Jump to content
IGNORED

Multikulturalizam i imigracija u Evropi


3opge

Recommended Posts

Gde drugo bi se i potezalo! :Hail:
naravno ;-)
Ko ga je predložio? Liberali, PQ, ADQ ili neka još marginalnija snaga u skupštini? (Na Liberale mi baš nikako ne liči). Bekbenčeri ili vođstvo stranke?
premijer i njegova vlada (uz liberale, podržan je i od konzervativaca)
Ovo mi se čini odmerenijim od onoga o čemu se priča po Evropi, ali čak bi me i u ovom obliku iznenadilo kad bi bilo usvojeno. U kojoj fazi je sve to? Postoji li ozbiljna debata ili se radi o marginalnom predlogu?
jeste odmerenije, pošto se sa nikabom i burkom može šetati ulicama, ali se ne mogu pohađati časovi u školi i na univerzitetu, ne može se ući u lekarsku ordinaciju itd. dovodi se u pitanje poseta lekaru zavijenih žena, ili pohađanja časova francuskog za imigrante itd.mislim da nije marginalno i da zakon čeka na izglasavanje u Kvebeškoj nacionalnoj skupštini (nisam update sa vestima poslendjih mesec dana).
Meni nikako nije logično da na zvaničnom dokumentu (nečemu što služi za identifikaciju) ti nemaš vidljivo lice. Nije mi jasno ni kako je to uopšte prošlo. Kod izdavanja pasoša valjda ne bi. :unsure:
moja greška, nisu se slikale u nikabu, ali su tražile privatne prostorije za slikanje. sorry guys :blush:.
Link to comment
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    20

  • Indy

    20

  • paculla

    10

  • расејан

    9

premijer i njegova vlada (uz liberale, podržan je i od konzervativaca)
Charest? :o Baš sam se iznenadio. Ali i ja mnogo slabo pratim vesti već tri meseca minimum. Brace yourselves za reakciju ostatka zemlje. ^_^
Link to comment
Charest? :o Baš sam se iznenadio.
da. kažu da je fora u komunikaciji, jednakosti polova, boljoj sigurnosti i identifikaciji. ministarka za status žena, Christine St-Pierre, izjavila je povodom ovog pitanja kako je Kvebek ponovo dokazao da je svetski lider po pitanju jednakosti polova.
Brace yourselves za reakciju ostatka zemlje. ^_^
eto kako nas ignoriše ostatak zemlje, i posle se pitamo što Kvebek hoće da se otcepi <_< :lol:
Link to comment

E baš je à propos: Kalgari izabrao gradonačelnika muslimana! :o Za one koji ne znaju, Kalgari i cela Alberta mu dođu kao kanadski Teksas, sa sve kaubojskim šeširima, konzervativnošću i naftom. cgy-nenshi-radio.jpg

Calgary mayor-elect downplays egghead imageHarvard-educated professor co-founded citizens groups, advised Fortune 500 firmsLast Updated: Tuesday, October 19, 2010 | 5:27 PM MTCBC NewsMayor-elect Naheed Nenshi tells the Calgary Eyeopener on Tuesday morning that he's bringing a new business model to city hall. (CBC)Calgary's new mayor-elect wrote the book on how to make Canadian cities work better — literally.Naheed Nenshi — a business professor at Calgary's Mount Royal University — was the lead author of Building Up: Making Canada's Cities Magnets for Talent and Engines of Development, a 2007 report on how cities can better attract and retain young talent and become engines of economic development.Seen as an underdog in Calgary's municipal election on Monday, 38-year-old Nenshi came from behind to get 40 per cent of the vote.His nearest competitor, longtime alderman Ric McIver, received 32 per cent of the vote.Speaking with CBC Radio's Calgary Eyeopener on Tuesday, Nenshi said the days of a city council fundamentally divided over almost every issue are over."We're going to have open, honest, fair discussions in the Calgarians' public eye, with the best possible facts on the table," Nenshi said."Then, we're going to make decisions, and then we're going to move on. And I am thrilled about bringing this new model into city hall."'I think this is a pivotal turning point in Canadian politics.'— Bruce Cameron, pollsterWhile Nenshi's recent background is as an academic, he has also worked in the private sector. He spent a number of years with the international business consulting firm McKinsey & Company before forming his own consultancy business."I actually came to academia very late in life," Nenshi told CBC News in the run-up to election day. "I worked in business, in very big business, on large organizational change with Fortune 500 companies, typically on projects that had budgets of $100 million and up, for many years."Nenshi, who holds a master's degree in public policy from Harvard University, has also advised the Calgary Foundation and the United Way.He has been a frequent critic of city council through the Better Calgary Campaign and the CivicCamp citizens group, both of which he co-founded.Nenshi's win shows city 'grown up': pollsterOne Calgary pollster said strategists everywhere will be looking at how the Nenshi campaign managed to get out the vote.Bruce Cameron of Return On Insight said Nenshi was able to attract groups that often don't vote."I think this is a pivotal turning point in Canadian politics," said Cameron. "The first time when you could identifiably say that social media, in activating a younger audience, won an election."In a city that traditionally — according to most media analysts — doesn't come up with a lot of surprises, this was a big one."Cameron said the win would change a lot of perceptions about the city."I think that in terms of the actual positioning of Calgary on the national and international scene, this a very interesting message," the pollster said. "It sends a message that Calgary has grown up, has become a cosmopolitan urban centre that is really ready to defy the odds."Read more: http://www.cbc.ca/canada/edmonton/story/2010/10/19/calgary-new-mayor-nenshi-background.html#ixzz12rFclZVg

Uz to, malopre sam ga video na televiziji. Garant je gej.

Link to comment
E baš je à propos: Kalgari izabrao gradonačelnika muslimana! :o Za one koji ne znaju, Kalgari i cela Alberta mu dođu kao kanadski Teksas, sa sve kaubojskim šeširima, konzervativnošću i naftom. Uz to, malopre sam ga video na televiziji. Garant je gej.
Nisi znao da je onaj pravi Teksas pre godinu dana izabrao gradonačelnicu koja je deklarisana lezbejka?nema više staaaarog Teksasa... Edited by ObiW
Link to comment
Tome je vreme najbolji (a mozda i jedini) lek. Gdegod se dozvoli da prodje dovoljno vremena od pojave noviteta/izmene stariteta, taj novitet postaje 1 staritet koji se dozivljava jednako romanticno kao i stari staritet. Npr. restorancici severnoafricke cuisine svud po Francuskoj, i stosta drugo. "Just give it enough time", sto se ono kaze. (Evo, ljudi vec onoliko imaju sentis osecanja prema artifaktima Seferjote i druga Broznog, a kad su bili aktuelni... it's a long story :D ).
Dobro to onako an ženeral, al' da li si siguran da to važi i u našoj severnoj pokrajini? Tamo za ljude koji su došli pre dva veka staaaari Vojvođani kažu da su "dođoši". A odakle su došli? Ne sećamo se, al' znamo da su dođoši.
Link to comment
A odakle su došli? Ne sećamo se, al' znamo da su dođoši.
Tako i Aboridzini kazu svim belima ovde. :D Pa sta da kazem, "dovoljno vremena" je neodredjena kategorija - negde je 5 min (u vecem delu USA, cim se prodje pasoska kontrola); u Evropi je varijabilno, ali moguce da se negde meri i vekovima. Na Bliskom Istoku i milenijumima. Tako, da, nije mi neka teorija, ali dobro, mora ponesto i da se baci.
Link to comment
Nisi znao da je onaj pravi Teksas pre godinu dana izabrao gradonačelnicu koja je deklarisana lezbejka?nema više staaaarog Teksasa...
Eh, moj Obi, nema. :( Nego, kažem, nije ni čudo što ne znam, tek sam danas malo uspeo da prisjednem da pogledam šta se dešava u kraljevini a i južno. Ali primeti da je naš musliman, i vidljiva manjina, i derpe (mada se kladim da nije deklarisan, pa da to previdimo za sada). I to u Alberti! I to u najvećem gradu. A u nazovi mnogo liberalnom Torontu nismo još imali ni belu strejt ženu gradonačelnika. Štaviše, za sedam dana preti da ovaj sve osim simpatični konzervativacrobford18.jpg, koji voli da kreše budžet (siguran sam da bismo kad bismo ga izabrali kroz razne afere (bilo bi dana) počeli da saznajemo i šta još u tajnosti hotelskih soba voli da kreše ovaj osvedočeni porodični čovek i zastupnik tradicionalnih vrednosti :piggy: ). Nego, sva sreća pa će se najverovatnije udružiti glasači dva nekonzervativna kandidata, te će valjda pobediti drugi nesimpatični beli Anglo muškarac george-smitherman-cp-505920.jpg, ali sve je bolje od prve opcije. A na transseksualnu đainistkinju lezbejku s tri noge ćemo još da popričekamo. Ako. Grad svakako ne postaje belji. ^_^
Link to comment

neko je spomenuo definiciju integracije. najbolje iskustvo sa nemackim integratorima imam u americi, a znam ih mnogo. preko alumni udruzenja svog univerziteta, posla, a i udruzenja nemackih naucnika* u s. americi. elem, skoro po pravilu su najveci integratori turaka u nemacku lajtkulturu najslabije integrisani ovde. deset godina nisu uspeli da bas nauce jezik, ne razumeju najobicnije kulturne reference, generalno nemaju pojma o svakodnevnim drustvenim prilikama u gradu i drzavi, a i vecina radi iskljucivo u nemackom firmama zbog deklarisanoh prezira prema americkoj radnoj kulturi. (da mi neko ne skoci za vrat: ne pricam o svim nemcima, nego o onima sto im je integracija turaka slaba tacka, uprkos tome sto zive u americi 10+ godina). sve u svemu, potpuno propala integracija, ako cemo po definiciji koja se koristi za turke. generalno, vrlo su ponosni na tu svoju neintegraciju, i ako neko pokusa da im napravi poredjenje sa turcima u nemackoj, odgovor je obicno: "eeeee, to je drugo". slicno kao kod ovih nemackih srba sto su se javili da objasnjavaju kako su bolji od turaka, 'to je drugo' je vrlo dubok i tesko iskorenjiv rasizam, jer meri sta vredi a sta ne. za razliku od ovoga, otvoren i providan rasizam uvek dodje sa malo sramote, pa time i nade da moze da prodje...* po potrebi sam al nemacki naucnik kad treba pomagati omladini, al yugo kad treba po vizu ici

Link to comment

Vrti mi se u glavi od ovog fraktulinog posta. Jel' poenta priče bila da se Hans integrisao u Americi ko Kemal u Dojčlandiji?Ako je to bila poenta, moram da udarim rekontru: imao sam brdo poznanika/prijatelja Nemaca za vreme postdiplomskih i svi do jednog su zapeli da ostanu u Americi. Svi osim dvojice su se posle par godina rada po diplomiranju vratili za Dojčland: udarila kriza, izgubio se posao, nisu se na vreme uhvatili za zelenu kartu i eto ih u avionu za Frankfurt. I odande su pokušavali da se vrate pa ništa. No to možda i nisu bili oni tipični Švabovi ko iz filma Veljka Bulajića, ovi o kojima pričam su stalno bili u nekim multikulti ljubavnim vezama, išli na fuzbalske utakmice (ono sa jajastom loptom) lokalnog univerzitetskog tima i krkali meksičku hranu.

Link to comment
Dobro to onako an ženeral, al' da li si siguran da to važi i u našoj severnoj pokrajini? Tamo za ljude koji su došli pre dva veka staaaari Vojvođani kažu da su "dođoši". A odakle su došli? Ne sećamo se, al' znamo da su dođoši.
Podele na stare i dođoše gotovo da i nema više i ona je na nivou neke zajebancije i sitnih prepucavanja. Aktuelna podela je na Srbe i ostale.
Link to comment
Tome je vreme najbolji (a mozda i jedini) lek. Gdegod se dozvoli da prodje dovoljno vremena od pojave noviteta/izmene stariteta, taj novitet postaje 1 staritet koji se dozivljava jednako romanticno kao i stari staritet. Npr. restorancici severnoafricke cuisine svud po Francuskoj, i stosta drugo. "Just give it enough time", sto se ono kaze. (Evo, ljudi vec onoliko imaju sentis osecanja prema artifaktima Seferjote i druga Broznog, a kad su bili aktuelni... it's a long story :D ).
Ммм да... кад се сетим старих добрих времена кад је пола главног сокака у Бечкереку било аутобуска станица за градски превоз, са све припадајућом количином ђубрета заосталог иза путника, сваком другом дућану истоварају робу, понегде гомила угља на тротоару чека да се убаци у подрум... а данас, туга једна, поплочано, кафићи изнели столове на сред шора, град части бесплатну бежичну мрежу, лијепе жене пролазе кроз град...
Link to comment
...slicno kao kod ovih nemackih srba sto su se javili da objasnjavaju kako su bolji od turaka, 'to je drugo' je vrlo dubok i tesko iskorenjiv rasizam, jer meri sta vredi a sta ne. za razliku od ovoga, otvoren i providan rasizam uvek dodje sa malo sramote, pa time i nade da moze da prodje...
To sa Srbima i Turcima i mene njupa poprilično. I to ne samo ovima u DE, nego i onima kod kuće, koji su se postavili tako da su Turci waaaay ispod nas (njih, to jest). "Znaš ti kakvi su Turci" komentar tipičnog člana burbonske porodice srpske nacionalnosti.Elem, Merkelova će odahnuti kad se završi suđenje za ubistvo Majkla Đeksona, pa se objave i njegovi recepti za izbeljivanje kože. Jeste da će koštati državu, ali će barem integracija biti ordnungsgemäß. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...