako. dakle, odrastao i formirao se u matici ili getu - na isto se svodi: svako ponaosob konstruise svoj odnos prema maticnoj kulturi, etnicitetu i sl. okreni obrni - Scepin basket sa crncima i falafeli u gej-baru su textbook primeri malogradjanstine.
U je. Da je rekao da mu sarma dismr i da u poslednjih 10 godina samo krka pate de foie gras pa aj' da se složim da je malograđanin. Ovako, ovaj Šćepin basket je samo ilustracija nečega što on voli da radi a na šta bi se podosta Srba ovdena zgrozila da ga vidi da radi. I pogodio je u sridu, dao je vrrrrlo tačnu dijagnozu velikog dela srpske dijaspore koja brižno čuva predrasude koje je donela na ovaj kontinent.
Link to comment
Al prosto neverovatno kako ce uvek kao po komandi da ti skoce za gusu kad primetis da 1 Srbi ne samo da nisu najnebeskiju narod, nego nisu ni u sredini, vec su u donjem delu vecine distribucija. Zar je toliko tesko shvatiti da neko moze da ne misli sve najbolje o Srbima iako je Srbin?Ako vec nije, kao sto mislim da ne bi trebalo da bude, otkud tolika potreba da se zabrani iskazivanje takvog misljenja i da se lepe etikete osobi koja tako misli a ne da se polemise sa samim stavovima? :unsure:
Na stranu cela rasprava kosmopolitizam vs. nacionalni ponos ali meni stvarno malo uvrnuto zvuci da postoji neka standardizovana lista nebeskih,srednjih i nize distribuiranih naroda.
Link to comment
Кад сам видео са каквим фетишизмом, који се граничи са снобизмом, Амери сипају тисуће долара у своје зубе, са све молерско/фарбарским радовима и тешком хемијом, посветио сам се неговању свог природног зубног тена, а онај један сломљени зуб (који ми већ деценијама одлично ради посао) сам унапредио у чин миљеника.
Lako je tebi kad iz kuće nisi izlazio poslednjih n godina u emigraciji. Mi što moramo međ ljude moramo da obraćamo pažnju na svoj izgled, hteli ne hteli.
Link to comment
ne znam zbog cega svi ignorisete ovaj harperov post? lepo je objasnio sta je problem.
Ja ga preskočio jer je u baba Vanga fazonu. Bar da nam je rekao na koga da stavimo pare ovaj vikend u NFL-u...
Link to comment
Drugim recima, da li je OK kloniti se i izbegavati odredjeni profil osobe bez obzira na boju koze, etnicku pripadnost, veru, etc..? I ako jeste, da li je OK staviti i Srbe koji su takvog profila na tu RL-IL, ili se oni moraju tolerisati takvi kakvi su, samo zato sto su Srbi?
Dodao si ovo, pa da i na ovo odgovorim...Kloniti se pripadnika bilo koje nacije..., jer je npr. fasista, homofob, jer nece da se druzi sa tobom jer si pripadnik odredjene nacije...nije samo ok, nego se podrazumjeva.Kloniti se nekoga, jer izgleda kako izgleda, jer pripada odredjenoj naciji...i zato postoje definicije, ali da ne ulazimo u to...naravno nije ok.Ja ne vjerujem sta me pitas...koji dijelom mojih postova si zakljucio da su odredjene nacije u mojim ocima zasticena vrsta...cak ne vidim ni cime bi me uopste mogao identifikovati kao pripadnika bilo koje nacije...osim tvojih ocekivanja o meni, a to opet govori vise o tebi nego o meni.edit: ako ne razumijes sta ti ja na svom osnovnoskolskom-sh pokusavam da pojasnim, M16 i harper su to malo pismenije pojasnili. Edited by B_B
Link to comment
U je. Da je rekao da mu sarma dismr i da u poslednjih 10 godina samo krka pate de foie gras pa aj' da se složim da je malograđanin. Ovako, ovaj Šćepin basket je samo ilustracija nečega što on voli da radi a na šta bi se podosta Srba ovdena zgrozila da ga vidi da radi. I pogodio je u sridu, dao je vrrrrlo tačnu dijagnozu velikog dela srpske dijaspore koja brižno čuva predrasude koje je donela na ovaj kontinent.
Ako hoces da udelis Scepi tog bambija (ili jos bolje - falafela) za kosmopolitizam, go ahead :yawn2: Samo kazem ti, poredjenje sa prosecnim uzorkom nasih ljudi u inostranstvu ti i nije neki kriterijum.
Link to comment
E vidis, tu si sasvim u pravu.
hehe, nisam ni sumnjao da ces se primiti...Ladica "zutozubih" je za mene bila spremna, samo da je zatvoris. Hvala sto si mi odgovorio na pitanja, kao ja tebi.
Link to comment
Pripremaju se pozorisne predstave (pocetkom novembra bice premijera Larija Tompsona), odrzavaju razne priredbe, i s obzirom na cuvenu "posvecenost" nase zajednice kulturnim desavanjima, dobro je da uopste postoji. Sto se tice "Srpske privredne komore", bio sam na tom skupu, saslusao tu skupinu "drzavnih" sluzbenika, koja opusteno traci svoje vreme u Americi, na grbaci srpskih poreskih obveznika. Tesko da ta ekipa moze bilo koga da impresionira.
o boldu ti pricam...n e k u l t u r a ili nemaju vremena ? - ali je zato boem ili koja vec kafana puna. ...ja se sa neprofitnom ne hvalim, posto nije bila moja organizacija, vec sam bio tu da pripomognem..izgleda da znas i sam kako se zavrsilo...ja sam moje "predrasude" upotpunio gledajuci kako srbi iskazuju svoje dobre osobine bogami mnogo pre a evo i tokom 10.10 i dva dana kasnije... a sta ja mislim i da li uopste mislim o afroamerikancima, latinoamerikancima, ovim ili onim i njihovim zubima je nebitno...posto razglabamo o srbima...nastavite sa dijagnozama. Edited by scepa
Link to comment
Ako hoces da udelis Scepi tog bambija (ili jos bolje - falafela) za kosmopolitizam, go ahead :yawn2:
Još jedan penal, još jedna lopta visoko preko gola. :isuse: Ama ne pričam o takmičenju za kosmopolitu godine, nego pričam šta većini SRBA KOJE SREĆEM smeta, i od čega beže kao đavo od krsta. Čak i ne ulazim u to da li su oni malograđani, zaostali, škrbavi u usta & tako dalje.
Samo kazem ti, poredjenje sa prosecnim uzorkom nasih ljudi u inostranstvu ti i nije neki kriterijum.
Pa sa kime da poredim? Sa najboljima u Babušnici? Edited by ObiW
Link to comment

ObiW uglavnom objasnio, bus takodjer... harperovci lutaju. Srecom pa vremenska razlika, te nisam uspeo previse vremena da potrosim ovdena.Svako odnas zivi razlicitim zivotom, srece razliciti podskup ljudi (da ne kazem uzorak), obraca pritom paznju na razlicite stvari... nije nikakvo cudo da se ovde izlozene impresije veoma razlikuju. I sve je to OK... medjutim kad neko pocne da se stavlja na stub srama zato sto ima 1 pogresan utisak o necemu (bilo cemu), onda stvari polako pocnu da izmicu kontroli.Scepa je mozda olako generalizovao, ali je zatim po njemu takodje vrlo mnogo generalizovano (te vakav je, onakav je, nije nikakav). Zakljucak je da smo 1 vrlo varijabilna sorta (sto smo znali i od pocetka, pa 1 Indy nije ni morao da pokrece ovaj gloopi topik... osim zabave radi). Malo nas kolje ta smrknuta njuska, iza koje se katkad krije 1 mekota & dobrota, a ponekad tacno to sto njuska signalise. Zavisi nasta naletis. I tu leze razlike.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...