Jump to content
IGNORED

Kako izgleda 1 Srbin?


Indy

Recommended Posts

:wub: hvala za gore navedeno - daleko se sada otislo od fizickog izgleda, glava i noseva, ali meni iskreno zao srba kao naroda i sta su/smo dozvolili da mu se desi iz ovih ili onih razloga.. vidis meni je primitivizam sve ono sto se desava u srbiji, sa srbima i sta mi radimo i kako sebe predstavljamo svetu, mnoge stvari koje su medj srbima normalne su u svetu davno iskorenjene... tako da...ja cu svoj primitivizam da nastavim "lecim" kako vec radim 10 godina- oticicu na basket sa crncima veceras, popicu pivo za vikend u gej baru, a i falafel ce dobro da legne...
Lepo se provedi. Samo pripazi kad na nekom drugom forumu krenes da objasnjavas™ kako, ne znam, crncima smrdi iz ustiju i kako ti se gadi njihova afro frizura da to neki od tvojih drugara sa basketa ne procita. Moglo bi ti biti neprijatno. A desice se. Predrasude retko kad imaju veze sa predmetom tih predrasuda vec sa karakterom onog koji ih ima.
Link to comment
  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    46

  • bus

    43

  • B_B

    28

  • msmodesty

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znas sta, Harpere, ti imas pravo da se slazes ili ne slazes sa onime sto ljudi ovde kazu, ali generalno nisam navikao da u tvojim postovima citam dijagnoze. Nisam ukapirao da je potreban tvoj seal of approval da bi mogao da se ima odredjeni utisak. :blink:
Nisam je ni napisao. Dijagnozu, mislim. I ne treba ti nikakav seal of approval da bi imao odredjeni utisak, narocito ne moj. Kao sto ni meni ne treba da kad vidim neku bljuvotinu na forumu kazem - vidi, bljuvotina. Valja se, mogao bi neko, ne daj Boze, ugazit' u nju.
Link to comment
Ja ću da ti prevedem. Postoji segment naših ljudi - a meni je očigledno da on samo na takve u Čikagu naleće - koji se groze bilo kakve socijalizacije sa crncima i gejevima. Uz to naravno ide i zgražanje nad "arapskom" kuhinjom (pa pobogu, zna se da je ćevap bolji od falafela) i slične gluposti. Jednom rečju, takvi ljudi insistiraju da Amerika što je više moguće prođe "mimo njih", jer su pogledi na svet & kulturu koji su sa sobom doneli u Ameriku "najbolji", te nema potrebe ni za kakvim korekcijama. Sama činjenica da on radi stvare mimo onih Srba koje je upoznao u Čikagu ga čini posebnim u okviru te zajednice, to valjda nije potrebno objašnjavati? Da li su takvi ljudi primitivni? Zavisi kako se gleda ali u suštini nije bi bitno - bitno je pitanje koje takvoj grupaciji može da se postavi a koje glasi: koj' si moj dolazio u Ameriku kad se iz sve snage trudiš da njena kultura (i pripadajuće subkulture) prođu mimo tebe? Ne mislim da sad mi treba na silu da radimo nešto što nam se ne dopada e da bi smo dokazali našu kosmopolitsku crtu pred drugima, al' mora majku mu da se kroz ovaj svet ide malo i otvorenih očiju i srca, zar ne?
Ja jednostavno ne vidim razliku izmedju osobe koja sebe definise preko svoje nacionale pripadnosti i "satro open minded osobe" (kako ih nesretno nazvah) koja cini sve da je neko ne identifikuje kao pripadnika svoje nacije. Ukratko, obje osobe pokrece ista stvar: njihova nacionalna pripadnost.Ma kakva tuzna prica i iskustva stajala iza toga, ignorancija ne stiti od gluposti.
Link to comment

Meni se ne čude kad kažem da sam Srpkinja ali me pitaju imam li ''italijanske krvi'' ili, eventualno, neke ''orijentalne''. Meni to ne smeta, a kamo li da me vređa.Kamo lepe sreće da se svi izmešamo ko u Brazilu i da tako stavimo tačku na rasna sranja.

Link to comment
ima, ima...vidis, ja sam tako sa par ljudi krenuo da saradjujem oko neprofitne organizacije u tom istom SKC sveti sava (gde je odrzan poslednji forum, sastanak srpsko-americko privredne komore - a taj isti SKC su zatvorili posto su sluzili alkohol gde licencu za sluzenje istog nisu obnovili 3 godine, zato sto se nije imalo $150) ...imali smo prostor, materijal, hteli da napravimo jedan centar socijalne gravitacije, gde bi novodoseljeni imali da priliku da dobiju, pravne, ovakve ili onakve savete da bi se sto lakse prilagodili zivotu ovde, organizovali filmske veceri, predstave, casove kompjutera, engleskog...3 put pogadjaj koliko je ljudi dolazilo na te stvari...da ne pricam koliko smo Deska molili za podrsku a isto toliko ministarstvo za dijasporu, gde sam 3 meseca cimao izvesnog zamenika sreckovica da bi me nazvao nazad...da sam hteo prase da oprljim i organizujem svesrpski uranak, verovatno bi mi i svoju delegaciju poslali...basket sam igrao isto tako i sa tim nasima, pa je na kraju basket pukao jer niko nije hteo da da 30 baka za koriscenje sale...mislim nebitno, ovo se sad pretvorilo u neku bezveze raspravu o srbima u cikagu i o tome da li je scepa primitivan ili ne... ja mislim da je vecina srba onakva kakvom je dozivljavam i kako sam ih opisao, i kao takvi mi ne prijaju, imam ja i porodicu u srbiji, i jako puno prijatelja ali ja se u toj zemlji kad dodjem, ne osecam prijatno - transferi neprijatnosti - kako god hocete da nazovete...jeste, ima toga u svakom narodu, ali tako nesto ne cini vecinu kao kod nas. ako se neko nasao uvredjenim -sori.
Kada se vec hvalis tvojom neuspesnom "neprofitnom" organizacijom, red bi bio da dodjes i pocistis djubre koji si ostavio za sobom u kulturnom klubu. Dobili ste (besplatno) prostor u jednom od najlepsih delova Chikaga, mlatili praznu slamu i na kraju zbrisali. Inace, ako ne znas, SKC Sveti Sava, ponovo radi. Postajali su odredjeni problemi oko preregistracije drustva, plus zalbe iz komsiluka da se pravi velika buka ispred zgrade. A, i lopovi iz grada, bi voleli da otudje to najvrednije parce imovine koje je u posedu srpske zajednice. Sada je sve to sredjeno. Klub radi sasvim normalno, u skladu sa mogucnostima. Pripremaju se pozorisne predstave (pocetkom novembra bice premijera Larija Tompsona), odrzavaju razne priredbe, i s obzirom na cuvenu "posvecenost" nase zajednice kulturnim desavanjima, dobro je da uopste postoji. Sto se tice "Srpske privredne komore", bio sam na tom skupu, saslusao tu skupinu "drzavnih" sluzbenika, koja opusteno traci svoje vreme u Americi, na grbaci srpskih poreskih obveznika. Tesko da ta ekipa moze bilo koga da impresionira.Sve ostale gluposti i predrasude koje si nicim izazvan, ovde isprosipao dovoljno govore o tebi samom. U Chikagu i okolini, ima toliko naseg sveta (Melisa Bin pre neki dan reche, da se radi o brojci od oko 300.000 ljudi), da sasvim opusteno mozes da biras drustvo sa kojim ces da odigras fudbal, basket, popijes pice, vecerash, sta god. Isti slucaj kao i kod svake druge etnicke zajednice u Chikagu.
Link to comment
Ja jednostavno ne vidim razliku izmedju osobe koja sebe definise preko svoje nacionale pripadnosti i "satro open minded osobe" (kako ih nesretno nazvah) koja cini sve da je neko ne identifikuje kao pripadnika svoje nacije. Ukratko, obje osobe pokrece ista stvar: njihova nacionalna pripadnost.Ma kakva tuzna prica i iskustva stajala iza toga, ignorancija ne stiti od gluposti.
upravo tako. dakle, odrastao i formirao se u matici ili getu - na isto se svodi: svako ponaosob konstruise svoj odnos prema maticnoj kulturi, etnicitetu i sl. okreni obrni - Scepin basket sa crncima i falafeli u gej-baru su textbook primeri malogradjanstine.
Link to comment

Al prosto neverovatno kako ce uvek kao po komandi da ti skoce za gusu kad primetis da 1 Srbi ne samo da nisu najnebeskiju narod, nego nisu ni u sredini, vec su u donjem delu vecine distribucija. Zar je toliko tesko shvatiti da neko moze da ne misli sve najbolje o Srbima iako je Srbin?Ako vec nije, kao sto mislim da ne bi trebalo da bude, otkud tolika potreba da se zabrani iskazivanje takvog misljenja i da se lepe etikete osobi koja tako misli a ne da se polemise sa samim stavovima? :unsure:

Link to comment
Al prosto neverovatno kako ce uvek kao po komandi da ti skoce za gusu kad primetis da 1 Srbi ne samo da nisu najnebeskiju narod, nego nisu ni u sredini, vec su u donjem delu vecine distribucija. Zar je toliko tesko shvatiti da neko moze da ne misli sve najbolje o Srbima iako je Srbin?Ako vec nije, kao sto mislim da ne bi trebalo da bude, otkud tolika potreba da se zabrani iskazivanje takvog misljenja i da se lepe etikete osobi koja tako misli a ne da se polemise sa samim stavovima? :unsure:
Nije valjda da npr. iz mojih postova citas da imam problem sa ponizavanjem srpske nacije, a ne sa per se ponizavanjem bilo koje nacije?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...