Jump to content
IGNORED

Politika i Dijaspora


msmodesty

Recommended Posts

Povod za ovu temu bila je ona:20070111013512milka_forcan.jpgZa one koji ne znaju to je izvesna Milka ForcanWiki kaze:

Milka Forcan, (*1969, Beograd), poslovna žena, menadžerka, potpredsednica jedne od najmoćnijih kompanija u Srbiji Delta Holding korporacije. Ekonomski fakultet je završila u Beogradu, išla je na usavršavanje u London, a u „Delti“ radi od 1992. godine. Udata je i majka dvoje dece.Njena poslovna karijera je sve vreme vezana za Delta korporaciju. Posle nekoliko godina rada postala je finansijska direktorka ogranka, potom direktorka marketinga Delta holdinga a danas je potpredsednica Delta holdinga.Privredna komora Beograda 2005. godine joj dodeljuje nagradu „Menadžer godine“, a 2006. godine je odlikovana „ordenom Svetog Save“ za doprinos izgradnji hrama Svetog Save.
Ja do pre neki dan nisam imala pojma ko je zena a vidim da je jedna od 50 najmocnijih osoba u srpskim medijima, visoko kotirana u finansijskim krugovima...Onda je tu pola imena i prezimena iz kolumni Petra Lukovica, ili VIP Blogovi nekih ljudi za koje nikad nisam cula.Pa i rasprave o nekim identitetima otkrivenim cak i na OVOM forumu. KOji su ti identiteti, ja nikog ne znam :unsure: Posle ovoga reklo bi se "nemoj ti cero da lupas glavu srpskom politikom, vidis da pojma nemas" = "narani svinje i nista ne diraj"Opet - interesuje me politcka scena. Ne mogu da ne priznam - sa izvesnim cudjenjem/zaprepascenjem/shokom gledam glupave poteze raznih stranaka i ljudi i sa povlascene pozicije nekog koga se to ne smatra (ili bar ne bi TREBALO da me se smatra) gledamm i cudim se.Sto gledam?Da li se nasladjujem tudjom mukom? Da li mi prija sto me smucanje po svetu naucilo kako sistem radi, pa se cudim kako to u Srbiji ne vide? Da li samo volim da se pravim pametna a da u stvari nemam pojma sta se desava?KOliko imam prava da se ukljucujem u diskusiju?i na samom kraju - da li bi trebalo da glasam?eto, pre par godina, na nekom drugom forumu ili kucnim diskusijama cvrsto sam zastupala stanoviste da imam i PRAVO i OBAVEZU da glasam, jer mogu bolje da vidim sa strane sta SRbiji treba.Danas vise ne mislim tako.Mada me ipak zanima - ko je zapravo Milka Forcan? :)Discalimer - Pominjanje MIlke Forcan je ovde samo kao simbol mog nepoznavanja srpske politcko/medijsko/finansijske scene. Edited by msmodesty
Link to comment

Ja od Milki znam samo za Milka cokoladu... :PDobro pitanje, msmodesty, i ja se to pitam evo godinama. Evo sam se bas pre neki dan setila kako sam kad sam dosla citala novine svakodnevno. Posle je bilo par puta nedeljno. Onda sam pocela da citam samo naslove. Danas me mrzi i naslove da citam. Promenila sam se...Nakon nekog vremena sam uvidela koliko je politika zapravo gubljenje vremena. Iz mog ugla gledanja ja ne mogu da napravim nikakvu razliku ni u svetu ni u mojoj okolini sto se politike tice. Zasto bih se onda zajebavala? 5 Oktobar je dao divnu lekciju... Sta je promenio? Nista.Takodje je moja nezainteresovanost iz razloga sto je glavna zvezda sahranjena pod lipom... Sto je on znao da pravi sranja, to niko kasnije nije umeo.Nove politicke njuske ne znam. Peru Lukovica jos jedva razumem jer sam van svakodnevice koja Peru cini razumljivim (i Bogu hvala na tome).Jos jedna stvar igra ulogu - sve manje razumem logiku. Jednostavno ne mogu da shvatim da Seselj moze da bude popularan van svoje kuce. Ma ni u svojoj kuci, al ajde. I niz drugih stvari. Sad se tu zapravo javlja jedan novi momenat - kad slusam od nekud vesti iz Srbije ko da slusam o Monti Pajton predstavi. Pa to veze sa vezom nema.

Link to comment

Ja sam veoma neupucena te kao takva smatram da nisam (politicki) podobna da glasam. :)Davnih dana sam jos i pokusavala da pohvatam sta se desava medjutim u jednom trenutku (silne obaveze ovde) sam izgubila bitku jer je bilo nemoguce po?vatati ko, sta i kako. Stvari i obrti se desavaju brzinom munje i ja sam kapitulirala. Zato ne diskutujem o politico vezanoj za domovinu mi. A i medijsko-finansijska scena izgleda ima jako veze sa politikom sto unosi dodatnu pometnju u svim pokusajima razumevanja. Cak sam svaki put sa zakasnjenjem saznala da nam je drzava promenila ime.

Link to comment
KOliko imam prava da se ukljucujem u diskusiju?
naravno da imas prava, ovo je slobodan forum. -_- pravo pitanje je koliko to uopste ima smisla, s obzirom na to kako se nase ucesce dozivljava medju lokalcima.sta god rekla (osim ako se bezrezervno slazes, naravno), ti si onaj iz henrijevog potpisa.i potrebno je dvocifren broj strana diskusije samo da ljudima dokazes da nisi neko ko sedi sa strane i pljucka im u kafu.tako da, ako imas vremena i nerava za bacanje, samo navali :)
i na samom kraju - da li bi trebalo da glasam?
ovo je licna odluka, i sve dok je zakonom dozvoljeno - svako ima pravo da iskoristi svoje pravo glasa.ja do daljnjeg biram da ne biram, jer prosto mislim da trenutno mog glasa niko od ponudjenih nije vredan.cuj, ni blizu.inace, milka forcan je jedna poslovna a i zena od stila.tako kaze casopis glorija.
Link to comment

sta reci :unsure: osim don't pitch this bitch :D this je moj dodatak citatu iz Boiler Room filma.da ne bude zabune, mislio sam na fotku gorepostovanu.jao, sad vidim da mi je neko dao 10% opomenu. bas kao i korekcija na nyse ovih dana.

Edited by TBoneSteak
Link to comment

ja pojma nemam ko je ta milka forcan.od glavnih aktera aktuelnih desavanja znam za peru i gordana. (i urosa wink.gif )i kao sto neko lepo rece - politika je gubljenje vremena...pa opet citam (kad stignem), bez komentarisanja.

Link to comment
I niz drugih stvari. Sad se tu zapravo javlja jedan novi momenat - kad slusam od nekud vesti iz Srbije ko da slusam o Monti Pajton predstavi. Pa to veze sa vezom nema.
To je to o cemu ti pricam slatka :DTo veze sa vezom nema CAK i da znamo svakog aktera na sceni - nema logike!Evo na primer moj slucaj kom je ucestvovala i Leia pre neki dan - pitanje finansiranja stranaka.Za mene je to nesto savrseno jasno - stranke imaju pare iz budzeta po tome koliko su zastupljene u parlamentu, ako im neko i da pare kao prilog to MORA da se zna, negde objavi, zapise pa da narod zna za koga glasa.U Srbiji ti na to kazu - ne znas ti kako to radi jer je XY povezan sa ZD pa nece da WQ zna da je on dao pare za finansiranje YSL partije (pao mi Yves Saint Laurent na pamet, nema veze sa partijom :P ovde to moras da kazes jer ce ti reci da insinurias i da si sigurno simpatizer QTQ partije pa namerno podmeces bas tu izmislejnu skracenicu :lol: )sad posto je partija YSL zastupa Udruzenje Malinara Srbije, onda ne sme da se zna za pare koje je dao XY jer je XY povezan sa Udruzenjem Kupinara SrbijeI tako dalje..Ima cak i ovakvih postova a ovom forumu a tek u novinamaPricali smo SAMO o PRINCIPIJELNOM pitanja finansiranja stranaka a zavrsili smo sa jabukom u ustima - kao zrtveno prase koje ce Partije da chereche za Praznike.... <_<
Link to comment
Povod za ovu temu bila je ona:20070111013512milka_forcan.jpgZa one koji ne znaju to je izvesna Milka ForcanWiki kaze: Ja do pre neki dan nisam imala pojma ko je zena a vidim da je jedna od 50 najmocnijih osoba u srpskim medijima, visoko kotirana u finansijskim krugovima...Onda je tu pola imena i prezimena iz kolumni Petra Lukovica, ili VIP Blogovi nekih ljudi za koje nikad nisam cula.Pa i rasprave o nekim identitetima otkrivenim cak i na OVOM forumu. KOji su ti identiteti, ja nikog ne znam :unsure: Posle ovoga reklo bi se "nemoj ti cero da lupas glavu srpskom politikom, vidis da pojma nemas" = "narani svinje i nista ne diraj"Opet - interesuje me politcka scena. Ne mogu da ne priznam - sa izvesnim cudjenjem/zaprepascenjem/shokom gledam glupave poteze raznih stranaka i ljudi i sa povlascene pozicije nekog koga se to ne smatra (ili bar ne bi TREBALO da me se smatra) gledamm i cudim se.Sto gledam?Da li se nasladjujem tudjom mukom? Da li mi prija sto me smucanje po svetu naucilo kako sistem radi, pa se cudim kako to u Srbiji ne vide? Da li samo volim da se pravim pametna a da u stvari nemam pojma sta se desava?KOliko imam prava da se ukljucujem u diskusiju?i na samom kraju - da li bi trebalo da glasam?eto, pre par godina, na nekom drugom forumu ili kucnim diskusijama cvrsto sam zastupala stanoviste da imam i PRAVO i OBAVEZU da glasam, jer mogu bolje da vidim sa strane sta SRbiji treba.Danas vise ne mislim tako.Mada me ipak zanima - ko je zapravo Milka Forcan? :)Discalimer - Pominjanje MIlke Forcan je ovde samo kao simbol mog nepoznavanja srpske politcko/medijsko/finansijske scene.
Ne znam ko je ta žena, čak ne znam ni ko je Mišković, znam samo da je vlasnik Delte, u koju ne znam šta sve spada. Ne interesuje me politika u Srbiji, interesuje me politika U Češkoj, zato što ovde živim, ovde plaćam porez, a ovde (ću i da za par meseci) glasam. Ovde vidim šta se od mojih (i ostalih poreskih obveznika) para pravi. Poslednji put sam glasao u Srbiji u decembru 1992, posle par dana sam otišao, zauvek.
Link to comment
Ne znam ko je ta žena, čak ne znam ni ko je Mišković, znam samo da je vlasnik Delte, u koju ne znam šta sve spada. Ne interesuje me politika u Srbiji, interesuje me politika U Češkoj, zato što ovde živim, ovde plaćam porez, a ovde (ću i da za par meseci) glasam. Ovde vidim šta se od mojih (i ostalih poreskih obveznika) para pravi. Poslednji put sam glasao u Srbiji u decembru 1992, posle par dana sam otišao, zauvek.
dobro, dobro, dobro ali citas sta se ovde pise, onako, krajickom oka wink.gif Evo i Billy priznaje:
pa opet citam (kad stignem), bez komentarisanja
Da se razumemo, citam i ja sta se desava u Burmi. Htela sam svojevremeno da idem u Kolumbiju da oslobadjam Ingrid Betancourt - ok, mozda je Ugo Chavez bolji za tu ulogu od mene, ne sporimAli ovde mi se cini da mozda ipak nesto mogu da pomognem - bez interesa, kao da radim za NGO koji eto, umesto Burmi, pomaze Srbiji a glasam u Luxembourgu.
Link to comment

Moram da napravim malu digresiju (ali jeste politika & dijaspora) ... i ispricam jednu zanimljivu epizodu.One godine kad nas je NATO bombadovao zivela ja u jednom manjem gradu gde je postojalo nekakvo srpsko udruzenje. Clanovi su uglavnom bili oni koji su u Svedsku dosli pre 30-tak godina i tamo su se sastjali da igraju sah, karte i vode politku. E, udruzili se oni sa lokalnim ogrankom jedne svedske politcke stranke i resili da demonstriraju protiv bombardovanja. Pozove mene poznanik Svedjanin koji je bio aktivan u stranci i pita me da li bih htela da odrzim govor + pomognem oko prevodjenja posle demonstriranja jer je neki novinar hteo da intervjuise Srbe. Predsednik srpskog udruzenja slabo barata svedskim. Dodjem ja tamo, svi se skupili ... predsednik, zamenik, blagajnik + nekoliko posmatraca patriota. Stigao novinar oni njemu odmah kaficu i rakijicu. Poceo on da postavlja pitanja, predsednik odgovara a ja prevodim. U jednom trenutku se predsednik zahuktao pa da bi objasnio novinaru svu velicinu srpskog naroda kaze on meni "kaz? ti njemu mala da su Srbi na Kosovu pobedili! A ja u nebranom grozdju stiskam kroz zube "nisu Radislave, nisu pobedili". Na to se Radislav zajapuri pa sav u cudu "sta to velis mala? kako nisu?". "Nisu veruj mi". Patriote se uskomesale samo sto me ne izjedu. Tu naravno nastala stanka, novinar pita o cemu se radi, ja ga zamolim da malo saceka. A Radislav ce ti meni "dzaba tebi mala te silne skole kad te nista nisu naucile".

Link to comment
i tata bi, sine :D
tz, tz tz, tek sad videH'ajde, budi preCednica pa da pobedimo na izborimaMilka ce da glasa za nas wink.gif jer je zena od stila.A na temu - judi koji misle da su Srbi pobedili na KOsovu se otvoreno intresuju za politiku u Srbiji i to propagiraju u zemlji gde zive.Opet ima nas koji kaazemo kako pojma nemamo o politickoj sceni a opet pisemo o istoj.
Link to comment
dobro, dobro, dobro ali citas sta se ovde pise, onako, krajickom oka wink.gif Evo i Billy priznaje:Da se razumemo, citam i ja sta se desava u Burmi. Htela sam svojevremeno da idem u Kolumbiju da oslobadjam Ingrid Betancourt - ok, mozda je Ugo Chavez bolji za tu ulogu od mene, ne sporimAli ovde mi se cini da mozda ipak nesto mogu da pomognem - bez interesa, kao da radim za NGO koji eto, umesto Burmi, pomaze Srbiji a glasam u Luxembourgu.
Na politiku ne idem, ponekad, vrlo retko nešto pogledam, vidim da ne znam o čemu se radi i o kome se piše i odem. Neverovatno mi je i neshvatljivo da jedan narod i cela jedna država toliko želi da ide unazad (da ne kažem celom svetu uz qrtz k'o mačak uz banderu), i da je to većini OK. Jer da nije, ne bi ta zemlja danas tako izgledala.edit: koliko visim na FB92, na glavnoj stranici B92 nisam bio ni 10 puta. Edited by alberto.ascari
Link to comment
tz, tz tz, tek sad videH'ajde, budi preCednica pa da pobedimo na izborimaMilka ce da glasa za nas wink.gif jer je zena od stila.
samo se ti zezaj.na izborima tokom ludih 90tih redovno sam glasala za svog nezavisnog kandidata - JPG.lepo ga dopisem na listu, zaokruzim, i divota.jednom me je samo majka potplatila da glasam za vuka draskovica, a ja se prodadoh besramno za jednu rozen tortu.avaj. kajanje je usledilo momentalno. od tad ne slusam nikog osim svoje savesti -_-
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...