Jump to content
IGNORED

Multikulturalizam i imigracija u Evropi


3opge

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    20

  • Indy

    20

  • paculla

    10

  • расејан

    9

Pa Turci grade haj-spid železnicu i makar koriste začine u svojoj hrani. -_-
Ел' ти то имплицираш да ми користимо зачине у туђој храни angry.gif?(разрадити: да ли солимо другима, или користимо зачине који су већ у туђој храни... хм, занимљива тема, на томе би могло да се магистрира)
Link to comment

Što je najcrnje, Srbi ne koriste začine u tuđoj hrani :lolol:Šalim se za tuđu hranu, ne šalim se za začine. Dijaspora je podeljena. Ja spadam u začinoljupce. Dakle ja i Turci protiv bljutavosti!!HEDIT

Appendix: Detaljni spisak srpskih začina
- peršun
- biber
- začin c
- vegeta
- loše imitacije začina c
- loše imitacije vegete
- mirođija
- aleva paprika
- origano (prim. aut.: samo u novije vreme, kad se stavi u sušenoj formi preko obojka od baze za picu sa neizbežnim kečapom (sic!)
- lovorov list

Edited by bus
Link to comment

primetio sam da je integracija sasvim ok, mislim na walmart-style integraciju izmedju siromasnih anglosaksonskih i siromasnih imigrantskih potrosaca u potrazi za cenama u kojima zadnje dve cifre padaju sa .99 na .78 na .65. ovo se, glede prve kategorije, posebno dogadja u ponoc svakog prvog (ili treceg?) u mesecu kada se pemzije i markice za hranu elektronski presele na njihov racun. kod ilegalaca, naravno, svaki day je payday :D rafovi/gondole se brzo isprazne pod najezdom sirotinje. sirotinja voli walmart/walmart voli sirotinju indiscriminately :D ako je 45mil na markicama za hranu u US, realno je pretpostaviti da je broj sirotinje/ukljucivsi borderline sirotinju/ x 2= 90mil.siromasni su neintegrisani bez obzira da li su sedmo koleno ili uce da pitaju koliko je sati/dobro, ovo su imigranti nekada ucili da pitaju na stranom jeziku :D /hocu reci malo mi je blase/bla-ze/ diskusija o integraciji imigranata kada je verovatno 1/3domacih neintegrisana to begin with. gde se/u sta to imigranti imaju integrisati :wicked:

Link to comment
Tako i Aboridzini kazu svim belima ovde. :D Pa sta da kazem, "dovoljno vremena" je neodredjena kategorija - negde je 5 min (u vecem delu USA, cim se prodje pasoska kontrola); u Evropi je varijabilno, ali moguce da se negde meri i vekovima. Na Bliskom Istoku i milenijumima. Tako, da, nije mi neka teorija, ali dobro, mora ponesto i da se baci.
Dok ne pobijes vecinu domorodaca kao u najvecim britanskim kolonijama.
Link to comment
primetio sam da je integracija sasvim ok, mislim na walmart-style integraciju izmedju siromasnih anglosaksonskih i siromasnih imigrantskih potrosaca u potrazi za cenama u kojima zadnje dve cifre padaju sa .99 na .78 na .65. ovo se, glede prve kategorije, posebno dogadja u ponoc svakog prvog (ili treceg?) u mesecu kada se pemzije i markice za hranu elektronski presele na njihov racun. kod ilegalaca, naravno, svaki day je payday :D rafovi/gondole se brzo isprazne pod najezdom sirotinje. sirotinja voli walmart/walmart voli sirotinju indiscriminately :D ako je 45mil na markicama za hranu u US, realno je pretpostaviti da je broj sirotinje/ukljucivsi borderline sirotinju/ x 2= 90mil.siromasni su neintegrisani bez obzira da li su sedmo koleno ili uce da pitaju koliko je sati/dobro, ovo su imigranti nekada ucili da pitaju na stranom jeziku :D /hocu reci malo mi je blase/bla-ze/ diskusija o integraciji imigranata kada je verovatno 1/3domacih neintegrisana to begin with. gde se/u sta to imigranti imaju integrisati :wicked:
Ne bih se slozio sa tobom domenikanci su vecinom siromasni i drasticno su integrisaniji od srba, rusa, pa recimo i ukrajinaca. Imaju svoje demokratski izabrane lidere, znatno ucestvuju u bejzbolu etc. Oces reci da je irac iz Juznog Bostona neintegrisan zato sto je siromasan i krimos? Prosto postoje zajednice koje opstaju kao takve, ali su ukljucene u drustvo ili zajednice koje se masovno asimiluju i zapravo ne postoje.
Link to comment
Ne bih se slozio sa tobom domenikanci su vecinom siromasni i drasticno su integrisaniji od srba, rusa, pa recimo i ukrajinaca. Imaju svoje demokratski izabrane lidere, znatno ucestvuju u bejzbolu etc. Oces reci da je irac iz Juznog Bostona neintegrisan zato sto je siromasan i krimos? Prosto postoje zajednice koje opstaju kao takve, ali su ukljucene u drustvo ili zajednice koje se masovno asimiluju i zapravo ne postoje.
imaju i ajtelijan merknz pa im elita/pacino&deniro%ostali/ jos uvek u svojoj 93/88 godini zivota/pacinodeniro/ glumi gangstere da bi se integrisali. jebes takvu integraciju kad celog zivota moras da glumis stereotipe koje su ti pilgrimi iz 17. stoljeca zalepili :D
Link to comment
imaju i ajtelijan merknz pa im elita/pacino&deniro%ostali/ jos uvek u svojoj 93/88 godini zivota/pacinodeniro/ glumi gangstere da bi se integrisali. jebes takvu integraciju kad celog zivota moras da glumis stereotipe koje su ti pilgrimi iz 17. stoljeca zalepili :D
Cekaj oces d' kazes da su sopranosi, hauzvajfs of nj jerzi i jerzisore likovi neintegrisani? Mislim da nismo uspostavili znacenje tog pojma.
Link to comment
Cekaj oces d' kazes da su sopranosi, hauzvajfs of nj jerzi i jerzisore likovi neintegrisani? Mislim da nismo uspostavili znacenje tog pojma.
Kao sto sam rekao ranije, znacenje tog pojma je dosta siroko ako za US&A, mozda cak i neuspostavljivo. Zemlja emigranata i dodjosa™ gde te sacekaju kao gradjanina drugog reda, a posle 2-3 generacije se slave tvoji praznici, sto formalno, sto neformalno.
neko je spomenuo definiciju integracije. najbolje iskustvo sa nemackim integratorima imam u americi, a znam ih mnogo. preko alumni udruzenja svog univerziteta, posla, a i udruzenja nemackih naucnika* u s. americi. elem, skoro po pravilu su najveci integratori turaka u nemacku lajtkulturu najslabije integrisani ovde. deset godina nisu uspeli da bas nauce jezik, ne razumeju najobicnije kulturne reference, generalno nemaju pojma o svakodnevnim drustvenim prilikama u gradu i drzavi, a i vecina radi iskljucivo u nemackom firmama zbog deklarisanoh prezira prema americkoj radnoj kulturi. (da mi neko ne skoci za vrat: ne pricam o svim nemcima, nego o onima sto im je integracija turaka slaba tacka, uprkos tome sto zive u americi 10+ godina). sve u svemu, potpuno propala integracija, ako cemo po definiciji koja se koristi za turke. generalno, vrlo su ponosni na tu svoju neintegraciju, i ako neko pokusa da im napravi poredjenje sa turcima u nemackoj, odgovor je obicno: "eeeee, to je drugo". slicno kao kod ovih nemackih srba sto su se javili da objasnjavaju kako su bolji od turaka, 'to je drugo' je vrlo dubok i tesko iskorenjiv rasizam, jer meri sta vredi a sta ne. za razliku od ovoga, otvoren i providan rasizam uvek dodje sa malo sramote, pa time i nade da moze da prodje...* po potrebi sam al nemacki naucnik kad treba pomagati omladini, al yugo kad treba po vizu ici
Ne kazem da nisi u pravu, ali moja iskustva sa Nemcima ovde u US&A su gotovo identicna sa ObiW. Najotvorenije i najtolerantnije emigrante ovde koje sam upoznao su bili bas Nemci. Pritom nije bilo nikakve razlike medju onima koji su ovde emigrirali za stalno (ili bar na neki duzi rok) i onih koji su ovde zbog posla dolazili na neko odredjeno vreme. Nijedan od njih nije nesto mnogo patio za fatherland-om, svi su lepo prihvatili lokalnu kulturu™ (a mesta gde su mnogi od njih ziveli nisu bili veliki gradovi kao NY, SF, LA, ili Chicago, nego gradovi male i srednje velicine na Jugu i Midwestu). Nijedan se nikad nije postavljao superiorno u odnosu na domaci svet bez obzira na rasu, boju koze, nivo obrazovanja, bilo sta.
Link to comment
imaju i ajtelijan merknz pa im elita/pacino&deniro%ostali/ jos uvek u svojoj 93/88 godini zivota/pacinodeniro/ glumi gangstere da bi se integrisali. jebes takvu integraciju kad celog zivota moras da glumis stereotipe koje su ti pilgrimi iz 17. stoljeca zalepili :D
More offtopic...Kad se jednom davno moja velika firma integrisala u malu(*) pa kad je na "nas i Rusa 300 meleona" zajahao ajtelijan merkin iz Džersija, novine ga pitale dal' je tačno da ga po kuloarima ove integrisane firme zovu Joe Pesci, jer podseća manirom i stasom na istog iz filma Goodfellas. On su tu silno naljutio što ga stereotipišu jer zaboga ima međ talijanima i legitimnih poslovnih ljudi kao recimo on. A ako već mora da ga se poredi sa filmskim junacima, on bi ipak da bude Robert de Niro iz istoimenog filma. U tom istom razgovoru za novine je rekao da je industrija u kojoj radi(mo) po kapacitetu druga na svetu, odmah posle illegal cocain trade :isuse: To mi je bio znak da je došlo vreme da kupim prnje, jer nam je uzde u ruke uzeo 1 loodak. Well, to + što je rekao da mu je san da na all hands meeting uđe na Harliju, ko Bruce Springsteen što je ulazio na binu na tadašnjoj turneji. Naš junak koji razbija stereotipe o ajtelijan merkin krimosima je trenutno u 1 federalnoj ustanovi poluotvorenog tipa. Integrisana firma zamalo propala, on nešto muljao sa insajder trejding pa prvo otpusten a onda ga dočekao nezgodni javni tužioc i još gori savezni sudija. Ako se bude dobro vladao, biće na slobodi 2015. Nateralo ga i da plati globu od nekih 60 meleona. Razbio je stereotip samo tako. Pešći nikad nije video zatvora u Goodfellas.(*) kako može mala riba da pojede veliku? Sve je moglo u dot kom boom-u. Sve.
Link to comment
Sve je moglo u dot kom boom-u
Žal za mlados. ^_^ ... Nego momci, sve čekam da vam Paculla sama kaže, al kad se ne javlja, navlačim periku drvenog advokata. Ona je u svom postu baš i naglasila da ne priča o svim Nemcima koji žive u US, već o onima kojima su puna usta integracije Turaka. Fokus! :fashisto:
Link to comment
da mi neko ne skoci za vrat: ne pricam o svim nemcima, nego o onima sto im je integracija turaka slaba tacka, uprkos tome sto zive u americi 10+ godina.
fala buse, evo na sta sam spala, da sebe kvotujem kao onaj nekad, kako se zvase, sto je imao sliku za svaki post. znaci, pricam o nemcima koji vole teme integracije turaka i svaljivanje problema samo na jednu stranu a tih je iz mog skupa oko desetak posto. mozda su moji utisci malo drugaciji jer diskusije kojima prisustvujem su vise 'medju nama', pa se onda lakse udari u kuknjavu.
Link to comment
Nego momci, sve čekam da vam Paculla sama kaže, al kad se ne javlja, navlačim periku drvenog advokata. Ona je u svom postu baš i naglasila da ne priča o svim Nemcima koji žive u US, već o onima kojima su puna usta integracije Turaka. Fokus! :fashisto:
Dobro, razumem ja to. Ali opet, ja nijednog takvog Nemca (kojem su puna usta integracije Turaka u Nemackoj) nikad nisam sreo. Sheltered life, jebi ga...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...