Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

Ja jednostavno ne vidim razliku izmedju osobe koja sebe definise preko svoje nacionale pripadnosti i "satro open minded osobe" (kako ih nesretno nazvah) koja cini sve da je neko ne identifikuje kao pripadnika svoje nacije. Ukratko, obje osobe pokrece ista stvar: njihova nacionalna pripadnost.Ma kakva tuzna prica i iskustva stajala iza toga, ignorancija ne stiti od gluposti.
A postoji li po tebi nesto trece? Da recimo neko prihvati neku stranu kulturu iz cisto neke preferencije, jer mu se vise svidja, i vise odgovara, bez nekog skrivenog povoda da bi se sakrila nacionalna pripadnost ili zapljuno svoj sopstveni narod/kultura/istorija/tradicija?
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

^^ Ne, samo vidim i previse thought policinga i veliku kolicinu odbrambenih mehanizama. Kao da vas licno ugrozava to sto neko izbegava Srbe ili misli da ih najveci broj ima slabo odrzavane zube. Svasta. Sad stvarno moram da idem na onu masala dosu, a vi samo nastavite da zabranjujete i trpate praziluk u dupeta. Kad se ponovo ulogujem, pocisticu lom i izvuci preostale krvave i izubijane ispod prevrnutih stolova i izvesti ih na svez vazduh. ^_^

Edited by bus
Link to comment
pravda za žutozube i kvarnozube, učinjeste da se osećam kao najgora lowlife srbenda :(umoljavam da se promeni parametar srbendizma i usvoji armani jaša ili tako nešto.
Кад сам видео са каквим фетишизмом, који се граничи са снобизмом, Амери сипају тисуће долара у своје зубе, са све молерско/фарбарским радовима и тешком хемијом, посветио сам се неговању свог природног зубног тена, а онај један сломљени зуб (који ми већ деценијама одлично ради посао) сам унапредио у чин миљеника.
Link to comment
A postoji li po tebi nesto trece? Da recimo neko prihvati neku stranu kulturu iz cisto neke preferencije, jer mu se vise svidja, i vise odgovara, bez nekog skrivenog povoda da bi se sakrila nacionalna pripadnost ili zapljuno svoj sopstveni narod/kultura/istorija/tradicija?
Ma ajde. Najjace od svega je sto su se odmah bacili u omiljenu nacionalnu razbibrigu: bavljenje tudjim zivotima, licnostima i motivacijama i lukometriju. :isuse:
Link to comment
A postoji li po tebi nesto trece? Da recimo neko prihvati neku stranu kulturu iz cisto neke preferencije, jer mu se vise svidja, i vise odgovara, bez nekog skrivenog povoda da bi se sakrila nacionalna pripadnost ili zapljuno svoj sopstveni narod/kultura/istorija/tradicija?
Upravo o toj problematicnoj iskljucivosti i govorim. Naravno da postoji i trece i cetvrto i peto, pun spektar sivih nijanski, koje ja u "odredjenim" postovima i pored truda i zapitkivanja nisam prepoznao.
Link to comment
Lepo se provedi. Samo pripazi kad na nekom drugom forumu krenes da objasnjavas™ kako, ne znam, crncima smrdi iz ustiju i kako ti se gadi njihova afro frizura da to neki od tvojih drugara sa basketa ne procita. Moglo bi ti biti neprijatno. A desice se. Predrasude retko kad imaju veze sa predmetom tih predrasuda vec sa karakterom onog koji ih ima.
ne znam zbog cega svi ignorisete ovaj harperov post? lepo je objasnio sta je problem.
Link to comment
Al prosto neverovatno kako ce uvek kao po komandi da ti skoce za gusu kad primetis da 1 Srbi ne samo da nisu najnebeskiju narod, nego nisu ni u sredini, vec su u donjem delu vecine distribucija. Zar je toliko tesko shvatiti da neko moze da ne misli sve najbolje o Srbima iako je Srbin?Ako vec nije, kao sto mislim da ne bi trebalo da bude, otkud tolika potreba da se zabrani iskazivanje takvog misljenja i da se lepe etikete osobi koja tako misli a ne da se polemise sa samim stavovima? :unsure:
Sto bi se reklo ovde na forumu - klasicna zamena teza. Kad ne znas sta ces a ti onda udri po navodnim braniocima Srpske Casti und Dostojanstva und Obraza i mozda se jos i prikupi neki poencic. Uglavnom se nema sta dodati onome sto je B_B napisao. Ko se u zivotu ne druzi sa ljudima vec sa Srbima, crncima, gay osobama, arijevcima, Kinezima, Jevrejima, Stagodijancima nije daleko socijalno odmakao od ranih razreda osnovne skole.
Link to comment
Meni je to objasnio 1frizer. Srpska glava izgleda kao da te neko mlatnuo lopatom po potiljku, pa ti je iz profila spljostena a iz anfasa siroka. Kada sam ga pitao odakle mu to, on mi je objasnio da su srpske majke ranije povezivale decu vrlo tvrdo u pelene i ostavljale ih da spavaju na ledjima, sa glavom koja gleda u plafon (a cije se kosti jos nisu formirale). Odatle taj spljosteni potiljak.Onda se setih slika starih solunaca, osisanih (zbog vashi) do glave. Mozda je frizer bio u pravu.
Dovraga imam :s_w: glavuMada mi je jedna Japanka rekla da misli da sam iz Saudijske Arabije doduse ne znam koliko je ona referentna jer je mom drugu takodje iz Beograda postavila pitanje da li ce poceti da dolazi na skupove udruzenja Azijskih studenata.A sto se spominjanja Srbije u inostranstvu tice tu sledi ono standardno permutovanje u Sibir, Siriju ili Rusiju. Posle nekog vremena sam im te dileme resavao poredjenjem Pensilvanije i Transilavanije. Edited by pavllle
Link to comment

SLON - J. J. ZmajPodiglo se šest drugovau Indiju, u daleku,želja im je videt slona, -ne vid'li ga u svom veku.Rekao im jedan starac:"Priznajem vam prohtev lepi,al' vi, ljudi, videt slonane možete, jer ste slepi."Jer odista, slepi behusva šestor'ca - valja znati,al' odgovor njihov beše:"Mi ćemo ga opipati."E, pa dobro kad je tako.I odoše šest drugovai stigoše u Indijudo slonova.Primače se jedan bratacjednom slonu, i to s boka.Opipa ga, onda reče:"Vala, stvar je to široka.Ne treba mi očnji vid:slon izgleda kao zid!"Drugi bratac, taj je opetspreda stao,pa je slonu zub dugačkiopipao.I on reče: "E, sad mi jestvar poznata,slon izgleda kao direkmojih vrata!"I treći je spreda doš'osvome cilju,on je slonu opipaosamo rilju.Čim opipa, odmah reče:"Znam sad i ja,slon izgleda kao nekagrdna zmija!"A četvrti, on je opetdrukče stao.Pa je slonu samo noguopipao.I on reče: "Hvala Bogu,znam već sada.Slon izgleda, slon izgledakao klada!"Dođe peti pa ti rukugore diže,opip'o je slonu uvo, -ništa više.Pa sad mu je sud izrećibilo lako:"Slon izgleda ko lepeza,isto tako!"A šesti se primakaoodostraga,njemu opet rep tog zverapade šaka.Čudeći se pip'o ga jeponajduže,onda reče: "Slon izgledakao uže!"Posle su se prepiralidugo zdravo,koji od njih šest slepacaima pravo.Ta svaki je im'o pravonešto malko,al' celinu nije pozn'obaš nijedan,baš nikako

Link to comment
^^ Ne, samo vidim i previse thought policinga i veliku kolicinu odbrambenih mehanizama. Kao da vas licno ugrozava to sto neko izbegava Srbe ili misli da ih najveci broj ima slabo odrzavane zube. Svasta.
E vidis, to ima vise veze sa tvojim ocekivanjima o mom misljenju, nego o onome sto zaista pisem.
Link to comment
Upravo o toj problematicnoj iskljucivosti i govorim. Naravno da postoji i trece i cetvrto i peto, pun spektar sivih nijanski, koje ja u "odredjenim" postovima i pored truda i zapitkivanja nisam prepoznao.
Znaci da je Mr. Scepa jasno, glasno, i kristalno cisto u 1 ili vise od svojih postova rekao da se takodje kloni i zutozubih/krezubih belih Amerikanaca i Latinosa namrstenih faca, da izbegava i Afroamerikance nadrkanog pogleda, i Induse koji ne koriste dezodorans, da li bi to bilo OK? Ili mozda ne bi?Drugim recima, da li je OK kloniti se i izbegavati odredjeni profil osobe bez obzira na boju koze, etnicku pripadnost, veru, etc..? I ako jeste, da li je OK staviti i Srbe koji su takvog profila na tu RL-IL, ili se oni moraju tolerisati takvi kakvi su, samo zato sto su Srbi? Edited by WTF
Link to comment
Al prosto neverovatno kako ce uvek kao po komandi da ti skoce za gusu kad primetis da 1 Srbi ne samo da nisu najnebeskiju narod™, nego nisu ni u sredini, vec su u donjem delu vecine distribucija. Zar je toliko tesko shvatiti da neko moze da ne misli sve najbolje o Srbima iako je Srbin?
Lazne dileme zavladase topikom. I tikka masala i cevapi! I single malt i rakija!
Да, на обатроје.Тај шта ће рећи странци комплекс имамо и ми и чини ми се добар део словенских народа - налазио сам га и на руским сајтовима и којегде, од тога су патили и комунисти и они пре њих и они после њих, а патња је у томе што се за вратом осећа поглед & дах дојучерашњих колонијалних господара. Њима свака част што су успели то да нам утерају, псиологија је то мајсторска, а себи (множина, тј нама ака себима) замерам што се још увек осврћемо на то. Јер под тим странцима увек подразумевамо богати Запад, не Кинезе, Индусе, Сијера Леоњане и ине, него тзв. странце с парама и новинама које ће наше да пренесу.Ту спада и сулуда идеја да ће нас они прихватити ако будемо довољно личили на њих, и још суманутија, да за то треба да престанемо да личимо на себе (овде отиче један рукавац расправе на колонизацију, нећу овде о томе).ЛМ, то сам ођебо одавно, бар што се тиче оног шта ја мислим и радим. Одлазећи таморж, а и пре тога, диванећи са тим светом по форумима, држао сам се става да смо ми култура као и свака друга. Можда не умемо да добро продамо то што имамо, ал' то је више због става из претходног одељка, јер не верујемо у ту своју робу, него што је наше нешто горе од осталог. Те сам у своје расправе убацивао преводе пословица, цитате из наших култних филмова, цитирао Душка Радовића и кога све не. Јер, за који би нас андрак они тамо примали ако им ништа не понесемо? Па сам изложио шта сам понео.
Link to comment

hmmm, ako smem da primetim ja sam bila prva koja je pomenula te smrknute face a nastadao scepa ....sad, nije da sam uradila doktorsku disertaciju na tu temu pa da se sad pravi simpozijum, samo sam primetila da je taj znak izuzetno cesto jedan od "kako prepoznati balkance"meni je to i u familiji - ne znam kad su se sreli da se nisu pomenule bolestine, ziganja, pritisak pa i pare, kola, majstori...povremno pomislim da je to konstantno nezadovoljstvo - dobro. tera covek da bude bolji, zdraviji, zaradi vise...mozda.gastarbajterski balkanci jesu namrgodjeni, mada ima i drugih znakova ;) evo predvece setam kucice i prepoznam dvojicu :) po tome sto znaju povremeno da se zagledaju u lepe zene, pa sam ih uhvatila kako merkaju komsinicu :Doni sto su namrgodjeni..... muka ih naterala, nisu uvek dolazili sto su hteli nego sto su morali.razumem ihne vidim da su zbog toga bolji ili losiji od ostalih ljudi. takvi su kakvi su ti koji su takvi i mozda im je lepo samo ja mislim da im je tesko.kamuflaza?

Link to comment
A postoji li po tebi nesto trece? Da recimo neko prihvati neku stranu kulturu iz cisto neke preferencije, jer mu se vise svidja, i vise odgovara, bez nekog skrivenog povoda da bi se sakrila nacionalna pripadnost ili zapljuno svoj sopstveni narod/kultura/istorija/tradicija?
Au covece Boziji. Citas li ti knjige, slusas li muziku, gledas li filmove ?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...